Novinky

Možná přijde i kouzelník 2019

13. 01. 2019 Možná přijde i kouzelník. Takto jsme nazvali akci pro děti, která proběhla v neděli 13. 1. 2019. Do Prostějova za dětmi přijel kouzelník a iluzionista pan David Strašil. Na improvizovaném jevišti ve společenské místnosti kouzlil s náhodně vybranými dětmi a my ostatní diváci jsme napjatě sledovali jeho kouzla. Přesně určil číslo stránky knihy a první slovo na dané stránce, přemístil stránku do zalepené obálky, kterou pevně držela teta Heda ve svých rukách. Aby si děti kouzla náležitě užily, rozdělily se na dvě skupinky. Tím mladý kouzelník dosáhl maximálního a bezprostředního kontaktu s publikem. Předvedl kouzla s kartami, gumičkami a malými balonky. Děti aktivně zapojil do svých kouzel, mohly si dané kouzlo samy zkusit. Po vystoupení děti odcházely s otázkou, jak to udělal? Děkujeme ještě jednou za toto představení, během něhož byly děti vtaženy do světa čar a kouzel. Ač jsme se všichni velmi usilovně a pozorně dívali kouzelníkovi pod ruce, jeho kouzla jsme neodhalili.

Více informací

Loučení se starým rokem 2018

31. 12. 2018 Loučení se starým rokem 2018 a Silvestr. Poslední dny starého roku děti prožily aktivně - byly si zabruslit na veřejném kluzišti na náměstí nebo se projely na kolečkových bruslích po cyklostezce. Kromě těchto sportovních aktivit měly i kulturně-vzdělávací akce jako např. malý kytarový koncert p. Žvátory nebo navštívily výstavu vláčků ve Špalíčku pod názvem "Nastupujte, odjíždíme". Poslední den v roce děti prožily tradičním způsobem. Dopoledne připravovaly chlebíčky a jednohubky, po obědě, kdo chtěl, se prošel po okolí DD a poté již následovala tolik očekávaná silvestrovská diskotéka ve společenské místnosti. Po vydařené diskotéce se děti rozešly na jednotlivé byty, kde nechyběl slavnostní přípitek a silvestrovské pohoštění. Do nového roku jsme si popřáli hodně štěstí a zdraví a dětem, aby byly v novém roce hodnější.

Více informací

Charita dětem prosinec 2018

16. 12. 2018 Charita dětem 2018 7 dětí z našeho dětského domova vystoupilo na akci Dejme šanci dětem. Ta se konala 16. prosince na výstavišti Flora v Olomouci. Hned po příjezdu nás přivítala paní Jana Pletněvová a nabídla dětem výborné pohoštění, aby se posilnily na vystoupení. Děti zazpívaly dvě krásné písničky a sklidily obrovský potlesk. Pak už se mohly jen bavit a užívat krásnou vánoční atmosféru. Účastnily se soutěží, které pro děti připravili animátoři ze Šiklova mlýna. Zatančily si na písničky od Maxíků a zaposlouchaly se do zpěvu Bohuše Matúše. Obdarováni spoustou hraček a sladkostí se vracely domů.

Více informací

Vánoční pečení 2018

15. 12. 2018 Vánoční pečení 2018 Pečení vánočního cukroví neodmyslitelně patří ke společné tradici. Tu jsme si vytvořili už 8. a 9. prosince. Celý domov byl provoněn vanilkou, čokoládou a sváteční pohodou. S dětmi jsme nakoupili suroviny a pustili jsme se do přípravy těsta. To zkoušeli promísit starší děti a tím ukázaly svou sílu. Bez pomoci zvládly těsto vykrájet, vtlačovat jej do formiček, máčet pečivo do čokolády, natírat kolečka marmeládou a slepovat je. I menší děti zvládly při pečení mnoho prací. Louskaly a přebíraly oříšky, zdobily cukroví kokosem, obalovaly pečivo v cukru a tvarovaly kuličky. Po ruce jsme měli více surovin, protože část skončila v dětském bříšku. Bezpečnost byla na prvním místě. Děti dávaly pozor na horké plechy a rozpuštěnou horkou čokoládu. Tety byly obrněny trpělivostí, protože po takovém společném pečení jsme kuchyň uklízeli déle než jindy. Koledy, zpívání a tancování přispělo ke skvělému vánočnímu cukroví.

Více informací

Obchůdky s Albertem 2018

14. 12. 2018 Obchůdky s Albertem, 14 . 15. 12. 2018: Během adventních víkendů probíhaly „Obchůdky s Albertem“ na jednotlivých prodejnách těchto obchodních řetězců. Náš dětský domov se do tohoto projektu úspěšně zapojuje již několikátým rokem. Na naše malé prodavače mohli zákazníci narazit 14. a 15. prosince 2018 v prostějovské prodejně Albert na Plumlovské ulici. Letošní obchůdky byly úspěšně. Vydělaná částka přesáhla čtyřicet tisíc korun. Aktivní zapojené děti budou finančně odměněny a zbývající částka bude použita na úhradu společného zimního pobytu dětí o jarních prázdninách. Tento projekt přispívá k finanční gramotnosti dětí vyrůstajících v dětských domovech. Děti tvoří a pak nabízejí výrobky z různých materiálů. Podílí se pod vedením vychovatelů na nákupu materiálu, tvoření, výrobě obalů a samotném prodeji těchto drobností, kterými mohou lidé obdarovat své blízké v době před Vánocemi. Díky projektu děti alespoň trochu nahlédnou do oblasti podnikání a obchodu. Získají cenné informace a rady díky školení, které nám v letošním roce pro děti zajistil také Nadační fond Albert. Pro některé starší děti může být tento projekt zásadní i při volbě povolání. Závěrem je třeba poděkovat celému týmu Nadačního fondu Albert, za to, že nás v naší práci s dětmi podporuje a také všem zákazníkům, kteří na náš stánek zavítali.

Více informací

Sportovní hvězdy dětem 2018

13. 12. 2018 K příjemné atmosféře před Vánocemi přispěla i v letošním roce marketingová společnost TK Plus, která uspořádala akci Sportovní hvězdy dětem. Ve čtvrtek 13. prosince 2018 proběhla tato mimořádná akce v Olomouci v Čajkaréně. Síly zde poměřily týmy z pěti základních škol z různých měst olomouckého kraje a tým složený z dětských domovů. Děti soutěžily v několika disciplínách - jízdě na koloběžkách, střelbě na terč, florbalovém slalomu, hodu na koš a dalších. Každý tým měl svého kapitána, který svůj tým podporoval a vybíral soutěžící na jednotlivé disciplíny. Družstvo dětských domovů mělo jako svého patrona tenistu Radka Štěpánka. O správnou sportovní atmosféru, rady a názorné ukázky jednotlivých disciplín se dále postarali například fotbalisté Tomáš Rosický, Miroslav Baranek nebo tenista Jiří Veselý a další. Mezi jednotlivými disciplínami byly i soutěže pro diváky a hudební vystoupení Davida Mattioli , hudební skupiny Mirai a Jana Čenského. Na závěr proběhlo vyhlášení výsledků soutěží a předání charitativních šeků pro zúčastněné dětské domovy na částky 30 000,- Kč. Závěrem je třeba poděkovat za pozvání na tuto akci, děti byly velmi rády, že mohou změřit síly se svými vrstevníky a doufejme, že jim bude také milé setkání se slavnými sportovci motivací k dalším sportovním aktivitám.

Více informací

Mikuláš 2018

05. 12. 2018 Mikuláš na DD - 5. prosince 2018. Děti již několik dní před touto návštěvou z pekla i z nebes mezi sebou řešily, kdo více zlobil a kdo by se měl tedy i víc bát. Přeříkávaly si připravené básničky nebo písničky. Jak se venku setmělo, děti věděly, že se každou chvíli otevřou dveře a do bytů vstoupí Mikuláš, čerti a možná i anděl. A tak se i stalo. Ve středu k nám zavítal Mikuláš se svými zdatnými pomocníky. Kniha hříchů byla totiž popsaná od vrchu až dolů. Na nikoho se nezapomnělo. Čerti pořádně prohnali všechny zlobivce a aby se tito hříšníci vykoupili z rukou čertů, přednesli jim básničku nebo písničku, ale hlavně všichni slibovali, jak už budou hodní. Po tomto slibu děti dostaly mikulášský balíček. I Mikuláš při odchodu dětem něco slíbil, a to, že se za rok zase vrátí a zkontroluje, jak děti své sliby o polepšení splnily.

Více informací

Předvánoční čas na DD 2018

01. 12. 2018 Předvánoční čas na DD. Na sobotu 1. prosince jsme původně plánovali s dětmi procházku kolem přehrady do Plumlova. Vzhledem k počasí, kdy jsme v pátek na náměstí pořádně vymrzli při rozsvěcování vánočního stromu, jsme v sobotu zvolili kratší procházky. V sobotu si tedy každá skupina zvolila svůj vlastní program. Někteří byli nasát předvánoční atmosféru na náměstí. Podívali se na krásně nazdobený stromeček, jesličky s Ježíškem a zahřáli se u dětského punče. Jiní se prošli po Hloučeli a cestou na Hloučel se v přímém přenosu podívali na hasiče, kteří zasahovali při požáru budovy. Další skupinka se prošla kolem rybníka, kde děti nakrmily hladové kačeny a po návratu z parku si na domově pro zahřátí připravily vánoční punč s ovocem. Vánoční stromeček, výzdoba města nebo trhy nám všem připomněly, že nastává doba adventní a Vánoce jsou již za dveřmi.

Více informací

Kreativní víkend 2018

24. 11. 2018 Kreativní víkend Blíží se po roce opět krásné Vánoce. Děti i dospělí rádi překvapí své blízké a kamarády pěkným dárkem. Ovšem neznamená to, že za dárek musíme utratit celé jmění. Vkusný dárek se dá i vyrobit. Proto jsme dali dětem prostor a podali pomocnou ruku a společně jsme tvořili překvapení ,, vlastnoručně vyrobené." Na zeleném bytě děti dopoledne vyráběly rybičky a kočky z keramiky. Odpoledne si zase mohly vytvořit vánoční přáníčka a v neděli se děti vrhly na tvoření kreativního kalendáře, který zdobí předsíň fotografiemi dětí po celý rok. Na modrém bytě tvořily děti drobné rybičky a hvězdičky z pedigu. Žluťásci vystřihovali a zdobili stromečky z papíru barevným krepovým papírem a třpytkami. Z růžového bytu se linula vůně moučníku a z vanilkového s ní soupeřila vůně vánočních perníčků. Odpoledne na vanilce děti tvořily drobnosti z keramiky a plnily polštářky pohankou. Děti z oranžového bytu sice netvořily, ale opravovaly a čistily spolu se strejdou Mirkem jízdní kola a chystaly je na jaro. Víkend neskutečně rychle uběhl a všichni jsme měli hezký pocit, že jsme vytvořili něco nového, někomu pro radost.

Více informací

Drakiáda 2018

17. 11. 2018 Drakiáda 17.11.2018 Sobotní hřiště Dr. Horáka bylo plné draků a úsměvů. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, dokonce nám zafoukal i příznivý vítr. Kromě pouštění draků si děti zasoutěžily o nejhezčího namalovaného draka. Společný start začal ve 14.00 hod. Děti poslaly na nebe své dráčky, které si pojmenovaly. Všechny děti byly moc šikovné, síly závodníků byly vyrovnané, takže sladká odměna patřila všem. Všichni draci dolétali, i když některým se podařilo uhnízdit na stromě. Užili jsme si příjemné podzimní odpoledne.

Více informací

Novinky