Novinky

Výlet do Seloutek

30. 06. 2021 Na zahájení prázdnin jsme vyrazili se zelenou skupinou na dlouho očekáváné opékání. Již během roku byly neustálé dotazy, zda budou pološunkové klobásy, nebo zda budou ostré. Nakoupili jsme a vyrazili do chatová oblasti na Záhoří, odkud jsme podnikli pěší výlet nad Alojzov, kde mají pěkné ohniště s posezením. Po cestě jsme posbírali klestí na otop a slavnostně zapálili oheň. Všichni se dobře najedli a stejnou cestou jsme zamířili k domovu. Trošku jsme zmokli, ale to nám vůbec nevadilo. Všichni byli spokojeni

Více informací

Výlet na Ochozkou kyselku

26. 06. 2021 Výlet na Ochozkou kyselku V sobotu 26.6.2021 jsme si s kolegy pro děti připravili výlet na Ochozkou kyselku. Autobusem jsme dojeli do Budětska, což je obec nacházející se v našem Olomouckém kraji. Odtud jsme se s dětmi lesem vydali na Ochozkou kyselku. Cesta byla místy zablácená, a setkali jsme se i s popadanými stromy, které nám činily v cestě překážku. Ne však takovou, kterou bychom společnými silami nezvládli. V našem cíli jsme s dětmi nasbírali dřevo na oheň, abychom si mohli v tak krásně slunečném dni opéct špekáček. Po chvíli za námi dorazila paní Alena, která vlastní koně, a která byla tak ochotná a hodná, že děti na koni po předchozí domluvě svezla. Děti koně pak i sami provázeli po loučce, z čehož měli další zážitek. Cestou zpět si děti také pochutnaly na čerstvých lesních jahůdkách a nakonec jsme se do Prostějova přepravili opět autobusem. Výlet jsme zhodnotili kladně, a děti by toto místo opět také rády navštívily.

Více informací

Olympiáda Zdětín 2021

19. 06. 2021 Olympiáda dětí a mládeže Zdětín 2021 – 19.-06.2021 Letos 25 dětí z našeho DD porovnávalo síly s dětmi DD Plumlov, DD Konice a s dětmi obcí z širokého okolí. I když bylo úmorné tropické vedro, tak si malí sportovci vedli na výtečnou. Děti byly rozděleny do třech kategorií a sportovaly v trojskoku z místa, hodu do dálky, sprintu a vytrvalostním běhu. V kategorii starších žáků se na prvním místě umístil Alex, na druhém místě Fabricio, v kategorii mladších žáků první místo získal Michal a druhé Fabik. Velký dík patří i ostatním sportovcům, kteří náš domov skvěle reprezentovali. Jejich odvaha a snaha byla odměněna výběrem dárků a občerstvením.

Více informací

Otaslavice 21

13. 06. 2021 Výlet do Otaslavic - 13. 6. 2021 Krásné nedělní odpoledne lákalo ven do přírody. Autobusem jsme se vydali těsně po obědě do Otaslavic. Krásná příroda, procházky po okolí, trochu strašidelná návštěva hladomorny na skále, hry a volná zábava na tamním hřišti dětem příjemně vyplnily odpoledne. Nechyběla ani zmrzlina za odměnu pro všechny výletníky. Domů jsme dorazili před večeří a plni zážitků.

Více informací

Výlet na Kopaninku 2021

06. 06. 2021 Nedělní výlet na Kopaninku Dne 6. 6. 2021 jsme si kolegy pro děti připravili výlet na nedalekou rozhlednu Kopaninka, která byla otevřena roku 2018. S dětmi jsme jeli autobusem do nedaleké vesničky Niva, odkud jsme si s kolegy trasu nejprve prošli. Tato trasa činila asi 3,5 km, takže se tentokrát nejednalo o nijak náročný výšlap, a zúčastnily se i děti mladšího školního věku. Na rozhlednu jsme pak vyšlápli celkem 89 schodů, odkud bylo vidět na Slovensko a Polsko. Po této pastvě pro oči jsme pak využili služeb penzionu Lada, kde nás poctili milým přivítáním a kde si děti dle výběru vychutnaly buďto zmrzlinu nebo hranolky, i když svačinku na cestu jsme samozřejmě nachystanou měli. Děti byly nadšené a myslím si, že výlet si za tak krásného počasí rozhodně užily. Zpátky jsme se pak opět vrátili na autobus a na DD jsme dojeli až na večeři. Tedy to byl krásně strávený den.

Více informací

Výlet Plumlov

05. 06. 2021 Výlet na Plumlov V 11 hodin jsme konečně vyrazili z autobusového nádraží na vytoužený a dlouho plánovaný výlet na Plumlov. Bylo pěkné vedro a na 4. zastávce už bylo v autobuse tolik lidí, že děti seděly po třech na sedačkách a noví přistupující měli svoje děti a psy už i na klíně. Než jsme dorazili na místo, vypadalo to, že jsme přinejmenším ve spoji do Indie. V Plumlově jsme se konečně vypotáceli z autobusu vyhřátého minimálně na 40°C a bez kyslíku. Všem se ulevilo, že konečně můžeme sundat roušky a respirátory. Zámek Plumlov obléhali vojáci z 1. a 2. světové války. I my jsme se připletli a děti si mohly vyzkoušet střelbu z kulometu a pušky. Také někteří zneškodnili nepřítele ( pytel slámy ) tupým dřevcem. Po bitvě jsme se přemístili o kousek dál k Podhradskému rybníku, kde si ti odvážnější a otužilejší smočili nožky a někteří i svá vysportovaná těla. Po příjemném osvěžení, obědové přestávce a odpočinku jsme obešli přehradu pod hotelem Zlechov a z hráze jsme sešli po příkrých kamenných schodech dolů pod přepad ke golfovému hřišti v Mostkovicích. Následoval pochod Mostkovicemi a na tamním hřišti jsme si opět udělali pauzu a odměnili děti i sebe malinovkou a nanukem, protože sluníčko se mimořádně snažilo a my jsme byli už celí spálení a unavení. Z hřiště nás vyhnala bouřka, která se k nám rychle blížila. Naštěstí nás potkala jen, okrajově a z Mostkovic do Prostějova nás kropil příjemný zahradní deštík, který nás osvěžil. Zato v okolních vesnicích způsobil pěknou paseku. Do domova jsme došli kolem 18 hodiny. Děti se už jen umyly a šly spát. Prožili jsme báječný den.

Více informací

Výlet Ptenský Dvorek 2021

05. 06. 2021 Sobotní výlet do okolí Ptení Moc jsme se na výlet těšili. Bohužel nás ráno probudilo značně deštivým počasím, museli jsme proto odložit čas odjezdu na pozdější dobu. Ale vyplatilo se to. Krátce po 12 hodině se mraky rozestoupily a pláštěnky nebyly třeba. Na nádraží nás trochu překvapila náhradní autobusová doprava místo vlaku, ale i tak jsme zdárně dojeli do Ptení. Odtud jsme vyrazili procházkou krásnou jarní přírodou, ta nás vedla úzkými i širšími cestami. Užili jsme si i hraní v lese. Velká svačinová přestávky nás čekala až u penzionu na Běleckém Mlýně. Zde jsme vyzkoušeli hřiště s kolotočem a cvičícími stroji. A protože to už krásně svítilo sluníčko, mnozí neodolali a namočili bosé nohy v Romži, která tekla mělkým korytem hned vedle. Pokračovali jsme cestou zpátky do Ptení a odtud busem zpět. Domů jsme přivezli dobrou náladu a zážitky z hezkého dne.

Více informací

Den dětí 21

01. 06. 2021 Den dětí – 1. červen 2021 Jak jinak oslavit Den dětí než zábavou? Přispěly k tomu soutěžní disciplíny, které prověřily zručnost, přesnost, odvahu a trpělivost každého z dětí – hod do koše, běh s míčkem na lžičce, přechod přes kývající se lávku a horolezecký výstup na provazovou věž – s tím vším se děti bez výjimky vypořádaly skvěle. Sladká a osvěžující odměna všem soutěžícím byla zasloužená.

Více informací

Pomozte dětem 2021

17. 05. 2021 V pondělí 17. 5. 2021 jsme po dlouhé době s dětmi vyrazili za sportem. Náš dětský domov reprezentovali na akci Pomozte dětem, kterou pořádalo TK Plus, dva chlapci. Celým programem provázel moderátor Petr Salava a Jan Čenský, který mezi soutěžními disciplínami potěšil publikum známými písničkami z filmů a pohádek. Děti soutěžily ve dvou týmech, patronem fotbalistů byl Milan Baroš a kapitánkou tenistů byla Lucie Šafářová. Na dětech bylo vidět nadšení, že se po dlouhé době mohou vyřádit a zasoutěžit si. Síly byly opravdu vyrovnané, vyhrál o jeden jediný bod tým fotbalistů. Celá akce měla charitativní podtext, obdrželi jsme finanční dar, který využijeme na letní pobyty dětí. Za pozvání je třeba vyslovit poděkování, děti byly rády, že po dlouhé době mohou změřit síly se svými vrstevníky a budeme doufat, že jim milé setkání se známými sportovci bude motivací k dalším sportovním aktivitám.

Více informací

Víkend 14.-16. 5. 21

14. 05. 2021 Víkend 14.-16.5. V tomto víkendu jsme si pro děti připravili pár aktivit v okolí dětského domova, a přidali jsme i krátkou vyjížďku na kolách. Těmi aktivitami máme na mysli celkem čtyři disciplíny, které tvořili sprint, vytrvalostní běh, překážkový běh a nakonec hod do dálky. Děti byly rozděleny do čtyř kategorií dle věku a nakonec byly na základě výsledků vyhodnocovány. Výsledky jim byly vychovateli zapisovány na předem připravené kartičky. V každé kategorii jsme nakonec vyhlásili první tři vítěze, ale odměnu za účast dostaly i ostatní děti. Dále jsme pro děti měli připravenou krátkou vyjížďku na kolách směrem k Čehovickému rybníku, kam téměř již od našeho zařízení vede cyklostezka. Cestou jsme ale bohužel měli nehodu, kdy jedno z našich dětí cestou píchlo duši. Naštěstí náš hodný strejda po telefonátu neváhal, a dívku s kolem přijel vyzvednut. My ostatní jsme pak mohli pokračovat v cestě, na které jsme potkávali spousty promočených cyklistů v protisměru. My jsme ale dešti naštěstí doslova ujeli.

Více informací

Novinky

Kalendář akcí