Novinky

Turistický výlet Javoříčko

14. 01. 2023 Turistický výlet 14. 1. 2023 Kdo by to byl řekl, že v první polovině ledna budeme mít sluníčkové počasí, a teploměr nám bude ukazovat krásných 9 °C. Neváhali jsme, nechystali si svačinky, upekli dobrou bábovku a vyrazili jsme autobusem do Hvozdu. Odtud vede krásně značená modrá turistická značka do Vojtěchova, který je od Hvozdu vzdálený asi 2 km. Ve Vojtěchově jsme se napojili na červenou turistickou značku a vydali se naučnou stezkou okolím Javoříčských jeskyní. Bohužel jsme se nevyhnuli střetu s blátem, které někteří z nás pocítili na vlastní kůži. Naštěstí nás i tak pan řidič autobusu odvezl nazpět do Prostějova, za což jsme byli velmi rádi. Výlet to byl opravdu vydařený, a užili si jej jak děti, tak dospělí. Samozřejmě nesměla chybět sladká odměna a na konci výletu i teplá sprcha, protože i přes to, že přes den bylo krásně, při zpáteční cestě už se nám začalo trošku ochlazovat. I tak to byl ale krásný výlet, a děti už se těší na další.

Více informací

Kvízové odpoledne 2023

14. 01. 2023 14. ledna – Kvízové odpoledne Jelikož je sluníčko ještě trošku ,,zubaté“ , připravili jsme pro děti kvízové odpoledne. Děti jsme rozdělili do tří skupinek a za částečného přihlížení nebo dopomoci vychovatelů plnily různé úkoly. Připomněli jsme si hádanky, které bývaly v čítankách a knížkách pro děti. Mnohdy dala odpověď všem pořádně zabrat. Zároveň jsme ale zjistili, že rozluštění může mít i více možností. Docela nás to překvapilo, ale i pobavilo. Dál děti hledaly rozdíly ve dvou téměř totožných obrázcích. Spojovaly číslice ve dvojkové soustavě , aby na ně vykoukl z papíru krásný a zároveň hrozivý drak. Pustily se i do osmisměrky, aby rozklíčovaly tajenku. Někomu se dařilo skvěle, jinému o trošičku méně skvěle, hlavní ale je, že byli všichni sladce odměněni. Druhý víkendový den rovněž neoplýval slunečními paprsky a tak jsme využili svých kreativních schopností a z předpřipravených komponentů si některé děti vtvořily veselé, barevné závěsy do pokojíčků, aby jim to v nich trošku rozveselily a zútulnily.

Více informací

Vánoce 2022

24. 12. 2022 Vánoční čas je obdobím, kdy jsou si lidé blíž, jsou k sobě vstřícnější a ohleduplnější. Svým blízkým nebo těm, kterým chceme udělat radost plníme různá přání nebo je obdarováváme. Někdy stačí vlídné slovo, jindy úsměv, pohlazení nebo někoho potěšíme dárkem. Děti u nás na domově byly obdarovány hned několikrát. Na jejich rozzářených očích bylo vidět, že všichni, kteří na ně mysleli a přispěli finančním darem pro celý domov, nebo potěšili jednotlivým dárkem od ,, Ježíška“ konkrétní dítě – měli v úmyslu potěšit a udělat radost. Na oplátku jsme už od září s dětmi nacvičovali vystoupení. Pozvaní hosté a sponzoři mohli na Štědrý den vidět tanečky, pohádky a scénky, které pro ně měly děti připravené jako poděkování. Při této příležitosti jsme si také společně zazpívali koledy a vánoční písničky. Atmosféra byla ryze vánoční a sváteční. Pravá radost zaplnila všechna srdce i náš domov. Děkujeme všem dobrým lidem, kteří si na naše děti vzpomněli.

Více informací

Charita dětem 2022

17. 12. 2022 Charita dětem Brno Těsně před Vánoci 17. prosince 2022, v Brně na výstavišti, se konala charitativní akce pro děti z dětských domovů, kterou pořádá Jana Pletněvová – Charita dětem, pod názvem DEJME ŠANCI DĚTEM. Vystoupilo v ní mnoho známých českých umělců, nechyběla hudební skupina Maxíci, zpěvák František Nedvěd ml., kapela ABBA STARS a Felix Slováček. Celou akci moderoval herec Miroslav Šimůnek. Laura, Viola, Pavel, Justin, Samanta, Valča a Karolína se předvedli v hudební pohádce „Co takhle svatba princi“. Děti sklidily obrovský potlesk a děvčata ještě přidala moderní tanec. Děti byly odměněny výborným pohoštěním a paní Pletněvová je obdarovala spoustou hraček a sladkostí. Všichni si užili krásnou vánoční atmosféru a se spoustou zážitků se vraceli na domov.

Více informací

Advent 22

27. 11. 2022 Adventní čas 27.listopadu nám začal adventní čas. Zapálili jsme první adventní svíčku na adventním věnci, mnozí si už udělali vánoční výzdobu a začali jsme péct vánoční cukroví. Výjimkou není ani náš dětský domov. Na každém bytě je cítit vůně právě upečeného cukroví. Byty jsou svátečně vyzdobené, mnohde už hrdě stojí nazdobený vánoční stromeček a kam oko dohlédne, všude cítíme pravou předvánoční atmosféru adventního času. Pro děti je ale do Vánoc přece jen ještě dlouhá doba a proto je třeba si ji ukrátit. Naštěstí je už na náměstí zprovozněno kluziště a tak některé děti chodí bruslit. Ti, kteří nebruslí si mohou dát u stánku dětský punč a mohou tak nasát tu pravou atmosféru. Když se z bruslení vrátíme vymrzlí, tak si uvaříme na zahřátí čaj nebo náš ,, pravý vánoční punč.“ Při tom děti vyrábí ozdoby na stromečky a větvičky, kterými si zkrášlují pokojíčky. Na oknech už svítí světýlka a z každého kousíčku našeho domova na nás vykukují Vánoce.

Více informací

Bowlingový turnaj 22

19. 11. 2022 Bowlingový turnaj 19. 11. 2022. Tuto sobotu se děti zúčastnily bowlingového turnaje. Děti, rozdělené do skupin, předvedly svůj přirozený kuželkářský talent. Všichni hráči chtěli vyhrát a do hodu koulí vložili všechnu svoji sílu a s napětím sledovali, zda koule stojící kuželky srazí nebo těsně mine. Bowlingové koule porážely kuželky na konci dráhy, body se načítaly, děti si vzájemně porovnávaly své průběžné výsledky a aktuální bodové zisky. Čas strávený při této zábavné hře všem utekl jako voda. Děti byly spokojené a odcházely s úsměvem na tvářích. Na jednotlivých bytech pak ještě proběhlo vyhodnocení nejlepších hráčů a rozdání drobných odměn všem zúčastněným.

Více informací

Turistický výlet Bělá 2022

11. 11. 2022 Turistický výlet Bělá pod Pradědem 11.11-13.11.2022 Tak jako v květnu jsme i tento víkend vyrazili s dětmi k našim hodným sponzorům Zapletalovým do Bělé pod Pradědem, kteří vlastní krásný penzion. V pátek, když děti dorazily ze školy, tak si rychle dobalily svoje batůžky, přidaly si svačinku do vlaku a vyrazili jsme společně si užít víkend do přírody. Po minulé zkušenosti, když byl páteční vlak plný cestujících, jsme si objednali místenky, takže i cestu vlakem jsme si náramně užili. Na nádraží na nás čekal pan Zapletal, který nám naložil batožinu a my jsme se poklusem (vlak měl 20 minutové zpoždění) přesunuli z vlakového nádraží na nádraží autobusové. Udýchaní ale spokojení, že nám autobus neujel, jsme nasedli. Autobus nás zavezl až k chatě, kde nás vítala paní Zapletalová a pan Zapletal. Večer na nás čekalo překvapení, které pro nás připravili – hallowenský večer. Děti se oblékly jako strašidla, a šli jsme na zahradu, kde jsme si opekli výborné špekáčky. Zbytek večera jsme strávili u teplého čajíčku a buchty, kterou nám na přivítanou připravili. Došlo i na hraní společenských her. V sobotu byl brzký budíček, protože před námi byl velký turistický výlet. Probudili jsme se do nádherného dne. Již ráno svítilo sluníčko a na obloze nebyl ani jeden mráček. Takové počasí vydrželo celý den. Po vydatné snídani, kterou nám připravila paní Zapletalová, jsme si sbalili batůžky a vyrazili na autobusovou zastávku, která je od chaty 4 km. Autobusem jsme se dopravili do Jeseníků, kde jsme přesedli na další autobus, který nás vyvezl na Rejvíz. Tam jsme vysedli a vydali jsme se směr Mechové jezírko. U Mechového jezírka jsme posvačili, udělali pár krásných fotek a vydali jsme se po modré a pak po zelené směr Zlatý chlum. Během cesty jsme udělali ještě pár občerstvovacích zastávek. Ze Zlatého chlumu po červené a pak do modré jsme dorazili do Jeseníků. Po tak náročné vycházce si všechny děti zasloužily velkou odměnu. Zašli jsme do bistra na pořádný hamburger. Ve večerních hodinách jsme opět s dětmi využili autobusovou dopravu, která nás dopravila opět až k penzionu. Na chatě na nás opět čekalo velké překvapení – výborné kuře na paprice, které nám opět připravila paní Zapletalová. Po večeři si děti chvilku odpočinuly a největší odměnou za bezproblémové chování jim byla koupel v sudu, kterou si všechny děti náramně užily. V neděli jsme se nasnídali, udělali fotku před chatou na rozloučenou a plní zážitků jsme se vydali vlakem zpět do Prostějova na DD. Víkend se povedl po všech stránkách – krásné počasí, vlídné a laskavé přijetí hostitelů, výborná domácí strava, krásný výlet, hodné a spokojené děti – co víc si přát.

Více informací

Motýlek Kopřivnice 22

05. 11. 2022 Motýlek s úměvem, Kopřivnice, 5.11.2022 Po dvouleté covidové přestávce jsme se opět zúčastnili přehlídky dramatické, taneční a hudební tvorby zdravotně handicapovaných dětí Motýlek. 14 dětí odjelo v sobotu ráno do KD v Kopřivnici. Přivítala nás velmi milá organizátorka, která se o nás po celou dobu starala. Laura, Valča, Violka, Kája, Justin, Pavel, Samanta a Petra celý rok pilně nacvičovali hudební pohádku Co takhle svatba princi, aby ji mohli předvést divákům a ostatním účinkujícím v plné kráse. Moc se jim vystoupení povedlo, děti sklidily velké ovace. Byly odměněny spoustou dárků a pochval. Organizátoři připravily pro všechny bohaté občerstvení a skvělý doprovodný program.

Více informací

Novinky

Kalendář akcí