Novinky

Obchůdky s Albertem

13. 12. 2019 V pátek 13,12,2019 proběhnou Obchůdky s Albertem - prodej výrobků dětí z Dětského domova v Prostějově. Těšíme se na vás.

Více informací

Sportovní hvězdy dětem 2019

06. 12. 2019 Sportovní hvězdy dětem V pátek, 6. 12. 2019 jsme se zúčastnili, jako již každoročně, akce pořádané TK plus. Toto podujetí pod názvem “Sportovní hvězdy dětem“, probíhalo letos v Národním sportovním centru v Prostějově. Soutěžily zde desetičlenné skupiny dětí základních škol z Prostějova a jedna skupina dětí z našeho DD a dětí z DD Plumlov. Všichni zúčastnění projevili obrovskou snahu, ale i umění při zdolávání náročných disciplín. Kapitánem našeho mužstva byl bývalý vynikající tenista Jiří Novák. Také ostatní týmy měli jako patrona také nějakého významného sportovce. Akci uváděl pan Salava, společně s primářem Čenským. Jelikož akce měla také charitativní podtext, obdrželo několik institucí dárkový šek. Za organizaci celé akce, jakožto i za finanční pomoc moc děkujeme.

Více informací

Dětský čin roku 2019

05. 12. 2019 Laura v Praze 5. 12. 2019 se naše Laura zúčastnila charitativního projektu společnosti Whirlpool, která podporuje děti v konání dobra s názvem „Dětský čin roku“. Svůj příběh o tom, jak se dostala do dětského domova, sepsala spolu s paní vychovatelkou ze školní družiny a stala se v této kategorii vítězkou. Laura si užila krásný den. Seznámila se s prací fotografů a reportérů. Velkou radost měla z cen a prohlídky Muzea voskových figurín a Muzea čokolády. Také měla možnost prohlídky vánoční Prahy.

Více informací

Cestovatel Zibura 2019

20. 11. 2019 Ve středu odpoledne nás v dětském domově navštívil pan Ladislav Zibura. Je to mladý cestovatel, který putuje po světě pěšky a rád o tom povídá. Na cesty vyráží s batohem na zádech z Českých Budějovic, kde se narodil. Své cestovatelské zážitky rád předává druhým, ať už formou přednášek nebo vydává i knihy. U nás na domově jsme přivítali pana Ziburu rádi, dokázal přednášku uzpůsobit dětskému publiku, navíc děti doplňujícími otázkami udržoval v pozornosti a své povídání doplňoval zajímavými fotografiemi. Naše děti byly letos poprvé u moře, díky tomu se cítily také jako cestovatelé a mohly své zážitky společně sdílet s někým, kdo o cestování něco ví. Tímto děkujeme za příjemné odpoledne.

Více informací

Motýlek na cestách 2019

08. 11. 2019 Přehlídka dramatické, taneční a hudební tvorby zdravotně handicapovaných dětí Motýlek 8.11-9.11.2019 Kopřivnice Motýlek na cestách, tak se jmenovalo téma letošního roku. Proto si Valča, Týna, Viola, Sofie, Laura, Mates a Pavel připravili hudební pohádku Lotrando a Zubejda. Lotrando, drvoštěp i velvyslanci cestovali nesmírně daleko, tam, kde jsou tropické deště, aby uzdravili princeznu. Svým vystoupením rozdali radost a emoce ostatním dětem i dospělým. Malí herci se snažili dokázat svůj talent a přáli si, aby se všichni příjemně bavili. A to se jim podařilo. Pořadatelé připravili pro všechny účinkující doprovodný program – světové tvořivé dílničky. V Americe probíhaly dobrodružné soutěže se skauty, v Evropě byla připravena animační dílna, v Africe dráha se závodními RC kamiony, v Antarktidě canisterapie, v Austrálii muzikoterapie a v Asii výtvarná dílna s optickými hračkami. Program byl velice zábavný, ale protože probíhal již od pátečního rána a my jsme přijeli až odpoledne, tak se na některé světadíly nedostalo. Přesto si děti odnesly spoustu zážitků.

Více informací

Halloween 2019

02. 11. 2019 Halloween na DD - 2. 11. 2019. Přelom října a listopadu se nesl ve znamení Halloweenu a Dušiček i u nás v dětském domově. Zatímco Dušičky jsou o tichém vzpomínání na naše blízké, Halloween je spíš o strašidelné zábavě. Od samého rána děti vyřezávaly dýně, aby těmito vysmátými či zamračenými strašáky vyzdobily své byty. Po celém domově voněly dýňové dobroty, např. šátečky, buchta nebo polévka. Samozřejmě nechyběla příprava strašidelných masek na odpolední setkání ve společenské místnosti. Úderem čtvrté hodiny odpolední začala strašidelná disco party čarodějek a čarodějů, nejrůznějších příšerek, čertů a krvavých hororových stvoření. Kromě reje masek a diskotéky si děti mohly navzájem ochutnat vlastoručně vyrobené dýňové dobroty. Vrcholem tohoto strašidelného setkání bylo vyhlášení pěti nejlepších masek a předání drobných odměn všem přítomným dětem. Účast byla hojná, masky skvělé. Celý den se nám vydařil a děti si užily strašidelnou zábavu.

Více informací

Keramika - Podzimní prázdniny 2019

29. 10. 2019 Podzimní prázdniny 2019 Děti nezahálely ani během podzimních prázdnin. Sice nenavštěvovaly školu, ani si nemusely plnit školní povinnosti, ale ani tak se nenudily. Počasí nepřálo vycházkám, ani hrám venku a tak jsme s několika dětmi vyráběly keramické výrobky na vánoční trhy ve Zlaté bráně a na Obchůdky s Albertem, které se mají uskutečnit v měsíci listopadu a prosinci. Některé děti vyráběly i dárečky pro paní učitelku nebo pro někoho blízkého, komu by chtěly na Vánoce udělat radost. Někdo byl šikovný, někdo byl méně zručný, ale věřím, že i sebemenší drobnost se dostane k někomu, koho určitě potěší.

Více informací

Podzimní tvoření 2019

28. 10. 2019 Podzimní tvoření Dlouhé vycházky, relaxace a další prázdninové aktivity si letos děti užily o podzimních prázdninách. Velice oblíbené jsou u dětí výtvarné činnosti. V pondělí 28.10.2019 tety a strejda uspořádali lampionkový průvod. Na ten si děti dopoledne vyráběly lampionky se zavařovacích sklenic, které si polepily vlastními vystřihovánky s různými podzimními motivy. Jak se setmělo, rozsvítily se lampionky a početný průvod se vydal na večerní procházku. Děti se radovaly a nejvíce je překvapilo, když potkaly strašidlo, které je vylekalo hned na dvou místech. Usměvaví a provětraní jsme se vraceli na domov. Na druhý den, hned po snídani si děti začaly vyrábět masky broučků. Ti nejmenší si mohli broučka namalovat nebo vykreslit. Během tvoření jim tety předčítaly s knihy J. Karafiáta Broučci. Odpoledne si děti v maskách zatančili na venkovní diskotéce, kterou pro ně připravily starší děti. Zasoutěžili jsme si a vyhodnotili nejlepší masku. Některé děti si do košíčků nasbíraly listí a šly je vysypat pod keře a ke stromům, aby v zimě broučci neumrzli. Když děti broučky uspaly, bylo pro ně přichystáno sladké překvapení. Podzimní tvoření jsme zakončili drakiádou, která se konala 10.11.2019. Draky jsme vypustili v 14:30. Děti soutěžily o nejlepšího draka. Síly závodníků byly téměř vyrovnané. Nejlépe však létal drak Gába a drak Zdenek. Zároveň si děti mohli užít i spoustu dalších soutěží – létající talíře, vytrvalostní běh, protože akce probíhala na hřišti Dr. Horáka.

Více informací

Výlet na Farmu do Štětovic

12. 10. 2019 Návštěva „Zlaté farmy“ ve Štětovicích - sobota 12. října 2019 Velice krátkou cestou vlakem začal sobotní výlet za zvířátky. Dojeli jsme do Vrbátek a malou procházkou došli ke „Zlaté farmě“. Čekalo tady na děti spousta zvířat – krávy s telátky, králíci, kozy a kůzlata, ovečky a také malá koťátka. Bylo to úžasné si všechna zvířátka zblízka pohladit. Ing. Zlata Mádrová provedla děti statkem a vysvětlila spoustu zajímavostí - děti se dověděly, co vše je potřeba pro získání mléka a na čem z něho si pak můžeme pochutnat. A děti to také hned udělaly při malé svačince. Z čeho měly děti také velikou radost, bylo úžasné hrací hřiště ze stohů slámy, kmenů, desek a špalků a k tomu spousta koloběžek, bagrů a autíček na hraní pro všechny. Na domov jsme dorazili až pozdě odpoledne, trochu unavení, ale plní zážitků.

Více informací

Rybářské závody 2019

12. 10. 2019 Jako takovou tradici již bereme účast na podzimních rybářských závodech na rybníku Kocián v Loučné nad Desnou. Setkáváme se zde s kamarády z dětských domovů v Zábřehu, Štítech, Plumlově a Lipníku nad Bečvou. Děti si zde vyzkouší jak se loví ryby, setkají se se spoustou staronových kamarádů a navíc si pochutnají nejen na rybích specialitách. V letošním krásném dni navíc dostaly ocenění naše dvě děti a to za 2. místo Valča a za třetí místo Marie. Všichni, včetně dospělých osob odjížděli ze závodů s pocitem pěkně prožitého dne.

Více informací

Novinky

Kalendář akcí