Novinky

Letní tábor Velké Karlovice - Tabačka

09. 08. 2019 Beskydy 2019 - penzion Tabačka. Letošní pobytový tábor jsme s dětmi strávili v Beskydech ve Velkých Karlovicích. Jeli jsme tak trochu do neznáma a těšili se, co vše tu zažijeme. Hned první den odpoledne jsme šli prozkoumat nejbližší okolí a zašli se podívat ke Karlovskému jezeru. Již zde si děti zasoutěžily o nejdelší žabky a hod kamenem do vody. Procházkou po nově zbudované cyklostezce jsme docházeli na místní koupaliště, kde se děti dosyta vyřádily v bazénu, na skluzavkách a menší děti v brouzdališti. Kromě řádění ve vodě měly děti další pohybové aktivity. Na hřišti u chaty hrály fotbal, přehazovanou nebo oblíbený badminton. Velký úspěch měl u dětí smíšený fotbal, kdy hrály děvčata proti klukům. Aby však kluci nebyli v takové výhodě, trochu jsme jim hru pomocí šátků znesnadnili. Zpestřením byly tvořivé aktivity, např. malování velkoformátové omalovánky, pletení z gumiček, malování antistresových obrázků nebo nejrůznější společenské hry a soutěže. Děti si užily legraci při natáčení bonbónů na niti na jazyk nebo udržení bonbónu na čele, kdy děti byly navíc čelem opřeny o zeď hřiště. Nechyběl ani turistický výšlap na Soláň nebo procházka údolím Pluskovce ke galerii dřevěných soch pod širým nebem. Nechyběla ani tolik oblíbená hra o poklad, při níž děti na stanovištích hledaly schované lístečky, plnily úkoly, odpovídaly na záludné otázky a na konci hry hledaly poklad. Všechny děti dostaly za splněné úkoly odměnu jako třeba zmrzlinu, kofolu a další drobné sladkosti. Poděkování patří panu majiteli za trpělivost s některými našimi dětmi a za přípravu chutných jídel. Velká pochvala patří dětem, zejména těm starším za pohodový a aktivní přístup. Celý pobyt jsme si všichni užili a na všechny zážitky budeme rádi vzpomínat.

Více informací

Letní tábor Malá Morávka - Edison 2019

12. 07. 2019 Karlov - Malá Morávka Jeden z letošních letních pobytů jsme s dětmi strávili na Malé Morávce v chatě Edison. První dva dny jsme měli lehce uplakané počasí a proto jsme se zdržovali blízko chaty. Naštěstí se ale vyčasilo a my jsme mohli obdivovat nádhernou přírodu svěžích Jeseníků. Teploty byly přímo ukázkové na turistiku. Jeden den jsme se vypravili na bývalou chatu Alfrédku, která bohužel v roce 2002 vyhořela a dosud jsou z ní vidět pouze základy a široké kamenné schodiště, na kterém jsme si udělali hromadné foto. Druhá výprava vedla do Velkého kotle. Túra měla tam i zpět kolem 13 km. Následující den jsme si prošli Malou Morávku, děti si tam pohrály na dětském hřišti a také jsme jim zpříjemnili procházku občerstvením v podobě pití a zmrzliny. Ve volných chvílích a při odpočinku děti rovněž nezahálely. K jejich oblíbené zábavě patřilo drhání náramků a vyšívání obrázků bavlnkami na kartony. Příroda k nám byla víc než štědrá, protože jakmile jsme vešli do lesa, byla kolem záplava borůvek. Všichni zobali do sytosti. Rovněž musíme poděkovat personálu chaty, protože paní kuchařky se vzorně staraly o neustále hladové žaludky našich dětí. Strava byla vynikající a porce královské. Jeseníky jsou krásná oblast, která vybízí k turistice a vycházkám a toho jsme za celý týden bohatě využili.

Více informací

Letní tábor Ramzová 2019

02. 07. 2019 Letní tábor Ramzová 2.7.2019 – 8.7.2019 2.7.2019 jsme zahájili pobyty na letních táborech. 38 dětí a 5 vychovatelů si přijelo užít krásu Jesenických hor na Ramzovou. Ubytování a stravu jsme měli v chatě Pod Klínem. I když z kapacitních důvodů 11 dětí spalo ve stanech, stala se chata ideálním místem pro aktivní odpočinek. Z možností, které se nabízely, jsme zvolili výlet do lázní Jeseník, turistickou vycházku do malebné vesničky Petříkov, svezli jsme se na minikárách a ochutnali tubing, vyjeli jsme lanovou dráhou na horu Čerňavu, 10 dětí si pod dozorem vychovatelky vyšláplo na horu Šerák a na hoře Klín jsme stavěli domečky pro zvířátka. Po celou dobu nám přálo počasí, takže jsme se mohli osvěžit v bazénu přímo u chaty, děti plnily spoustu úkolů a soutěží, za které byly odměněny při každodenním hodnocením.

Více informací

Zábavné odpoledne se studenty Domova mládeže Palečkova 2019

12. 06. 2019 Ve středu, 12.6.2019 přišli studenti za dětmi z našeho dětského domova, aby jim připravili hry a soutěže. V krásném letním počasí mohly děti z našeho zařízení projít několik stanovišť, kde plnily různé úkoly. Připraveno bylo pro ně malování, skládání obrázků, závody v pytli, poznávání předmětů pohmatem a další. Děti nadšeně soutěžily. Za každé stanoviště obdržely body a na závěr proběhlo vyhodnocení. Do puntíku se naplnilo heslo, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Všichni byli s touto již pravidelnou akcí spokojeni a již se těšíme na další ročník.

Více informací

Modrá u Velehradu 2019 - podvodní svět

08. 06. 2019 Výlet na Modrou u Velehradu 8. 6. 2019. Tuto sobotu jsme se s dětmi vypravili na výlet za poznáním i zábavou do sladkovodní a botanické expozice "Živá voda" v Modré u Velehradu. Děti se seznámily s životem ve vodě i kolem vody. V proskleném tunelu 3,5 m pod hladinou pozorovaly kapry, líny, cejny nebo okouny a z větších ryb sumce nebo jesetery. Mezi největší zdejší rarity patří bezesporu kapr Jonáš, který narostl do délky 118 cm s váhou 28 kg nebo dvoumetrový jeseter Jura s váhou přes 70 kg. I když nám tento den sluníčko moc nepřálo, našlo se mezi dětmi plno odvážlivců, kteří si nenechali ujít možnost koupání v přírodním koupališti. To je čištěno kořeny rostlin. Po vykoupání jsme se prošli stezkou praturů, v babiččině zahrádce jsme mohli přivonět k levanduli nebo mátě. Děti se vyřádily v nedalekém bludišti a po občerstvení a krátkém odpočinku jsme se vydali kolem rybníků k nedalekému Velehradu. Zažili jsme toho tento den opravdu mnoho a při zpáteční cestě domů bylo o čem vyprávět.

Více informací

Dětský den Hamry s 601. skupinou 2019

01. 06. 2019 Dětský den – Hamry 2019 601. skupina Speciálních sil AČR nás pozvala v sobotu 1. června na Dětský den do výcvikových prostor Hamry. Čekalo na nás plnění celé řady soutěžních disciplín s doprovodným programem. Skákací hrad, malování na obličej, jízda na raftech a koloběžkách, ukázka tažných psů – to jsou věci, které nás hodně bavily, ale nejvíce jsme se těšili na ukázku vojenské techniky. Perfektní byla prohlídka vrtulníků Mi 171Š, Mi 24 anebo slaňování a seskoky parašutistů. Největší ohlas ale měla závěrem nastříkaná pěna od hasičů, ve které se celá řada z nás maximálně vydováděla a zchladila. Vojákům patří velký dík, že si na nás zase vzpomněli a pozvali na takovou zdařilou akci.

Více informací

Dětský den Pardubice - Děti v akci

31. 05. 2019 DĚTSKÝ DEN aneb DĚTI DĚTEM V pátek 31. května nás kamarádi z Dětského domova v Pardubicích pozvali na oslavu Dětského dne, kterou pořádali na zahradě svého domova. Akce se účastnili klienti a organizace s podporou Nadace manželů Šmidberských a paní Ministrové. Po zahájení s bohatým kulturním programem na nás čekalo suprové odpoledne plné her a soutěží. Všechna stanoviště byla velmi zajímavá a některé úkoly vyžadovaly mnoho trpělivosti, znalosti, šikovnosti a zručnosti. Hodně se nám líbila laserová střelnice, americký fotbal, parkour, ukázka dravců, malování perníčků, skákací loď a taneční i hudební představení. Bohaté občerstvení, dárečky a zmrzlina byla tečkou za tímto povedeným dnem. Do Prostějova jsme se vrátili až ve večerních hodinách docela unaveni, ale plni krásných zážitků.

Více informací

Pustevny 2019

25. 05. 2019 Pustevny - výletní místo 25.5.02019 Procházku vysoko nad zemí a pohled na krajinu z ptačí perspektivy jsme si užili na Pustevnách. Byl krásný sluneční den a tak v oblacích, ale nohama pevně na zemi jsme se dozvídali mnoho zajímavostí nejen o přírodě Beskyd, ale i blízkém okolí. Stezkou korunami stromů vedl 600 metrů lanový chodník, který pozvolně stoupal a lákal všechny odvážné děti. I ti méně odvážní se mohli dostat až na samý vrchol stezky, kde nás čekal výhled na Kralický Sněžník, Jeseníky a Krkonoše. Na skleněné lávce se zábradlím jsme si na památku pořídili fotky. Během stezky jsme se mohli občerstvit na odpočívadlech s lavičkami a velkými vaky. Koho nebolely nohy, vyzkoušel trampolínu v oblacích. Během stezky jsme také obdivovali řezbářské práce, kde jsme si prohlédli dřevěné ptactvo a zvěř, žijící v Beskydech. Po krátkém odpočinku a prohlídce lidových dřevěných staveb jsme se vydali po širokém chodníku přímo za Radegastem – ochráncem a symbolem Beskyd. Někteří se nezalekli ani prudce stoupajících kamenných schůdků. Další rozhledy nám poskytnul vyhlídkový altán Cyrilka. Jakmile jsme překonali vrchol této túry, došli jsme k soše. V příjemném prostředí jsme se občerstvili, odpočinuli a vydali se na zpáteční cestu k autobusu. Turistika v Beskydech se nám všem moc líbila, hodně jsme se dozvěděli a užili jsme si zdravého pohybu na čerstvém vzduchu.

Více informací

Muzikoterapie 2019

23. 05. 2019 Toto čtvrteční odpoledne přenesla paní Čapková naše děti opět do daleké Austrálie prostřednictvím nástroje didgeridoo. Děti dotykem rukou za současného hraní na nástroj cítily vibrace zvuku. Potom se děti přenesly zpět do našich končin vysoko do hor, kde dříve pásli pasáčci ovečky a hráli jim na salašnickou fujaru. Paní Čapková měla pro děti přichystané překvapení. Donesla jim několik koncovek vyrobených z černého bezu, aby mohlo hrát víc dětí současně. Zažili jsme několik improvizovaných koncertů, které byly odměněny potleskem. Také se děti opět mohly zaposlouchat do šplouchání moře. A protože nás v poslední dny trápila spíše zamračená obloha a deštivé počasí, zahrály děti na sluneční gong a bubny a přivolávaly sluníčko. Bubnovaly tak usilovně, až opravdu sluníčko na chvíli vykouklo z šedivých mraků. Nechyběl ani tanec, při kterém děti uvolnily energii a emoce. Na muzikoterapii dnes panovala výborná atmosféra, všechny děti se opravdu snažily a v očích jim byla vidět radost z prožitého úspěchu.

Více informací

Výlet na Plumlov 2019

18. 05. 2019 Celodenní výlet kolem Plumlovské přehrady Sobotní výlet začal cestou autobusem na zastávku Plumlov. Někteří to vzali cyklotrasou na kolech. Odtud naše kroky vedly k zámku, který se tyčil vysoko nad našimi hlavami. Chvilku jsme strávili v podzámčí a z dálky okukovali svatbu, která tu právě probíhala. Delší volný čas jsme strávili v kempu Žralok a u Podhradského rybníka, bylo sluníčko a nádherně, některé z dětí proto neodolaly a namočily si nohy. Odvážlivci tam skončili celí, ale nebylo jich mnoho. Procházka kolem přehrady byla krásná. Na pláži U Vrbiček jsme krmili labutě a namočili, co se dalo. Později odpoledne jsme všichni statečně dorazili po svých až do dětského domova, sice unavení, uchození, ale spokojení.

Více informací

Novinky

Kalendář akcí