Novinky

Pohádkový les 2022

18. 06. 2022 Pohádkový les Obec Myslejovice a Maminky Myslejovice dne 18. 6. 2022 pořádali akci s názvem Pohádkový les. Již na jaře jsme měli tu možnost spolupráce na Velikonočním jarmarku, a tak jsme byli potěšeni, že jsme k nim byli opět pozváni. Vzhledem k tomu, že ve stejném termínu jsme byli pozváni ještě na Olympiádu dětí a mládeže do Zdětína, vybrali jsme takové děti, o nichž jsme si mysleli, že by si akci mohly užít. Po příjezdu do Myslejovic jsme dětem zakoupili kartičky, a ty hned na uvítanou dostaly pitíčko na cestu. Cesta začínala celnicí, na které děti splnily svůj první úkol, načež jsme byli vpuštěni do pohádkového lesa. Tam jsme viděli mnoho krásných pohádkových postaviček. Jako první děti uviděly Ježibabu z Perníkové chaloupky, u které se proletěly na koštěti, a pak si odlouply z její chaloupky kousek perníčku. Poté pomáhaly hledat zlato pirátům, včelkám pomáhaly sbírat med, viděly se s vílou Ursulou, i princeznou Elsou a Annou, Popelce pomáhaly přetřídit hrách, u Makové panenky si vytvořily vlastní náramek a vodníkovi pomáhaly z vody lovit předměty, které do ní nepatří. Protože jsou naše děti hodné, prošly i kolem čerta, a žádné z dětí s ním v pekle nezůstalo. Nakonec viděly i Spongeboba, indiány, a babičce pomohly nakrmit vlka, aby ji a Karkulku nesežral. Odměnou jim potom byla chvilka strávená na skákacím hradě a výhra v podobě sladkostí a bublifuku, který jim nakonec zkrátil chvilku při čekání na autobus, který nás dopravil zpět do Prostějova. Tímto bychom chtěli pořadatelům poděkovat za pozvání a patří jim velký obdiv za tak skvěle uspořádanou akci. Budeme velice rádi, když se akce budeme moct zúčastnit i v následujících letech.

Více informací

Olympiáda dětí Zdětín 2022

18. 06. 2022 Olympiáda Dětí a mládeže – Zdětín 2022 V sobotu 18. 6. 2022 se velká část našeho DD zúčastnila tohoto sportovního klání na fotbalovém hřišti ve Zdětíně. Slunečné počasí vybízelo spíše ke koupání na přehradě, ale i přesto jsme se na závody hodně těšili. Linkový autobus nás dovezl do Zdětína, kde proběhla registrace, rozdání čísel a poukázek na občerstvení. Sportovní olympiády se zúčastnily i děti z DD Plumlov a DD Olomouc. Porovnání sportovních výkonů a změření sil s dětmi z okolních vesnic a sportovních spolků bylo velmi férové a přátelské. Soutěžilo se ve sprintu, hodu tenisákem, trojskoku a ve vytrvalostním běhu. Závodili jsme ve všech kategoriích a nejlepší z nás se dostali i na stupně vítězů. Skvělá organizace a kvalitní zázemí spolu se sportovními výkony byly opravdu oslavou sportu a dobré nálady. Všichni závodníci byli odměněni sladkostmi a drobnými upomínkovými předměty. Do domova jsme se vrátili až večer docela unaveni, ale spokojeni. Tak za rok zase. Sportu zdar!

Více informací

Den otevřených dveří 2022

04. 06. 2022 Den otevřených dveří 4. 6. 2022. Na tento den jsme se připravovali delší dobu. Oslovili jsme naše bývalé děti, dnes již dospělé mladé lidi, na které jsme měli kontakt a domluvili termín návštěvy. Od pátku jsme připravovali panely s fotografiemi, chystali občerstvení a balili drobné dárečky. V sobotu jsme dochystali pohoštění ve společenské místnosti a ve 14 hodin jsme s dětmi netrpělivě vyhlíželi naše pozvané hosty. Přišli na domov společně, někteří i se svými dětmi a partnery. O úvodní slovo se postaral kolega Mirek. Potom dostali možnost říct našim dětem pár slov o životě i naši hosté. Ono není vůbec jednoduché postavit se po odchodu z domova na vlastní nohy a osamostatnit se. Zazněla také věta: „Jaký si to uděláš, takový to máš.“ Ve společenské místnosti jsme společně zavzpomínali u natočených videí z táborů. Potom proběhla prohlídka bytů. Velký zájem byl zejména o pokoje, kde dříve bývalí obyvatelé vyrůstali. Potom již program pokračoval venku, kam jsme přesunuli i občerstvení. Hrál se fotbal, děti jezdily na koloběžkách nebo malovaly křídami a také se grilovalo a besedovalo. Popovídat si s bývalými dětmi přišel i pan ředitel s vedoucí vychovatelkou a teta Maruška. Dobrou náladu nezkazil ani krátký ale vydatný déšť. Celé odpoledne uteklo jako voda. Naší snahou bylo, aby se u nás návštěva cítila co nejlépe. Jsme rádi, že se našim bývalým dětem daří, že mají práci, někteří mají rodinu, i když z jejich vyprávění víme, že to nemají vždy jednoduché. Přejeme jim, aby se jim v životě dařilo a budeme rádi, když se za námi někdy opět přijdou podívat.

Více informací

Den dětí s armádou

28. 05. 2022 Den dětí s armádou Dne 28. května jsme se zúčastnili akce „Den dětí s armádou“. V 8:30 nás u našeho zařízení vyzvedl autobus, který nás zavezl na letiště Neředín v Olomouci. Hned po deváté hodině jsme viděli seskok parašutistů a následně i přistání vrtulníku. Poté si děti vzaly soutěžní kartičky a samostatně si obcházely jednotlivá stanoviště, na kterých plnily úkoly pohybové, vědomostní i logické. Náročnost úkolů byla rozdělena podle věků a po jejich splnění byly děti odměněny krásnými cenami v podobě náramků, plácaček nebo omalovánek. V mezičase se děti mohly podívat na různou vojenskou techniku, jako například zbraně, masky, obleky. Někteří z nich si techniku i vyzkoušely. Taktéž se mohly posadit do vozů jak vojenských, tak vozů policie i záchranného sboru. Viděly výcvik psů a ukázku musada. Také si mohly zaskákat na skákacím hradě a projet se na koni. Na oběd nás pak čekal výborný guláš a ke svačině si děti mohly nabídnout tvarohové koláčky s čajem. Všichni k nám byli moc hodní a vstřícní. Děti byly nadšené. A když jsou děti spokojené a hodné, jsme spokojení i my. Moc děkujeme V podvečer nás pak překvapila ještě sladká tečka v podobě muffinů od slečny Natálie Šmehlíkové. Tímto jí chceme také moc a moc poděkovat.

Více informací

Festival nejen pro postižené

27. 05. 2022 V pátek 27. 5. 2022 od deseti až do šesté hodiny odpolední se mohli diváci přesvědčit, že zdravotně postižení lidé se umí bavit a připravit zábavu pro své spoluobčany. Akci moderovala Martina Kvítko Procházková z rádia Haná. Festivalu se zúčastnilo 10 dětí z našeho DD. Laura, Valča, Pavel, Justin, Petra, Samanta, Michal, Valerie, Sofie a Viola navštěvují hudebně dramatický kroužek, který na našem domově existuje již 15 let. Připravili si tři písničky - Hallelujah, Říkej mi táto a Protože to nevzdám. Veřejnosti předvedli, jak se baví mimo školu. Vystoupení se jim moc povedlo a sklidili obrovský potlesk. Po zvukových zkouškách navštívili Muzeum Prostějov, kde si mohli prohlédnout stálou expozici archeologie, historie, geologie a národopisu. Fandili a podporovali i ostatním vystupujícím. Byli odměněni plyšovou hračkou, klíčenkou a diplomem.

Více informací

Čechy pod Kosířem 22

21. 05. 2022 Návštěva zámeckého parku v Čechách pod Kosířem 21. 5. 2022 Krásné počasí a čistý vzduch po pátečním dešti nám umožnil výlet do Čech pod Kosířem. K cestování jsme využily autobus, vlak i turistickou vycházku. Celkem jsme měli v nohách 15 km. Zámecký park už hýřil barevnými stromy, alejemi a loukami s lučními květinami. Dalším krásným zpestřením bylo několik vznešených pávů. Děti se seznámily s historií zámku, prohlédly si červenou věž, navštívily zámecký hřbitov. Také se dozvěděly o tajných chodbách vedoucích ze zámku přes park až na Kosíř. Dokonce viděly i draka a malou jeskyni, z čehož byly nadšené úplně nejvíc. U Mánesova pavilonu si udělaly oběd formou pikniku v trávě. Na zámeckém nádvoří se příjemně osvěžily domácí limonádou a zmrzlinou. Odpočati a plni dojmu jsme se vydali na turistickou vycházku po Hraběnce přírodním parkem Velký Kosíř. Cestou jsme poslouchali zpěv kukačky, zahlédli jsme několik barevných motýlů a brouků. Z Kosíře po polních cestách jsme došli do Kostelce na Hané. Navštívili jsme sportovní areál s tartanem, lezeckou stěnou a dětským hřištěm, kde se děti občerstvily a ještě si mohly zasportovat. Do Prostějova jsme jeli vláčkem a už nám chyběly necelé 2 km do dětského domova.

Více informací

Sobotní aktivity květen 22

14. 05. 2022 Sobotní aktivity. V sobotu 14. května si každá skupina udělala svůj vlastní program. Jedna skupinka se rozhodla jet autobusem do Mostkovic, projít se podél přehrady a výlet završit koupáním u vrbiček. Zdatnější děti si vyjely na přehradu na kolách. Další skupinka měla naplánovanou oslavu narozenin dvou sourozenců, takže oslavenci s pomocí dalších dětí připravovali občerstvení. Kromě oslavy děti také pracovaly na zahradě, kde pod dohledem tety sázely přísady rajčat, ředkviček a hrášku. Děti se už teď těší, jak si své výpěstky sklidí a pochutnají si na nich. Jiná skupinka dětí jela navštívit dnes již dospělou Janu, která dříve žila v našem domově. Všichni z tohoto setkání měli velkou radost a zavzpomínali na dobu minulou. Sobotní akce jednotlivých skupin byly opravdu různorodé, plné pohybu, mlsání, zahradničení i milého setkání a vzpomínání.

Více informací

Slavata triatlon 22

12. 05. 2022 SLAVATA TRIATLON TOUR OLOMOUC 2022 Letos jsme se opět zúčastnily triatlonových závodů v Olomouci, které pořádá Tomáš Slavata se svoji Hromovou partou. Parádní počasí a skvělá organizace závodů měla být dobrým odrazovým můstkem k porovnání výkonnosti mezi závodníky…I když šlo vlastně o sportovní setkání děti z dětských domovů a žáků škol z olomouckého kraje. Kluci jako obvykle měli velké řeči a očekávání, ale výkony byly hodně slabé. Děvčata překvapila sama sebe a umístila se na stupních vítězů – jsou to naše šikulky. Prožili jsme suprové odpoledne za které patří Tomovi velké DÍKY!

Více informací

Turistický víkend 22

06. 05. 2022 Turistický víkend V termínu od 6. do 8. května jsme využili nabídky našich hodných sponzorů rodiny Zapletalových. Chata Petrovka, kde Zapletalovi nyní bydlí, a kde nám nabídli ubytování zdarma, se nachází v Bělé pod Pradědem. V pátek, po skončení vyučování děti dorazily na domov, kde své školní aktovky vyměnily za batohy a společně jsme vyrazili vzhůru za dobrodružstvím. Čekala nás jízda přeplněným vlakem, což ale děti k našemu údivu zvládly na jedničku. V Jeseníku nás pak čekal pan Zapletal s otevřenou náručí, a naložil dětem batožinu do auta, aby jim odlehčil. My na místo potom dorazili autobusem, kde nás pro změnu čekala paní Zapletalová s uvařeným teplým čajem a napečeným cukrovím. V sobotní den jsme podnikli onen turistický výlet. Autobusem jsme se nechali vyvézt na Červenohorské sedlo, odkud jsme se po červené značce vydali na Švýcárnu. Cestou nás místy ještě překvapil sníh, takže nechyběla malá koulovaná, ale neobešlo se to ani bez menších pádů. Na Švýcárně jsme si museli doplnit energii, a tak jsme si společně pochutnali na borůvkových knedlících. Když jsme načerpali sílu, vydali jsme se po modré značce k Vysokému vodopádu. Starší děti pomáhaly mladším s přebroděním se přes potok, za což si zaslouží náš velký dík. Pozvolným tempem jsme nakonec došli až k Petrovce. Trasa byla celkem dlouhá asi 19 km a nás v cíli čekalo další překvapení. Zapletalovi dětem nakoupili špekáčky, které jsme si společně opekli na ohni a pak jim ještě dopřáli koupání v sudu, což pro ně byl asi největší zážitek. Protože Zapletalovi mají děti rádi, udělali jim pak ještě jako bonus domácí hamburgery. Myslím si, že celý víkend si užily jak děti, tak i my dospělí, a už se moc těšíme, až na Petrovku opět zavítáme na podzim. Tentokrát si děti vyzkoušejí rýžování zlata. Ještě jednou moc a moc díky.

Více informací

Návštěva radnice a předání ocenění 22

05. 05. 2022 Dne 5. 5. 2022 jsme byli pozváni na prostějovskou radnici, kde si naše děti převzaly pěkné ceny za výtvarnou soutěž, kterou každoročně vyhlašuje Český zahrádkářský svaz. Do soutěže se zapojily základní umělecké školy, základní školy i mateřské školy z celého Prostějova. Tento rok byly naše děti velmi úspěšné. Obsadily vítězné pozice hned v několika kategoriích.

Více informací

Novinky

Kalendář akcí