Novinky

Charita dětem prosinec 2018

16. 12. 2018 Charita dětem 2018 7 dětí z našeho dětského domova vystoupilo na akci Dejme šanci dětem. Ta se konala 16. prosince na výstavišti Flora v Olomouci. Hned po příjezdu nás přivítala paní Jana Pletněvová a nabídla dětem výborné pohoštění, aby se posilnily na vystoupení. Děti zazpívaly dvě krásné písničky a sklidily obrovský potlesk. Pak už se mohly jen bavit a užívat krásnou vánoční atmosféru. Účastnily se soutěží, které pro děti připravili animátoři ze Šiklova mlýna. Zatančily si na písničky od Maxíků a zaposlouchaly se do zpěvu Bohuše Matúše. Obdarováni spoustou hraček a sladkostí se vracely domů.

Více informací

Vánoční pečení 2018

15. 12. 2018 Vánoční pečení 2018 Pečení vánočního cukroví neodmyslitelně patří ke společné tradici. Tu jsme si vytvořili už 8. a 9. prosince. Celý domov byl provoněn vanilkou, čokoládou a sváteční pohodou. S dětmi jsme nakoupili suroviny a pustili jsme se do přípravy těsta. To zkoušeli promísit starší děti a tím ukázaly svou sílu. Bez pomoci zvládly těsto vykrájet, vtlačovat jej do formiček, máčet pečivo do čokolády, natírat kolečka marmeládou a slepovat je. I menší děti zvládly při pečení mnoho prací. Louskaly a přebíraly oříšky, zdobily cukroví kokosem, obalovaly pečivo v cukru a tvarovaly kuličky. Po ruce jsme měli více surovin, protože část skončila v dětském bříšku. Bezpečnost byla na prvním místě. Děti dávaly pozor na horké plechy a rozpuštěnou horkou čokoládu. Tety byly obrněny trpělivostí, protože po takovém společném pečení jsme kuchyň uklízeli déle než jindy. Koledy, zpívání a tancování přispělo ke skvělému vánočnímu cukroví.

Více informací

Kreativní víkend 2018

24. 11. 2018 Kreativní víkend Blíží se po roce opět krásné Vánoce. Děti i dospělí rádi překvapí své blízké a kamarády pěkným dárkem. Ovšem neznamená to, že za dárek musíme utratit celé jmění. Vkusný dárek se dá i vyrobit. Proto jsme dali dětem prostor a podali pomocnou ruku a společně jsme tvořili překvapení ,, vlastnoručně vyrobené." Na zeleném bytě děti dopoledne vyráběly rybičky a kočky z keramiky. Odpoledne si zase mohly vytvořit vánoční přáníčka a v neděli se děti vrhly na tvoření kreativního kalendáře, který zdobí předsíň fotografiemi dětí po celý rok. Na modrém bytě tvořily děti drobné rybičky a hvězdičky z pedigu. Žluťásci vystřihovali a zdobili stromečky z papíru barevným krepovým papírem a třpytkami. Z růžového bytu se linula vůně moučníku a z vanilkového s ní soupeřila vůně vánočních perníčků. Odpoledne na vanilce děti tvořily drobnosti z keramiky a plnily polštářky pohankou. Děti z oranžového bytu sice netvořily, ale opravovaly a čistily spolu se strejdou Mirkem jízdní kola a chystaly je na jaro. Víkend neskutečně rychle uběhl a všichni jsme měli hezký pocit, že jsme vytvořili něco nového, někomu pro radost.

Více informací

Drakiáda 2018

17. 11. 2018 Drakiáda 17.11.2018 Sobotní hřiště Dr. Horáka bylo plné draků a úsměvů. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, dokonce nám zafoukal i příznivý vítr. Kromě pouštění draků si děti zasoutěžily o nejhezčího namalovaného draka. Společný start začal ve 14.00 hod. Děti poslaly na nebe své dráčky, které si pojmenovaly. Všechny děti byly moc šikovné, síly závodníků byly vyrovnané, takže sladká odměna patřila všem. Všichni draci dolétali, i když některým se podařilo uhnízdit na stromě. Užili jsme si příjemné podzimní odpoledne.

Více informací

Muzikoterapie listopad 2018

15. 11. 2018 Muzikoterapie 15. 11. 2018 Toto čtvrteční odpoledne opět patřilo muzikoterapii s paní Čapkovou. Děti hudbu "tvoří" za pomoci různých hudebních nástrojů, improvizují a učí se naslouchat druhým. Paní Lucie jim také hudbu hraje pro radost a vnitřní zklidnění. Děti prožívají chvíle relaxační a společně tvořivé. Salašnická fujara, oceánský buben nebo čínský gong jsou nástroje na zklidnění, na vnímání přítomného okamžiku, africké bubny jsou na uvolnění emocí. Děti si dnes mohly zahrát na "kouzelnou harfičku", která jim snad splní jejich přání. Zahrály si i na oblíbenou koncovku a nechyběl ani tanec. Muzikoterapie dětem přináší pozitivní prožitky. Hudba dětem pomáhá vyjádřit své emoce, pomáhá jim uvolnit se a relaxovat.

Více informací

Koncert pro zlobivé děti 2018

12. 11. 2018 V pondělí 12. 11. 2018 se ve společenské místnosti našeho Dětského domova konal „Výchovný koncert pro zlobivé děti“. Děti se sešly v hojném počtu a natěšené vyčkávaly začátek. Hlavními aktéry byl pan moderátor a slečna klavíristka, kteří do programu ve velké míře zapojovali i děti. Koncert pojali netradiční formou tak, aby děti zaujali a zároveň je něčemu naučili. Na úvod je seznámili s pravidly chování na koncertě a mohlo se začít. Slečna klavíristka se proměnila v malou školačku hrající základní skladby, poté byla mladou puberťačkou, která měla spoustu jiných holčičích zájmů, ale na klavír přesto pilně cvičila, až vyrostla ve velkou hudebnici, hrající i ty nejtěžší skladby. Děti si také zasoutěžily v poznávání písniček, za což byly odměněny sladkým zákuskem. A hlavně se dozvěděly, jak je hudba krásná a obohacuje celý život člověka a že pokud budou chtít v životě něčeho dosáhnout, podaří se jim to, pokud budou mít snahu a píli.

Více informací

Dětská kinokavárna 2018

10. 11. 2018 Dětská kinokavárna 10. 11. 2018. Na sobotní odpoledne jsme dětem připravili "kinokavárnu" - tedy promítání pohádky s občerstvením. Každá rodinka si za malé pomoci vychovatele připravila nějakou tu dobrotu. Z dětí se stali malí mistři pekaři a cukráři. Nechyběla ani studená kuchyně v podobě jednohubek s různými pomazánkami, salámy a zeleninou. Celý domov voněl nejrůznějšími vůněmi a co teprve, když jsme všechny dobroty nanosili do společenské místnosti! To byla úplná pastva pro oči. Po prezentaci dobrot následovala tolik očekávaná ochutnávka, na kterou se všichni těšili. Ve správné kinokavárně nechyběl ani popcorn, limonáda a hlavně pohádka! A během pohádky pomaloučku ale jistě všechny ty dobroty mizely a mizely, až na talířcích nezůstalo vůbec nic.

Více informací

Motýlek 2018

09. 11. 2018 Motýlek 2018 V pátek 9. a v sobotu 10. listopadu do města Kopřivnice na scénu už po dvaadvacáté přilétl Motýlek. Tentokrát byl ve znamení tance. Přehlídky zájmové tvorby se z našeho DD účastnilo 7 dětí. Pořadatelé nám nabídli bohatý a zajímavý program. Už na páteční odpoledne jsme měli naplánovanou prožitkovou zábavu. V prostorách kulturního domu se děti účastnily tvořivých a tanečních dílen a shlédly módní přehlídku. Po večeři si poslechly zpěváka Voxela a společně s ostatními kamarády si zatančily na diskotéce. Sobotní ráno jsme si zpříjemnili výletem do blízkého Štramberku. Pohádkovou přírodu jsme si prohlédli z výšky Národního sadu. Zahlédli jsme i Štramberskou Trúbu. Odpočinuli jsme si na lavičce u přístupné jeskyně Šipka. Tu jsme si celou prošli a se zájmem jsme poslouchali o nalezišti kostí pravěkého člověka. V malebných uličkách jsme obdivovali roubené domky. Zakoupili jsme si Štramberské uši a plni dojmu jsme se vraceli na hlavní program Motýlku. Od 14 hodin začalo na podiu nádherné představení, o které se postaralo 17 dětských domovů. Letošní přehlídky se účastnily i děti z Polska. Náš domov zaujal obecenstvo tancem na 2 živé písničky od Čechomoru a Jakuba Smolíka.

Více informací

Expedice Pálava 2018

03. 11. 2018 Výlet na Pálavu První listopadovou sobotu nás čekal výlet do Chráněné krajinné oblasti Pálava. Od rána mělo celý den pršet, ale předpověď slibovala Pálavu bez deště. A tak se také stalo – u Novomlýnských nádrží déšť ustal a my mohli vyrazit na túru bez pláštěnek. Naše turistická trasa začala ve vinařské vesnici Pavlov, kde jsme se nejdříve posílili svačinou a začal výstup kopcovitým terénem na hrad Děvičky. Mlha nán sice neumožnila pokochat se scenérií této oblasti, ale o to více nám zbylo času na prolézání této zříceniny. Poté nás modrá turistická značka dovedla až ke skalnímu útvaru Velký špunt, kde nás zaujaly horolezecké skupiny, které zdolávaly tyto stěny. Trasu všechny děti zvládly bez újmy na zdraví a na rozcestí u Kletnice jsme nastoupili do již připraveného autobusu. Odměnou za turistický výšlap byla zastávka v motorestu Rohlenka, kde si každý z nás dopřál hranolky z McDonalda. Až za tmy jsme se vrátili domů a byli plni zážitků.

Více informací

Podzimní prázdniny 2018

30. 10. 2018 Podzimní prázdniny na dětském domově Halloweenská diskotéka Jak jinak oslavit Halloween než strašidly! Dobrá nálada, nápadité kostýmy a hudba byly pro děti velkou zábavou. Tančilo se až do večera a také se volily ty nejlepší masky. Jak jinak – vyhrála čarodějnice, ale pochvalu si nakonec zasloužili i další. Bowling – sportovní odpoledne Sportovní nadšení a mnohdy velkou šikovnost předvedly děti při hře s velkými a někdy pro ně i docela těžkými koulemi v bowlingové hale. Nebylo jednoduché shodit všechny kuželky, ale během odpoledne se to dětem podařilo několikrát. I ten, kdo hrál poprvé, sklízel úspěchy. Každý si zahrál, každý se pobavil. Velcí i malí, vítězové i poražení, všichni si po vyhodnocení zasloužili sladkou odměnu. Bowlingu zdar i napříště!

Více informací

Novinky