Novinky

Cinema víkend

15. 04. 2023 Cinema víkend 15. 4. 2023. V sobotu jsme se s dětmi vypravili do kina. Malé děti zašly s tetou na představení Smolíček do Duhy, kde se promítalo pásmo pohádek pro nejmenší. Většina dětí zamířila do kina Metra na dobrodružný animovaný film „Super Mario Bros. ve filmu“. Děti, vybaveny popcornem, usedly do sedaček, a nechaly se vtáhnout do neobyčejného příběhu dvou kníratých instalatérů. Bratři Mario a Luigi spolu s diváckým publikem zažili nečekaná dobrodružství ve skutečném, ale i v „jakémsi“ fantastickém světě, který společnými silami pomohli zachránit. Po cestě z kina jsme se ještě prošli po náměstí, které bylo vyzdobeno velikonočními stromky a příjemnou procházkou jsme došli zpět na domov.

Více informací

Velikonoce 23

07. 04. 2023 Velikonoce 7. až 9. 4. Každoročně se poctivě připravujeme na svátky jara – na Velikonoce. Nic jsme nenechali náhodě ani letošní jaro. Od pátku jsme na bytech zdobili, pekli, uklízeli, barvili vajíčka, zdobili okna, stoly, dveře – prostě všechno, co šlo, aby v pondělí bylo všechno voňavé a perfektní. Kluci měli díky strejdovi Mirkovi upletené nové pružné pomlázky různých velikostí. Nabarvená vajíčka zářila krásnými pastelovými barvami, některá se pyšnila metalízou, nalepenými obrázky nebo otisknutými jarními květy a lístečky rostlinek. Každý byt se pyšnil jedním nebo dvěma beránky – ať už posypaných cukrem nebo potřených vlastnoručně vyrobenou výbornou čokoládou. Všichni beránci byli ozdobeni barevnými stužkami kolem krku. Celou atmosféru dobarvovaly již olistěné větvičky ve váze ozdobené kraslicemi, které děti vyráběly a malovaly už několik dnů předem. Této činnosti se zhostily rovněž zodpovědně a vytvořily krásnou velikonoční pohodu.

Více informací

Matějská pouť 2023

27. 03. 2023 Matějská pouť Charita dětem 27. 3. 2023 Děti z našeho hudebně dramatického kroužku se po dlouhé odmlce opět zúčastnily projektu Dejme šanci dětem v rámci Matějské pouti v Praze. Tato akce je zpřístupněná všem zdravotně postiženým dětem, dětem z dětských domovů a azylových domů. Přivítala nás paní Pletněvová, která všem dětem rozdala kartičky na volný vstup atrakcí, kterých si děti hojně užívaly. Na Křižíkově fontáně vystoupily se svým moderním tancem a sklidily velký potlesk. Děti byly spokojené, výlet se jim moc líbil a do domova odjížděly se spoustou sladkostí a zážitků.

Více informací

Smržice 23

18. 03. 2023 Smržice V sobotu 18.3.2023 již bylo ve vzduchu cítit jaro, a tak jsme neváhali a vyrazili s dětmi na výlet. Odhlásili jsme si svačinku, a za peníze nakoupili špekáčky. Po obědě jsme se vypravili na autobus a nechali se odvést do Smržic. Mladší děti šlapaly po svých, starší děti po domluvě na koloběžkách, či bruslích. Nechyběly samozřejmě ochranné prostředky a poučení o bezpečnosti. Protože bylo opravdu krásně, nebyli jsme jediní, koho napadlo vydat se do přírody a opéct si špekáček. Když jsme dorazili na místo, v ohništi už praskalo dřevo, a tak jsme se mohli hned vrhnout na samotné opékání. Po tom, co děti naplnily svá bříška a trochu si pohrály, vydali jsme se pozvolným tempem zpět do Prostějova. Na zpáteční cestě jsme již autobus pro přepravu nevyužili. Cestu s námi absolvovaly i naše nejmladší děti (2 a 3 roky) a tak jsme počítali s větší časovou rezervou. K našemu údivu děti cestu dlouhou cca 8 km zvládly na jedničku. Je vidět, že náš turistický kroužek opravdu k něčemu je. Na konci výletu si děti svým výkonem a dobrým chováním zasloužily i oplatek. Těšíme se, že počasí bude už jen lepší, a takovýchto výletů podnikneme více.

Více informací

Peče celý domov 23

11. 03. 2023 Soutěž v pečení – „Peče celý domov“ Děti rády pozorují šikovné ruce tet a strejdů, rozplétají tak tajemství jak se co dělá. Zvláště při sladkém pečení není o překvapení nouze. Proto jsme se s dětmi domluvili, že v sobotu 11. března bude péct celý domov. V kuchyni je teplo, pohoda a těšení na něco dobrého. Venku se čerti ženili. Foukal silný vítr, teplota byla pod stupněm mrazu a přišla i chumelenice. Děti měly spoustu nápadů a pod dohledem tet vznikaly nazdobené dortíčky, bábovky, řezy, brownies i šalamoun. Byla toho spousta. Nechyběli ani slaní šneci. Ve společenské místnosti jsme se všichni sešli. Odbornou porotu tvořili zástupci bytů, hodnotili a nebylo ani co vytknout. Napečené dobrůtky všem chutnaly. Užili jsme si zábavné odpoledne. Děti si vyměňovaly recepty, naplnily si bříška a odcházely s dobrou náladou.

Více informací

Jarní prázdniny Beskydy 23

05. 03. 2023 Jarní prázdniny v Beskydech V sobotu 4. 3. jsme společně s dětmi odjeli autobusem na týdenní pobyt do Moravskoslezských Beskyd, na který jsme se všichni moc těšili. Ubytovaní jsme byli v hezkém penzionu „POD LÍPOU“ v obci Řeka. Počasí jsme měli celý týden jako na objednávku. Díky sněhové nadílce jsme hojně využívali modrou sjezdovku SKI AREÁLU ŘEKA, ta dětem poskytla báječné bobování, sáňkování i jízdu na lopatách. Starší děti využívaly řady běžeckých stop po hřebenových trasách, díky kterým mohly shlédnout krásné panoramatické pohledy na Těšínské a Polské Beskydy. Ve volných chvílích děti hrály různé společenské hry, plnily kvízy a tvořily jarní dekorace. Předposlední večer jsme dětem připravili „pyžamovou party“, na které je čekalo překvapení v podobě hranolek a džusů. Poslední dny, kdy sněhu ubývalo, jsme se staršími dětmi podnikli 9 km vycházku do Smilovic pro sladkou odměnu. Mladší děti využily krásného dětského hřiště přímo v centru obce. Zázemí našeho penzionu nabízelo příjemné dětské hřiště pro naše nejmenší i hřiště pro starší děti, kde si mohly zahrát fotbal, florbal nebo basketbal. Poslední den jsme zakončili příjemnou procházkou do okolí podél stejnojmenné říčky „Řeka“, kde jsme se kochali krásnou přírodou i probouzejícím se jarem. Velké poděkování patří majiteli penzionu, který sestavil jídelníček dětem na míru, a připravil pro nás skvělá jídla. Moc se nám zde jarní prázdniny líbili a věříme, že se do penzionu „POD LÍPOU“ ještě někdy vrátíme.

Více informací

Výlet Olomouc 2023

11. 02. 2023 Výlet do Olomouce – 11.2.2023 Na sobotní odpoledne jsme si domluvili společný výlet vlakem do Olomouce. Jedna skupinka starších dětí si udělala radost návštěvou Šantovky. Zde se právě konal čokoládový festival, takže mohly shlédnout řadu originálních produktů a specialit z čokolády. Také měli možnost vybrat si a nakoupit něco na sebe z módních obchodů a samozřejmě i nějakou tu dobrotu. Menší děti si užily procházku parkem výstaviště Flora, kde zblízka okukovaly volně pobíhající pávy. Pak je čekala prohlídka botanických skleníků Flory. Vzácné velké rostliny, kaktusy, citrusy s plody, jezírka a také drobné exotické zvířectvo, které hned tak někde neuvidíte, udělaly radost všem. Víc jsme toho nestihli, takže se do Olomouce určitě zase podíváme.

Více informací

Ples naruby 2023

04. 02. 2023 Ples naruby 4.2.2023 Na tuto událost se děti připravovaly od té doby, co se dozvěděly, že se ples naruby bude konat. Většina z nich neponechala nic na poslední chvíli a sháněly si oblečení, ve kterém by se mohly blýsknout. A už je tu den ,,D“. Celé dopoledne se připravovalo na bytech sladké nebo slané občerstvení – muffiny, perník, pochutiny z listového těsta, šneci, jednohubky a dokonce i utopenci. Odpoledne se děti začaly líčit. Ti šikovnější líčili méně zručné nebo mladší jedince. V 15:00 se všichni sešli na parketu ve společenské místnosti a jelikož to byl ples naruby, děvčata byla oblečená za pány a chlapci za dámy. Dokonce k nám zavítaly dvě turecké tanečnice a dvě dámy za země Vycházejícího slunce – slečny Jokušima a Fokušima – ve svých národních krojích. Nejdřív proběhla promenáda všech zúčastněných a následovalo víření po parketu. Během tance mohly děti libovolně navštěvovat připravený bufet. Téměř každý mohl získat nějakou cenu z bohaté tomboly. Po dvou hodinách nebylo už co jíst a čím se občerstvovat. Z tomboly už bylo vše rozdáno a křepčící dámy a pánové už byli také unavení, jelikož během plesu hráli několikrát židličkovanou, o kterou byl veliký zájem. Přesvědčili jsme se o tom, že si ze sebe dokážeme všichni udělat legraci, protože zábava byla od začátku do konce skvělá. Když jsme se rozcházeli do svých bytů, tak se některé děti ptaly, kdy si ples naruby zase zopakujeme? Tak snad zase příští rok touhle dobou.

Více informací

Bowling 23

28. 01. 2023 V sobotu 28.1.2023 se naši reprezentanti vypravili na bowlingový turnaj mezi dětskými domovy Olomouckého kraje. Rozdělili se do dvou mužstev a svedli líté boje nejen se sebou, ale i s ostatními mužstvy. Nakonec se družstvo A i družstvo B našeho DD umístilo se shodným bodovým přídělem na čtvrtém místě. Gratulujeme. Děkujeme družstvům a doprovodu také za vzorné chování, které ocenil i ředitel pořádajícího DD pan Dalibor Křepský. Těšíme se již na další klání mezi DD.

Více informací

Zimní výlet do Štětovic

21. 01. 2023 Zimní výlet do Štětovic V sobotu 21. ledna jsme si udělali odpolední výlet, chtěli jsme někam za město. Vyrazili jsme kousek cesty vlakem do Vrbátek a odtud procházkou na farmu do Štětovic. Děti zjistily, jak se daří domácím zvířatům v zimě, nakrmily stračeny a stihly si pomazlit spoustu koček a koťat, které ke statku patří. Radost udělalo také tamní hřiště, kde se děti dostatečně vyřádily v čerstvě napadeném sněhu. Cesta zpět byla plná koulovaček a tak někteří mokří, ale všichni spokojení jsme se vrátili domů.

Více informací

Novinky

Kalendář akcí