Novinky

Výlet na Hloučelu 22

22. 01. 2022 Menší turistický výlet okolím Prostějova V sobotu 22. ledna 2022 jsme podnikli náš první turistický výlet v tomto novém roce. Pro začátek jsme zvolili kratší trasu okolím Prostějova k říčce Hloučela. Na tomto místě si děti zahrály několik her, kde si nenásilnou formou zopakovaly, co nepatří do přírody a jak dlouho se některé věci v přírodě rozkládají. Přestože jsme zvolili nenáročnou trasu, i tak jsme zvládli ujít okolo 10 km, a tak si naše děti zasloužily odměnu. Vzhledem k tomu, že jsme procházeli okolo KFC, dostalo každé z dětí B-smart, tedy dva kuřecí stripsy a malé hranolky. Cestou zpátky jsme se pak tak trochu klouzali, a tak si děti mimo opakování si o přírodě užily i spoustu zábavy.

Více informací

Cesta s IRISem 22

22. 01. 2022 Cesta s IRISem V sobotu 22.1.2022 jsme si s dětmi udělali odpolední vycházku k drozdovickému rybníku, a protože krásně svítilo sluníčko, došli jsme až ke hvězdárně v Kolářových sadech. Tam jsme na stromech objevili různé hádanky připravené sdružením IRIS. Z nich nám nakonec vyšla tajenka, a ta zní :,, Chráníme přírodu a zvěř.“ Otázky směřovaly na život zvířat a na přírodu. Děti se v kvízu našly a předháněly se, kdo první bude znát správnou odpověď. S přibývajícím časem začalo zacházet sluníčko a všem nám už začala zima zalézat za nehty a pod teplé oblečení. Proto jsme šli pomalu zpět na DD. Děti ještě využily zbytky sněhu na malování obrázků do sněhu, ale nebyly by to děti, kdyby neproběhla i koulovačka. V areálu jsme se ještě zastavili u babiččiny zahrádky, kde jsme obdivovali hrnečky na plotě. Dnešní sobotu jsme si náramně užili a domů jsme přišli s tvářemi zrůžovělými mrazem, ale v dobré náladě. A to se ještě podařil jako bonus - najít v parku pár malovaných kamínků.

Více informací

Školení první pomoci 22

21. 01. 2022 Školení první pomoci V pátek 21. ledna nás navštívila paní Černochová z organizace Červený kříž, která dětem nenásilnou formou předvedla, jak provádět první pomoc. Děti si vyzkoušely masáž srdce, jak reagovat při zapadnutí jazyka, případně co dělat, když je znepřístupněn otvor dutiny ústní. Jak reagovat, když spadneme na hlavu a vytvoří se nám boule nebo jak vyprostit zaskočený bonbón u batolete. Pro některé děti to bylo opakování, jiné se zase přiučily něčemu novému. Nakonec si všichni společně zazpívali písničku, ve které byly všechna důležitá čísla záchranných složek. Toto školení bylo první částí z celkových pěti bloků, a my budeme moc rádi, když nás paní Černochová ještě někdy navštíví. Nejen, že si děti totiž osvojily reakce na určité situace, ale při této příležitosti si také zopakovali pár anglických slovíček, a také návyků zdravého stravování. Jak se říká, opakování je matka moudrosti.

Více informací

Vycházka do přírody 22

15. 01. 2022 Vycházka do přírody Děti si v sobotu 15. ledna naplánovaly, že přilepší zvěři v zimním období, aby nestrádala. Nachystaly si lupení, jablka a mrkev. Byl krásný sluneční den. Cestou do domamyslického remízku pozorovaly panáčkující zajíce a na vhodných místech umístily příkrmy. Hádaly stopy zvěře, někteří soutěžily v běhu na krátkou vzdálenost, ostatní se zapojovaly do různých kvízů, hádanek a určovaly, co nám říkají zimní pranostiky. Také našly předměty, které někomu překážely a do přírody nepatří a tím ji ničí. Nato se rozvinula diskuze jak se chovat v přírodě a být k ní ohleduplní. Děti si užily nenáročnou sedmikilometrovou velmi vydařenou a zábavnou vycházku.

Více informací

Rozloučení s kluzištěm 22

08. 01. 2022 Sobotní rozloučení s kluzištěm V sobotu 8. ledna, den před uzavřením prostějovského kluziště na náměstí, jsme si nenechali ujít rozloučení se s ním a využili možnost posledního bruslení. Některé děti několikrát bruslily se třídou a spolužáky, také chodily bruslit během vánočních prázdnin, takže nezdarů a pádů na ledě bylo minimálně. Trochu vymrzlí, ale spokojení jsme se zahřáli punčem, zamávali kluzišti a odnesli si na památku fotografie, jak nám to šlo. Za rok se zase těšíme!

Více informací

Domovní znamení 22

01. 01. 2022 Domovní znamení V rámci literárně dramatického kroužku jsme si s dětmi udělali novoroční vycházku do města. Byla to malá detektivní výprava. Pátrali jsme po různých domovních znameních a zajímavých dveřních portálech. Všechno jsme si pečlivě nafotili, abychom mohli dál s tímto materiálem v kroužku pracovat. Děti sledovaly každý dům, jestli na něm nenajdou něco mimořádného. Soutěžily, kdo z nich něco objeví a činnost je moc bavila. Navíc ještě našly bustu Jiřího Wolkera a na radnici jejího stavitele Matěje Rejska. Taky jsme se na náměstí byli rozloučit s vánočním stromečkem a děti se vyfotily u dřevěného betlému. Počasí bylo sice mrazivé, ale slunečné. Po návratu na domov jsme si s dětmi udělali dětský punč na zahřátí a přitom jsme si ještě povídali o dnešní výpravě.

Více informací

Strom splněných přání společně s VESPOJENÍ, z. s.

22. 12. 2021 Tak jako v minulých letech, tak i letos jsme zapojeni do projektu Strom splněných přání s VESPOJENÍ, z. s. Sídlo: MECLOV č. p. 20, PSČ 345 21. Tato společnost nám pomáhá v zajištění vánočních dárků pro naše děti. Stejně jako nám, pomáhá velké spoustě dětí z dětských domovů v Čechách i na Moravě. Moc jim děkujeme, stejně jako všem, kteří jsou ochotni dárky zakoupit a poslat dětem. Nakoupit dárky pro naše děti můžete na adrese: https://www.vespojenios.cz/nase-aktivity/cesta-k-detem/stante-se-jeziskem-z-dd-2021

Více informací

Mikuláš o den dříve 21

04. 12. 2021 Mikuláš o den dříve – 4.12.2021 Rok utekl jako voda a opět se blíží vánoce. K nim neodmyslitelně patří Mikulášská nadílka, na kterou děti netrpělivě čekaly. Aby jim čas rychleji utíkal, tak poslouchaly vyprávění o tradicích Mikuláše, čerta a anděla: Odkud se vzali? Legenda je velice bavila. Při ní si kreslily čertíky a dávaly jim svá jména. Také si vyrobily peklo. Zopakovaly si básničky a písničky, za které je Mikuláš pochválil a omlouval před čertem. Letos nás svou návštěvou poctil Mikuláš v doprovodu devíti čertů a dvou andělů. Celá akce probíhala v dolních prostorách domova, podkreslená hudbou z pohádky „S čerty nejsou žerty“. Kulisy pekla a nebe dodaly tu správnou atmosféru. Některé děti se trochu bály. Všichni dostali balíčky se sladkostmi a ovocem. Zlobivci tam našli i uhlí a bramboru. Nikoho si však čerti neodnesli, i když někteří měli namále.

Více informací

Vánoční trhy ve Zlaté bráně

03. 12. 2021 V pátek, 3.12.2021 proběhne prodej výrobků dětí a zaměstnanců Dětského domova Prostějov ve Zlaté bráně. Dojděte si nakoupit a potěšit srdce své, nebo svých blízkých. Je určitě na co se těšit.

Více informací

Jarmark ve Zlaté Bráně

03. 12. 2021 Vánoční čas je tu a my jsme s dětmi opět vyrazili nabízet to, co jsme během roku zvládli vyrobit. Prodejní stánek nám v letošním roce umožnila otevřít Zlatá Brána v Prostějově. Na stánku jsme nabízeli různé vánoční ozdoby, dekorace, adventní věnce, výrobky z keramiky, skla, šité ozdoby a další drobnosti, kterými byli zákazníci nadšeni. Děti se zvládly nejen zapojit do výroby, ale i balení výrobků a samotný celodenní prodej. Zlaté Bráně děkujeme, že nám v této složité době prodejní stánek umožnila. Je to jeden ze způsobů jak lidem ukázat, že v jejich blízkosti žijí šikovné děti, které takto prezentují svoje aktivity a čekají na pochvalu a uznání, stejně jako děti, které vyrůstají v rodinách. Další poděkování patří všem zákazníkům, kteří díky nákupu na stánku podpořili dobrou věc a přispěli takto na společné aktivity dětí. Děkujeme a přejeme šťastné a veselé Vánoce.

Více informací

Novinky

Kalendář akcí