Novinky

Výlet na Hloučelu 22

22. 01. 2022 Menší turistický výlet okolím Prostějova V sobotu 22. ledna 2022 jsme podnikli náš první turistický výlet v tomto novém roce. Pro začátek jsme zvolili kratší trasu okolím Prostějova k říčce Hloučela. Na tomto místě si děti zahrály několik her, kde si nenásilnou formou zopakovaly, co nepatří do přírody a jak dlouho se některé věci v přírodě rozkládají. Přestože jsme zvolili nenáročnou trasu, i tak jsme zvládli ujít okolo 10 km, a tak si naše děti zasloužily odměnu. Vzhledem k tomu, že jsme procházeli okolo KFC, dostalo každé z dětí B-smart, tedy dva kuřecí stripsy a malé hranolky. Cestou zpátky jsme se pak tak trochu klouzali, a tak si děti mimo opakování si o přírodě užily i spoustu zábavy.

Více informací

Vycházka do přírody 22

15. 01. 2022 Vycházka do přírody Děti si v sobotu 15. ledna naplánovaly, že přilepší zvěři v zimním období, aby nestrádala. Nachystaly si lupení, jablka a mrkev. Byl krásný sluneční den. Cestou do domamyslického remízku pozorovaly panáčkující zajíce a na vhodných místech umístily příkrmy. Hádaly stopy zvěře, někteří soutěžily v běhu na krátkou vzdálenost, ostatní se zapojovaly do různých kvízů, hádanek a určovaly, co nám říkají zimní pranostiky. Také našly předměty, které někomu překážely a do přírody nepatří a tím ji ničí. Nato se rozvinula diskuze jak se chovat v přírodě a být k ní ohleduplní. Děti si užily nenáročnou sedmikilometrovou velmi vydařenou a zábavnou vycházku.

Více informací

Rozloučení s kluzištěm 22

08. 01. 2022 Sobotní rozloučení s kluzištěm V sobotu 8. ledna, den před uzavřením prostějovského kluziště na náměstí, jsme si nenechali ujít rozloučení se s ním a využili možnost posledního bruslení. Některé děti několikrát bruslily se třídou a spolužáky, také chodily bruslit během vánočních prázdnin, takže nezdarů a pádů na ledě bylo minimálně. Trochu vymrzlí, ale spokojení jsme se zahřáli punčem, zamávali kluzišti a odnesli si na památku fotografie, jak nám to šlo. Za rok se zase těšíme!

Více informací

Strom splněných přání společně s VESPOJENÍ, z. s.

22. 12. 2021 Tak jako v minulých letech, tak i letos jsme zapojeni do projektu Strom splněných přání s VESPOJENÍ, z. s. Sídlo: MECLOV č. p. 20, PSČ 345 21. Tato společnost nám pomáhá v zajištění vánočních dárků pro naše děti. Stejně jako nám, pomáhá velké spoustě dětí z dětských domovů v Čechách i na Moravě. Moc jim děkujeme, stejně jako všem, kteří jsou ochotni dárky zakoupit a poslat dětem. Nakoupit dárky pro naše děti můžete na adrese: https://www.vespojenios.cz/nase-aktivity/cesta-k-detem/stante-se-jeziskem-z-dd-2021

Více informací

Mikuláš o den dříve 21

04. 12. 2021 Mikuláš o den dříve – 4.12.2021 Rok utekl jako voda a opět se blíží vánoce. K nim neodmyslitelně patří Mikulášská nadílka, na kterou děti netrpělivě čekaly. Aby jim čas rychleji utíkal, tak poslouchaly vyprávění o tradicích Mikuláše, čerta a anděla: Odkud se vzali? Legenda je velice bavila. Při ní si kreslily čertíky a dávaly jim svá jména. Také si vyrobily peklo. Zopakovaly si básničky a písničky, za které je Mikuláš pochválil a omlouval před čertem. Letos nás svou návštěvou poctil Mikuláš v doprovodu devíti čertů a dvou andělů. Celá akce probíhala v dolních prostorách domova, podkreslená hudbou z pohádky „S čerty nejsou žerty“. Kulisy pekla a nebe dodaly tu správnou atmosféru. Některé děti se trochu bály. Všichni dostali balíčky se sladkostmi a ovocem. Zlobivci tam našli i uhlí a bramboru. Nikoho si však čerti neodnesli, i když někteří měli namále.

Více informací

Vánoční trhy ve Zlaté bráně

03. 12. 2021 V pátek, 3.12.2021 proběhne prodej výrobků dětí a zaměstnanců Dětského domova Prostějov ve Zlaté bráně. Dojděte si nakoupit a potěšit srdce své, nebo svých blízkých. Je určitě na co se těšit.

Více informací

Jarmark ve Zlaté Bráně

03. 12. 2021 Vánoční čas je tu a my jsme s dětmi opět vyrazili nabízet to, co jsme během roku zvládli vyrobit. Prodejní stánek nám v letošním roce umožnila otevřít Zlatá Brána v Prostějově. Na stánku jsme nabízeli různé vánoční ozdoby, dekorace, adventní věnce, výrobky z keramiky, skla, šité ozdoby a další drobnosti, kterými byli zákazníci nadšeni. Děti se zvládly nejen zapojit do výroby, ale i balení výrobků a samotný celodenní prodej. Zlaté Bráně děkujeme, že nám v této složité době prodejní stánek umožnila. Je to jeden ze způsobů jak lidem ukázat, že v jejich blízkosti žijí šikovné děti, které takto prezentují svoje aktivity a čekají na pochvalu a uznání, stejně jako děti, které vyrůstají v rodinách. Další poděkování patří všem zákazníkům, kteří díky nákupu na stánku podpořili dobrou věc a přispěli takto na společné aktivity dětí. Děkujeme a přejeme šťastné a veselé Vánoce.

Více informací

Úklid kolem DD a výlet do Lipové

20. 11. 2021 20. listopadu 2021 V sobotu 20. listopadu jsme s dětmi naplánovali úklid okolo našeho domova. Hrabali jsme listí, zametali chodníky, silnice i parkoviště a nakonec listí odváželi na kompost. Takto jsme se dokázali zabavit na celé dopoledne, abychom pak zase po obědě mohli vyrazit někam na výlet. Jen pár kilometrů od Prostějova se nachází vesnice Lipová, která ve své přírodní rezervaci ukrývá Lipovský hrádek. Nosné části tohoto hrádku jsou zpevněny maltou, ale zbytek stavby je tvořen z nasucho poskládaných kamenů. Tento výtvor je dílem jednoho z obyvatel obce Lipové, který hrádek stavěl v letech 2006-2010. Děti si místo prolezly křížem krážem a řádně se na něm vyřádily. Vzhledem k tomu, že se hrádek nachází uprostřed motokrosové dráhy, byli jsme v tento den pozorovateli pár takovýchto nadšenců. Nakonec jsme se autobusem dopravili zase zpět na domov, kde si děti ve finále pochutnaly nad dobrotami z KFC, a to díky jedné studentce, která si naše zařízení vybrala v rámci školního projektu, čímž nám na tuto pochoutku získala poukaz v hodnotě 1500 Kč, za což jí velice děkujeme.

Více informací

Uspávání broučků 21

13. 11. 2021 Uspávání broučků 13.11.2021 Uspávání broučků je naše tradice. Lampičkový průvod je procházka podzimním podvečerem. Děti mají v ruce světýlko, které si během dne vyrobily malováním, vystřihováním a lepením na skleničku od marmelády. Během kombinované techniky jsme děti seznámily se způsoby, jakými hmyz přečkává zimní období. Tím si připomenuly znalosti o přírodě. Pojmenovávaly různé druhy a mohly si je i namalovat. Naučily se krátkou ukolébavku pro broučky, kterou je uspávaly pod každým keřem. Akce se dětem moc líbila.

Více informací

ZOO Vyškov

06. 11. 2021 ZOOpark Vyškov. V sobotu 6. 11. 2021 jsme nasedli s dětmi do vlaku a vyjeli na výlet za zvířátky do nedalekého Vyškova. Hned po příchodu do ZOO se děti pořádně posilnily vlastnoručně připravenými bagetami a potom již následovala důkladná prohlídka všech chovaných zvířat. Děti si mohly prohlédnout kapry a karasy, čápy, různé druhy králíků, morčata, oslíky a koníky, velbloudy, lamy nebo různé druhy kura domácího. Nejdéle času děti strávily na Babiččině dvorečku, ve kterém mohly podrbat prase nebo pohladit a nakrmit ovečky a kozy. Při cestě na nádraží jsme dětem na náměstí zakoupily pizzu a poté nás už opět čekala jízda vlakem zpět do Prostějova. Přímý kontakt s domácími zvířaty již není v současné době tak častý a běžný, a tak si děti pobyt na dvorku velice užily. O zvířátkách mluvily po zbytek víkendu.

Více informací

Novinky