Novinky

Rybářské závody 2019

12. 10. 2019 Jako takovou tradici již bereme účast na podzimních rybářských závodech na rybníku Kocián v Loučné nad Desnou. Setkáváme se zde s kamarády z dětských domovů v Zábřehu, Štítech, Plumlově a Lipníku nad Bečvou. Děti si zde vyzkouší jak se loví ryby, setkají se se spoustou staronových kamarádů a navíc si pochutnají nejen na rybích specialitách. V letošním krásném dni navíc dostaly ocenění naše dvě děti a to za 2. místo Valča a za třetí místo Marie. Všichni, včetně dospělých osob odjížděli ze závodů s pocitem pěkně prožitého dne.

Více informací

Lednice 2019

05. 10. 2019 Lednice – 5. 10. 2019 Na první říjnovou sobotu jsme si naplánovali celodenní výlet na jižní Moravu do Lednice. Malinko jsme se obávali předpovědi počasí, která slibovala déšť po celý den, ale nakonec jsme sice pláštěnky museli použít, ale pršelo jen málo a chvíli. Někteří z nás už v malebném parku Lednice byli, ale pro celou řadu našich kamarádů to byl první výlet do malebného a pohádkového kraje. Úžasná byla plavba lodí po korytě řeky Dyje, která protéká parkem. Uměle vytvořená zřícenina Janova hradu navozovala kouzlo pohádek a vše podtrhl nádherný zámek a Minaret. Návrat domů byl až za tmy a cestou zpět jsme vstřebávali okouzlující zážitky z tohoto výletu.

Více informací

Hranice, Z pekla štěstí

21. 09. 2019 Kdo si hraje nezlobí, aneb „Z pekla štěstí“ - 21. 9. 2019. Tuto sobotu se na hřišti Dukla Hranice pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje pana Ladislava Oklešťka sešli princové, princezny, čerti a draci, aby prožili odpoledne plné zábavy, soutěží a her. Pořadatelé pozvali dvě hlavní představitelky pohádky „Z pekla štěstí“ Michaelu Kuklovou - Markýtku a Sabinu Laurinovou - princeznu Eufrozínu. Děti se pod vedením samotného Lucifera zúčastnily průvodu masek. O zábavu se postaral šašek Viky. Nechyběly hry, soutěže, malování poslepu a luštění tajenky. Děti si mohly povodit a pohladit chrty. K tanci a poslechu hrál DJ-Dalis nebo Karel Gott Cover. Spolek žen Rouské pro děti objednal nádherné počasí. Zajištěno bylo občerstvení, pravý vojenský guláš s chlebem a sladké trubičky. Děti s napětím čekaly na vyhlášení vítězů soutěže o nejlepší kostým. Z našeho dětského domova vyhráli dva princové, princezna a náš trojhlavý drak. Děti dostaly krásné ceny, poháry a diplomy. A jeden plyšový dvouhlavý drak věnovaný herečkou Sabinou Laurinovou se usadil u nás v dětském domově. Děkujeme pořadatelům na skvěle připravenou akci pro všechny zúčastněné děti.

Více informací

Chorvatsko 2019

08. 09. 2019 Pobyt v Chorvatsku 8.9. – 20.9.2019 17 dětí z našeho DD bylo za odměnu vybráno na ozdravný pobyt v Chorvatsku – Gradac – hotel Laguna. Tento pobyt nám přidělil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové prostřednictvím pana Zdenka Zmeškala, za což mu a celé nadaci velmi děkujeme. Děti si v atraktivní lokalitě Makarské riviéry užily 10 nádherných, slunných dní a odpočinku. Dopravu jsme měli zajištěnou klimatizovaným autobusem firmy ZODOS s velmi šikovnými řidiči, kteří nás na místo bezpečně dovezli. I touto cestou jim patří velký dík. Na místě nás uvítala milá paní Lubica, naše delegátka, které velmi děkujeme za její vstřícnost, ochotu a starostlivost. Ubytovala nás v pokojích s vlastním soc. zařízením. Výhled z oken nám poskytl bohatou vegetaci a nádherné moře. To jsme si užívali každý den. Děti byly z moře nadšené. Toto nadšení jim vydrželo až do konce, protože u moře byly poprvé. Naskákaly do moře a byly velmi překvapené, že je slané. Lovily ježky, hledaly mušličky a kameny, které potom dovezly na domov jako dárek tetám a kamarádům. Hodně zajímavostí o Chorvatsku se dozvídaly při večerních procházkách po kolonádě. Zpestřením pobytu byly minidiskotéky, vodní šlapadla, projely se po moři výletní lodí do městečka Zaograd s prohlídkou kláštera a navštívily Bačinská jezera. Ty poznávaly plavbou starou bárkou.Také měly možnost setkávat se s místními lidmi, jejich kulturou a způsobem života. Hodně si libovaly při stravování, které bylo formou bufetu, a mohly si vybírat se spousty dobrot. Tyto dny, nabité spoustou zážitků, se jim určitě otisknou v paměti. Jsme rádi, že se mohly podívat k Jaderskému moři a vychutnávat si jeho blahodárnost.

Více informací

Letní tábor Harachov 2019

23. 08. 2019 Letní pobyt Krkonoše 23. - 29. 8. 2019 Na poslední letní pobyt jsme vyrazili až do vzdálených Krkonoš, do vyhlášeného centra turistiky a zimních sportů, do města Harrachova, jež je po právu nazýván perlou Krkonoš. Ubytování a stravování jsme měli zajištěné v penzionu Tesla, na klidném místě v blízkosti řeky Mumlavy, s výhledem na Čertovu horu a hlavní dominantu města, siluetu mamutího skokanského můstku. Harrachov je totiž známým dějištěm mezinárodních závodů v klasických lyžařských disciplínách, zejména ve skocích na lyžích. Při plánování programu jsme se co nejvíce snažili využít výhodné polohy města, jež je protkáno množstvím turistických tras a týden strávili pestrým střídáním nejrůznějších aktivit – turistikou, hrami, soutěžemi, vzděláváním a odpočinkem. Hned po příjezdu jsme měli možnost shlédnout Mistroství ČR v extrémních překážkových závodech, kterých se účastnili nejlepší závodníci z celé republiky. Děti s nadšením fandily a oceňovaly výkony závodníků v náročných disciplínách. Mezi další krásné zážitky patří túra na Mumlavský vodopád, včelí naučná stezka, výjezd lanovkou na Čertovu horu a návštěva Ski muzea. Dětem se také velmi líbilo na dětském hřišti, horolezecké stěně a skákací bublině, kde se dostatečně vyřádily. Spoustu legrace jsme prožili na louce za penzionem, kde děti rozdělení do družstev soutěžily a bavily se hraním různých her. Velmi oblíbené byly i vycházky do lesa, kde jsme s nadšením pojídali borůvky a hledali houby. Celý pobyt utekl jako voda. Díky krásnému prostředí a slunečnému počasí jsme prožili velice příjemný a zajímavý týden se spoustou zážitků, na které snad děti budou rády vzpomínat.

Více informací

Letní tábor Velké Karlovice - Tabačka

09. 08. 2019 Beskydy 2019 - penzion Tabačka. Letošní pobytový tábor jsme s dětmi strávili v Beskydech ve Velkých Karlovicích. Jeli jsme tak trochu do neznáma a těšili se, co vše tu zažijeme. Hned první den odpoledne jsme šli prozkoumat nejbližší okolí a zašli se podívat ke Karlovskému jezeru. Již zde si děti zasoutěžily o nejdelší žabky a hod kamenem do vody. Procházkou po nově zbudované cyklostezce jsme docházeli na místní koupaliště, kde se děti dosyta vyřádily v bazénu, na skluzavkách a menší děti v brouzdališti. Kromě řádění ve vodě měly děti další pohybové aktivity. Na hřišti u chaty hrály fotbal, přehazovanou nebo oblíbený badminton. Velký úspěch měl u dětí smíšený fotbal, kdy hrály děvčata proti klukům. Aby však kluci nebyli v takové výhodě, trochu jsme jim hru pomocí šátků znesnadnili. Zpestřením byly tvořivé aktivity, např. malování velkoformátové omalovánky, pletení z gumiček, malování antistresových obrázků nebo nejrůznější společenské hry a soutěže. Děti si užily legraci při natáčení bonbónů na niti na jazyk nebo udržení bonbónu na čele, kdy děti byly navíc čelem opřeny o zeď hřiště. Nechyběl ani turistický výšlap na Soláň nebo procházka údolím Pluskovce ke galerii dřevěných soch pod širým nebem. Nechyběla ani tolik oblíbená hra o poklad, při níž děti na stanovištích hledaly schované lístečky, plnily úkoly, odpovídaly na záludné otázky a na konci hry hledaly poklad. Všechny děti dostaly za splněné úkoly odměnu jako třeba zmrzlinu, kofolu a další drobné sladkosti. Poděkování patří panu majiteli za trpělivost s některými našimi dětmi a za přípravu chutných jídel. Velká pochvala patří dětem, zejména těm starším za pohodový a aktivní přístup. Celý pobyt jsme si všichni užili a na všechny zážitky budeme rádi vzpomínat.

Více informací

Letní tábor Malá Morávka - Edison 2019

12. 07. 2019 Karlov - Malá Morávka Jeden z letošních letních pobytů jsme s dětmi strávili na Malé Morávce v chatě Edison. První dva dny jsme měli lehce uplakané počasí a proto jsme se zdržovali blízko chaty. Naštěstí se ale vyčasilo a my jsme mohli obdivovat nádhernou přírodu svěžích Jeseníků. Teploty byly přímo ukázkové na turistiku. Jeden den jsme se vypravili na bývalou chatu Alfrédku, která bohužel v roce 2002 vyhořela a dosud jsou z ní vidět pouze základy a široké kamenné schodiště, na kterém jsme si udělali hromadné foto. Druhá výprava vedla do Velkého kotle. Túra měla tam i zpět kolem 13 km. Následující den jsme si prošli Malou Morávku, děti si tam pohrály na dětském hřišti a také jsme jim zpříjemnili procházku občerstvením v podobě pití a zmrzliny. Ve volných chvílích a při odpočinku děti rovněž nezahálely. K jejich oblíbené zábavě patřilo drhání náramků a vyšívání obrázků bavlnkami na kartony. Příroda k nám byla víc než štědrá, protože jakmile jsme vešli do lesa, byla kolem záplava borůvek. Všichni zobali do sytosti. Rovněž musíme poděkovat personálu chaty, protože paní kuchařky se vzorně staraly o neustále hladové žaludky našich dětí. Strava byla vynikající a porce královské. Jeseníky jsou krásná oblast, která vybízí k turistice a vycházkám a toho jsme za celý týden bohatě využili.

Více informací

Letní tábor Ramzová 2019

02. 07. 2019 Letní tábor Ramzová 2.7.2019 – 8.7.2019 2.7.2019 jsme zahájili pobyty na letních táborech. 38 dětí a 5 vychovatelů si přijelo užít krásu Jesenických hor na Ramzovou. Ubytování a stravu jsme měli v chatě Pod Klínem. I když z kapacitních důvodů 11 dětí spalo ve stanech, stala se chata ideálním místem pro aktivní odpočinek. Z možností, které se nabízely, jsme zvolili výlet do lázní Jeseník, turistickou vycházku do malebné vesničky Petříkov, svezli jsme se na minikárách a ochutnali tubing, vyjeli jsme lanovou dráhou na horu Čerňavu, 10 dětí si pod dozorem vychovatelky vyšláplo na horu Šerák a na hoře Klín jsme stavěli domečky pro zvířátka. Po celou dobu nám přálo počasí, takže jsme se mohli osvěžit v bazénu přímo u chaty, děti plnily spoustu úkolů a soutěží, za které byly odměněny při každodenním hodnocením.

Více informací

Zábavné odpoledne se studenty Domova mládeže Palečkova 2019

12. 06. 2019 Ve středu, 12.6.2019 přišli studenti za dětmi z našeho dětského domova, aby jim připravili hry a soutěže. V krásném letním počasí mohly děti z našeho zařízení projít několik stanovišť, kde plnily různé úkoly. Připraveno bylo pro ně malování, skládání obrázků, závody v pytli, poznávání předmětů pohmatem a další. Děti nadšeně soutěžily. Za každé stanoviště obdržely body a na závěr proběhlo vyhodnocení. Do puntíku se naplnilo heslo, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Všichni byli s touto již pravidelnou akcí spokojeni a již se těšíme na další ročník.

Více informací

Modrá u Velehradu 2019 - podvodní svět

08. 06. 2019 Výlet na Modrou u Velehradu 8. 6. 2019. Tuto sobotu jsme se s dětmi vypravili na výlet za poznáním i zábavou do sladkovodní a botanické expozice "Živá voda" v Modré u Velehradu. Děti se seznámily s životem ve vodě i kolem vody. V proskleném tunelu 3,5 m pod hladinou pozorovaly kapry, líny, cejny nebo okouny a z větších ryb sumce nebo jesetery. Mezi největší zdejší rarity patří bezesporu kapr Jonáš, který narostl do délky 118 cm s váhou 28 kg nebo dvoumetrový jeseter Jura s váhou přes 70 kg. I když nám tento den sluníčko moc nepřálo, našlo se mezi dětmi plno odvážlivců, kteří si nenechali ujít možnost koupání v přírodním koupališti. To je čištěno kořeny rostlin. Po vykoupání jsme se prošli stezkou praturů, v babiččině zahrádce jsme mohli přivonět k levanduli nebo mátě. Děti se vyřádily v nedalekém bludišti a po občerstvení a krátkém odpočinku jsme se vydali kolem rybníků k nedalekému Velehradu. Zažili jsme toho tento den opravdu mnoho a při zpáteční cestě domů bylo o čem vyprávět.

Více informací

Novinky

Kalendář akcí