Novinky

Matějská pouť 2019

01. 04. 2019 Matějská pouť 1.4.2019 1. dubna jsme se zúčastnili akce“ Den pro zdravotně postižené děti a děti z dětských domovů“. Tento projekt probíhal na pražském výstavišti v rámci Matějské pouti. Z našeho DD bylo vybráno 12 dětí. Tam se pobavily na tradičních atrakcích – horská dráha, strašidelný zámek, dům smíchu, kolotoče, houpačky aj. Pořadatelé připravili také pestrý doprovodný program. V amfiteátru Křižíkovy fontány naše děti vystoupili se dvěma písničkami „Říkej mi táto“ a „ Haleluja“. Vystoupení se všem moc líbilo a malí zpěváci sklidili obrovský potlesk. Krásný slunný den jsme si užívali plnými doušky.

Více informací

Turnaj dětských domovů ve stolním tenisu 2019

31. 03. 2019 TURNAJ VE STOLNÍM TENISE V neděli 31. března naše pěti členné družstvo odjelo již na 19. ročník Turnaje DD Olomouckého kraje ve stolním tenise do Přerova. Tento rok jsme s nadšením poctivě trénovali a doufali v medailové umístění, ale nakonec jsme zůstali těsně pod stupni vítězů a obsadili dvě krásná 4. místa. To nám ale vůbec nevadilo. Setkali jsme se s kamarády z ostatních DD, poměřili síly v turnaji a upevnili naše přátelství. Třeba za rok se nám povede lépe a cinkne i medaile.

Více informací

Jarní úklid 2019

30. 03. 2019 Jarní úklid kolem DD Poslední březnovou sobotu jsme si naplánovali velký jarní úklid v celém areálu našeho domova. Každá skupina máme přidělený úsek o který se staráme celoročně, ale ten jarní generální úklid je taková velká akce zakončena opékáním uzeniny a občerstvením. Tentokrát nám přálo i slunné a teplé počasí. Úklid probíhal docela rychle a výsledek byl znatelný. Pracovali všichni – malí i velcí, tety i strejda a ke konci byla na některých znát i únava z celoodpolední „dřiny“. A první jarní opékání bylo odměnou za dobře odvedenou práci.

Více informací

První jarní vycházka 2019

23. 03. 2019 První jarní vycházka spojená s vynášením Morany 23.03.2019 Po zimě jsme přivítali jaro. V pátek jsme se shromáždili před budovou DD, abychom se připravili na lidovou tradici vynášení Morany. V sobotu dopoledne jsme si společně vyrobili netradiční Moranu. Byla z pečiva. To aby se i rybky, labutě, kačenky a racci v rybníku měly dobře. Když Morana odplouvala zarecitovali jsme si básničky a zazpívali jsme si písničky o jaru. Vycházka pokračovala parkem ke hvězdárně. Děti jezdily na oválu na kolečkových bruslích, cvičily na workoutovém hřišti, hrály fotbal, řádily na dětském hřišti. Nadšení dětí z tak krásného odpoledne umocnila sladká odměna.

Více informací

Vybíjená Lipník 2019

23. 03. 2019 Vybíjená Lipník nad Bečvou- 23. 3. 2019 V sobotu 23. 3. 2019 jsme se zúčastnili již tradičního turnaje ve vybíjené smíšených družstvech. Jelo celkem 8 dětí z našeho DD. Užili jsme si perfektní sportovní atmosféru a vybojovali 7. místo. Přivezli jsme si spoustu dárků, diplom a nový míč, se kterým budeme trénovat na příští turnaj.

Více informací

Děti v akci 2019

21. 03. 2019 Děti v akci 21. 3. 2019. Do našeho dětského domova přijel na setkání s dětmi pan Ladislav Samek, ředitel organizace Děti v akci. Přivezl s sebou mladou talentovanou tanečnici Nikolu Nejedlou. V krátkém úvodu představil sebe, Nikolu a organizaci, jejímž cílem je pomáhat dětem z dětských domovů, podporovat jejich potenciál a ukázat jim možnou cestu, kterou by se mohl ubírat jejich život po odchodu z dětského domova. Pan Samek je organizátorem pěvecké a taneční soutěže "Hledá se talent", která se koná v Pardubicích. Této soutěže se úspěšně zúčastnily i naše děti. Nad fotkami zavzpomínaly na proběhlou soutěž a zároveň dostaly nabídku účastnit se dalšího ročníku. Děti měly možnost klást otázky oběma mladým lidem. Z jejich úst zaznělo několik doporučení, nad kterými by se děti mohly zamyslet a popřemýšlet o nich, např. proč je důležité chodit do školy a učit se nebo co znamená respekt a úcta k druhým. Děti měly možnost představit se a říct, co by chtěly v životě jednou dělat. Zaznělo mnoho krásných snů, např. někdo by chtěl být hasičem, jiný policistou, fotbalistou, zedníkem, kadeřnicí, cukrářkou nebo učitelkou. Na otázku "Co se pro to musí udělat, aby se splnil tento sen" odpověděl krátce, ale výstižně Zdenda – „makat“. Závěr tohoto setkání patřil Nikole, která děti naučila několik tanečních pohybů a společně si s dětmi zatančila. Oba mladí lidé od nás odjížděli s příslibem další možné spolupráce.

Více informací

Doubravský dvůr 2019

16. 03. 2019 Celodenní výlet Doubravský dvůr Červenka Sobotní výlet nabídl dětem od každého něco – cestu vlakem, procházku, prohlídku statku se spoustou zvířat, velice poutavý a hravou formou podaný výklad o chovu krav a telátek. Děti se dověděly, čím se krávy krmí, jak a kde bydlí, kdeže vlastně „mají to mléko“ a co všechno dobrého se z něj vyrábí. Mohly si krávy, kozy i telátka pohladit zblízka, nakrmit je a ještě pomazlit spoustu koček a koťátek, které na statku také bydlí. Obdivovaly i koně, které se pásli poblíž v ohradě. Za odměnu dostaly při odchodu pořádný kopec zmrzliny a před cestou domů si zařádily na blízkém dětském hřišti, zde vyzkoušely chůdy, trampolínu, houpačky.

Více informací

Dětská merenda Hranice 2019

09. 03. 2019 DĚTSKÁ MERENDA 2019 V sobotu 9. 3. 2019 nás čekalo hezké odpoledne v Hranicích na Moravě. Spolek žen Rouské uspořádal DĚTSKOU MERENDU v nádherném Zrcadlovém sále vojenských kasáren. Karneval se spoustou masek – od princezen přes piráty až po námořníky nás nadchnul. Odpoledne plné her, zábavy a soutěží bylo zpestřeno vystoupením profesionálního kulturisty, své umění nám předvedly i orientální tanečnice. Příjemná diskotéková hudba a bohaté občerstvení jen umocňovalo super atmosféru. Závěrem byly vyhlášeny nejlepší masky v různých kategoriích, proběhla volba MISS MERENDA a MISS POROTA. Tato povedená akce se určitě líbila i našim kamarádům z dalších dětských domovů, které byly přítomny a tímto je všechny zdravíme!!!

Více informací

Hledáme talenty - Pardubice 2019

02. 03. 2019 Hledá se talent „ Děti v akci“ Pardubice – 2. 3. 2019 12 dětí z našeho DD se zúčastnilo 3 ročníku soutěže „Hledá se talent“. 9 dětí, pod názvem Žlutorůžová skupina, vystoupilo se 2 písničkami a získalo 1. místo. Děti byly spokojené, měly velkou radost z umístění, našly si spoustu nových kamarádů a navázaly přátelský vztah se Štěpánkou Fingerhutovou/ herečka/ a Nikolou Nejedlou/ mistrině Evropy ve street dance/, které zasedaly v porotě, přislíbily návštěvu a patřičnou pomoc při rozvíjení talentu. Týna předvedla nejlepší pěvecký výkon. Zakladatelem této akce je Ladislav Samko, který sám vyrůstal v dětském domově a kterému děkujeme za krásně prožitý den.

Více informací

Veronika Kašáková 2019

26. 02. 2019 V úterý, 26.2.2019 navštívila naše zařízení účastnice Miss ČR 2014, slečna Veronika Kašáková. Kromě toho, že tato mladá dáma je ušlechtilou osobou tělem i duší, strávila část svého dětství a mládí v dětském domově. O svém osudu i o cestě vzhůru barvitě vyprávěla dětem a mládeži nejen z našeho dětského domova, ale i našim kamarádům z DD Plumlov. Kromě ní přijeli na návštěvu také její spolupracovnice a hlavně bývalý kamarád z dětského domova, Robert. I ten barvitě popisoval svůj nelehký život, kdy neměl střechu nad hlavou, až po velký obrat, kdy dostal šanci živit se svou zálibou, hrou na piáno. I jeho vyprávění děti bedlivě sledovaly. Z obou mladých lidí vyzařovala krásná energie, kterou Veronika předávala dětem nejen svým zajímavým vyprávěním, ale i pevným objetím. Celá tato návštěva měla velký ohlas nejen u dětí, ale i u dospělých, kteří ze zatajeným dechem příběhu s krásným koncem naslouchali. Veronika předává toto své poselství při návštěvách dětských domovů v celé republice. A nejedná se pouze o návštěvy a vyprávění. Další aktivity ve prospěch mladých lidí Veronika uskutečňuje pomocí vlastního nadačního fondu Veroniky Kašákové. Děkujeme za návštěvu a přejeme si, aby spousta mladých lidí z dětských domovů zažila v životě podobný osud, hlavně co se dobrých konců týče.

Více informací

Novinky

Kalendář akcí