Novinky

Venkovní aktivity s občerstvením 2021

27. 02. 2021 Venkovní aktivity s občerstvením 27. 2. 2021. Sobotní akce začala již v dopoledních hodinách, kdy děti na jednotlivých bytech za drobné pomoci vychovatelek připravovaly nejrůznější kulinářské dobroty. Odpoledne jsme se sešli v lesíku za dětským domovem a po krátké prezentaci sladkých i slaných dobrot následovaly nejrůznější aktivity – opičí dráha, skákání přes švihadlo, předvedení zvířete, zazpívání písničky nebo přednes básniček. Po splnění těchto úkolů následovala tolik očekávaná ochutnávka. Dobroty z talířů postupně mizely. Zbylé drobečky jsme smetli na zem pro broučky a ptáčky, kteří se tu a tam objevují v trávě a dávají nám tak vědět, že jaro již klepe na dveře

Více informací

Kamínkování 2021

20. 02. 2021 Kamínkování 20.2.0021 Tento týden byl ve znamení jarních prázdnin. Několik dní si děti užívaly tolik vytoužené sněhové nadílky. Bohužel ve čtvrtek začala obleva a bílá peřina pomalu roztávala. Nám to ale nevadilo. O to s větším nasazením se děti pustily do malování kamínků, které jistě znáte z Facebooku. Děti překypovaly nápady v malování obrázků. Z kamínků vykukovaly postavičky z kreslených seriálů, srdíčka, stromy, zvířátka a spousta dalších výtvarných dílek. Dokonce jsme použily i Decoupage – ubrouskovou techniku. Druhý den se všichni, kteří se na této činnosti podíleli, vypravili vybaveni svačinami a nejméně 40 vyparáděnými kamínky do terénu. Cesta vedla přes Kolářovy sady na nedaleký Biokoridor Hloučela. Tam se shodou okolností konala akce pořádaná sdružením IRIS - nazvaná Zmrzlou Hloučelou. Na stromech byly v zatavených foliích rozvěšené různé úkoly, hádanky, kvízy a jazykolami, které děti luštily a odpovídaly na ně. Soutěžily společně i proti sobě. U toho roznášely a schovávaly kamínky do různých skulin ve stromech a pařezech. Měly obrovskou radost, když viděly, že některý z jejich kamínků byl objeven dalšími dětmi, které byly s rodiči rovněž na vycházce. Všechny kamínky byly rozdány a my hezky promrzlí jsme se těšili domů na horké kakao a na něco dobrého k tomu. Tím jsme zakončili bezvadný den i jarní prázdniny.

Více informací

Zimní olympiáda DD 2021

15. 02. 2021 Jarní prázdniny 2021. První dny jarních prázdnin děti využily k nejrůznějším venkovním aktivitám. Vzhledem ke sněhovým podmínkám jsme pro děti připravily zimní olympiádu. Při plnění osmi disciplín se děti doslova na sněhu vyřádily a užily si legrace. Děti soutěžily například v tahání saní, válení sudů, skocích do dálky, střílení míčku do branky nebo v přesnosti hodu na terč. Kdo měl zájem, vyzkoušel si oblíbený zimní sport a to běžkování. Po počátečních karambolech a pilování správné techniky si děti užily i tuto aktivitu. Pohyb na vzduchu a mrazivé počasí dětem zbarvilo tváře do červena. Nechybělo ani vyhlášení vítězů a předání odměn všem dětem a poté diskotéka ve společenské místnosti. První dva dny prázdnin uběhly jako voda. Zůstaly fotografie, krátká videa a hlavně zážitky.

Více informací

Bernard opět naděloval 2021

05. 02. 2021 Již 13. rokem přispěl Rodinný pivovar Bernard našemu dětskému domovu částku, kterou získal prodejem Prostějovské jedenáctky ve značkové prodejně Bernard v Prostějově. Jedná se o deset haléřů z každé prodané lahve. Celková finanční částka získaná z tohoto prodeje činí 15 440,- Kč. Tyto peníze budou určeny na prázdninové pobyty dětí, které v této nelehké době potřebují změnu prostředí, jelikož COVID nás připoutal do prostor DD, kde probíhá nejen výchova, ale i vzdělávání v době uzavřených škol. Všichni věříme, že léto již proběhne v klidnějším režimu. Pivovaru Bernard za tento dar moc děkujeme.

Více informací

Vánoce 2020

24. 12. 2020 V letošním roce probíhaly oslavy vánoc v našem dětském domově v netradičním duchu. Bohužel vlivem zákeřného viru COVID 19, jsme nemohli na Štědrý den přivítat naše dlouholeté hosty, kamarády. Bohužel se naší vánoční besídky nemohli zúčastnit vojáci z 601. skupiny, Kiwanisté, ani rodina Zapletalova. Zvolili jsme náhradní, neméně kvalitní náhradu. Na krásné vystoupení dětí, které nacvičovaly již dlouhé měsíce, dorazili zaměstnanci, kteří právě nabyli ve službě. Atmosféra byla opět příjemná, za což patří dík nejen dětem, ale i vychovatelům, kteří besídku secvičili a samozřejmě i bezvadnému publiku. Děkujeme. Přestože na besídce nebyli naši stálí hosté, stejně si pro děti připravili mnoho a mnoho dárečků. Děkujeme.

Více informací

Vánoční trhy s Albertem

11. 12. 2020 V pátek, 11.12.2020 budeme prodávat výrobky našich dětí před Hypermarketem Albert na Plumlovské ulici. Přijděte nás podpořit.

Více informací

Turnaj ve frisbee 2020

24. 10. 2020 Utkání ve frisbee – 24. října 2020 V sobotu jsme využili poměrně pěkného počasí a trávili čas pokud možno venku. Proběhlo velmi zajímavé, místy napínavé utkání dětí v chytání frisbee. Děti hra bavila, nechyběly však ani vyostřené okamžiky, což ale ke hře patří. Hrálo se původně do deseti bodů, ale pak se hra s menší výměnou hráčů prodlužovala o dalších pět bodů. Přihlížející děti fandily svému týmu. Sladkou odměnu získala obě družstva za velmi vyrovnaný výkon. A zkrátka nepřišly ani ostatní děti.

Více informací

Podzimní vycházka 2020

16. 10. 2020 Na 16.10.2020 jsme měli naplánovanou vycházku s celým Domovem do Smržic. Všichni jsme byli natěšení, ale vládní nařízení nám změnilo plány. Nesmělo se chodit mimo areál ve větších skupinkách. Bohužel nás zradilo i počasí, protože už několikátý den pršelo nebo lehce mžilo. Nezbylo nám , než plány změnit, aby děti nebyly zklamané a neměly pocit, že těšení bylo zbytečné. Rozdělili jsme se tedy na menší skupinky a část dětí šla a jela s vychovateli na Kosíř a další část se vypravila různými cestami do Kolářových sadů ke hvězdárně. Děti se vybavily Penny - Boardy, koly, koloběžkami a kolečkovými bruslemi. V parku si někteří zacvičili i na cvičících strojích a jelikož si sebou některé děti vzaly i fotbalový míč, zahráli si někteří i fotbálek. Asi po hodinovém pobytu v parku začalo opět mrholit a počasí nás zahnalo zpět na Domov. Děti ale byly spokojené, příjemně unavené a dokonce skously i to, že se nedaly opékat slíbené špekáčky.

Více informací

Výlet po okolí Prostějova 2020

03. 10. 2020 Výlety po okolí Prostějova – 3. 10. 2020. Slunečná říjnová sobota počasím přímo vybízela k výletům po okolí Prostějova. Děti se s vychovateli rozjely do tří různých stran. Na farmě ve Štětovicích si děti mohly pohladit telátka, nakrmit kravičky, podívat se, jak se dnes dojí mléko a ochutnat výborné trubičky. Další skupina se rozjela na kolách na Plumlovskou přehradu. Zbytek dětí jel vlakem do Ptenského Dvorku. V lese na ně pokukovaly krásné červené muchomůrky. Po cestě k vlaku si mohly samy načepovat limonádu a nasbírat ořechy. I když ten den foukal poměrně silný vítr, všichni nakonec dojeli a došli tam, kam chtěli a užili si pěkný podzimní den.

Více informací

Hledá se talent - Pardubice 2020

13. 09. 2020 4.ročník soutěže Hledá se talent - 13.9.2020 Pardubice V neděli 13. září nás čekala soutěž Hledá se talent z organizace Děti v akci. 12 dětí si zodpovědně připravilo své vystoupení. Předvedly zpěv a tanečním vystoupení. Děti pilně nacvičovaly, scházely se vždy, kdy to bylo možné, aby dopilovaly poslední chybičky ve svých vystoupeních. Porota obdivovala elán, odvahu, nasazení, choreografii, ale i výběr skladeb. Děti získaly 3. místo a vyhrály víkendový pobyt, který věnoval autokemp Cihelna Pardubice. O přestávce jsme si prohlédli pardubické náměstí a okolí zámku. Během celé akce bylo pro nás připraveno občerstvení, oběd a perfektní atmosféra, která panovala celý den.

Více informací

Novinky

Kalendář akcí