Novinky

Zábavné odpoledne se studenty Domova mládeže Palečkova 2019

12. 06. 2019 Ve středu, 12.6.2019 přišli studenti za dětmi z našeho dětského domova, aby jim připravili hry a soutěže. V krásném letním počasí mohly děti z našeho zařízení projít několik stanovišť, kde plnily různé úkoly. Připraveno bylo pro ně malování, skládání obrázků, závody v pytli, poznávání předmětů pohmatem a další. Děti nadšeně soutěžily. Za každé stanoviště obdržely body a na závěr proběhlo vyhodnocení. Do puntíku se naplnilo heslo, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Všichni byli s touto již pravidelnou akcí spokojeni a již se těšíme na další ročník.

Více informací

Modrá u Velehradu 2019 - podvodní svět

08. 06. 2019 Výlet na Modrou u Velehradu 8. 6. 2019. Tuto sobotu jsme se s dětmi vypravili na výlet za poznáním i zábavou do sladkovodní a botanické expozice "Živá voda" v Modré u Velehradu. Děti se seznámily s životem ve vodě i kolem vody. V proskleném tunelu 3,5 m pod hladinou pozorovaly kapry, líny, cejny nebo okouny a z větších ryb sumce nebo jesetery. Mezi největší zdejší rarity patří bezesporu kapr Jonáš, který narostl do délky 118 cm s váhou 28 kg nebo dvoumetrový jeseter Jura s váhou přes 70 kg. I když nám tento den sluníčko moc nepřálo, našlo se mezi dětmi plno odvážlivců, kteří si nenechali ujít možnost koupání v přírodním koupališti. To je čištěno kořeny rostlin. Po vykoupání jsme se prošli stezkou praturů, v babiččině zahrádce jsme mohli přivonět k levanduli nebo mátě. Děti se vyřádily v nedalekém bludišti a po občerstvení a krátkém odpočinku jsme se vydali kolem rybníků k nedalekému Velehradu. Zažili jsme toho tento den opravdu mnoho a při zpáteční cestě domů bylo o čem vyprávět.

Více informací

Dětský den Hamry s 601. skupinou 2019

01. 06. 2019 Dětský den – Hamry 2019 601. skupina Speciálních sil AČR nás pozvala v sobotu 1. června na Dětský den do výcvikových prostor Hamry. Čekalo na nás plnění celé řady soutěžních disciplín s doprovodným programem. Skákací hrad, malování na obličej, jízda na raftech a koloběžkách, ukázka tažných psů – to jsou věci, které nás hodně bavily, ale nejvíce jsme se těšili na ukázku vojenské techniky. Perfektní byla prohlídka vrtulníků Mi 171Š, Mi 24 anebo slaňování a seskoky parašutistů. Největší ohlas ale měla závěrem nastříkaná pěna od hasičů, ve které se celá řada z nás maximálně vydováděla a zchladila. Vojákům patří velký dík, že si na nás zase vzpomněli a pozvali na takovou zdařilou akci.

Více informací

Dětský den Pardubice - Děti v akci

31. 05. 2019 DĚTSKÝ DEN aneb DĚTI DĚTEM V pátek 31. května nás kamarádi z Dětského domova v Pardubicích pozvali na oslavu Dětského dne, kterou pořádali na zahradě svého domova. Akce se účastnili klienti a organizace s podporou Nadace manželů Šmidberských a paní Ministrové. Po zahájení s bohatým kulturním programem na nás čekalo suprové odpoledne plné her a soutěží. Všechna stanoviště byla velmi zajímavá a některé úkoly vyžadovaly mnoho trpělivosti, znalosti, šikovnosti a zručnosti. Hodně se nám líbila laserová střelnice, americký fotbal, parkour, ukázka dravců, malování perníčků, skákací loď a taneční i hudební představení. Bohaté občerstvení, dárečky a zmrzlina byla tečkou za tímto povedeným dnem. Do Prostějova jsme se vrátili až ve večerních hodinách docela unaveni, ale plni krásných zážitků.

Více informací

Pustevny 2019

25. 05. 2019 Pustevny - výletní místo 25.5.02019 Procházku vysoko nad zemí a pohled na krajinu z ptačí perspektivy jsme si užili na Pustevnách. Byl krásný sluneční den a tak v oblacích, ale nohama pevně na zemi jsme se dozvídali mnoho zajímavostí nejen o přírodě Beskyd, ale i blízkém okolí. Stezkou korunami stromů vedl 600 metrů lanový chodník, který pozvolně stoupal a lákal všechny odvážné děti. I ti méně odvážní se mohli dostat až na samý vrchol stezky, kde nás čekal výhled na Kralický Sněžník, Jeseníky a Krkonoše. Na skleněné lávce se zábradlím jsme si na památku pořídili fotky. Během stezky jsme se mohli občerstvit na odpočívadlech s lavičkami a velkými vaky. Koho nebolely nohy, vyzkoušel trampolínu v oblacích. Během stezky jsme také obdivovali řezbářské práce, kde jsme si prohlédli dřevěné ptactvo a zvěř, žijící v Beskydech. Po krátkém odpočinku a prohlídce lidových dřevěných staveb jsme se vydali po širokém chodníku přímo za Radegastem – ochráncem a symbolem Beskyd. Někteří se nezalekli ani prudce stoupajících kamenných schůdků. Další rozhledy nám poskytnul vyhlídkový altán Cyrilka. Jakmile jsme překonali vrchol této túry, došli jsme k soše. V příjemném prostředí jsme se občerstvili, odpočinuli a vydali se na zpáteční cestu k autobusu. Turistika v Beskydech se nám všem moc líbila, hodně jsme se dozvěděli a užili jsme si zdravého pohybu na čerstvém vzduchu.

Více informací

Muzikoterapie 2019

23. 05. 2019 Toto čtvrteční odpoledne přenesla paní Čapková naše děti opět do daleké Austrálie prostřednictvím nástroje didgeridoo. Děti dotykem rukou za současného hraní na nástroj cítily vibrace zvuku. Potom se děti přenesly zpět do našich končin vysoko do hor, kde dříve pásli pasáčci ovečky a hráli jim na salašnickou fujaru. Paní Čapková měla pro děti přichystané překvapení. Donesla jim několik koncovek vyrobených z černého bezu, aby mohlo hrát víc dětí současně. Zažili jsme několik improvizovaných koncertů, které byly odměněny potleskem. Také se děti opět mohly zaposlouchat do šplouchání moře. A protože nás v poslední dny trápila spíše zamračená obloha a deštivé počasí, zahrály děti na sluneční gong a bubny a přivolávaly sluníčko. Bubnovaly tak usilovně, až opravdu sluníčko na chvíli vykouklo z šedivých mraků. Nechyběl ani tanec, při kterém děti uvolnily energii a emoce. Na muzikoterapii dnes panovala výborná atmosféra, všechny děti se opravdu snažily a v očích jim byla vidět radost z prožitého úspěchu.

Více informací

Výlet na Plumlov 2019

18. 05. 2019 Celodenní výlet kolem Plumlovské přehrady Sobotní výlet začal cestou autobusem na zastávku Plumlov. Někteří to vzali cyklotrasou na kolech. Odtud naše kroky vedly k zámku, který se tyčil vysoko nad našimi hlavami. Chvilku jsme strávili v podzámčí a z dálky okukovali svatbu, která tu právě probíhala. Delší volný čas jsme strávili v kempu Žralok a u Podhradského rybníka, bylo sluníčko a nádherně, některé z dětí proto neodolaly a namočily si nohy. Odvážlivci tam skončili celí, ale nebylo jich mnoho. Procházka kolem přehrady byla krásná. Na pláži U Vrbiček jsme krmili labutě a namočili, co se dalo. Později odpoledne jsme všichni statečně dorazili po svých až do dětského domova, sice unavení, uchození, ale spokojení.

Více informací

Kosířský lom 2019

08. 05. 2019 Kosířský lom 8. května zvítězilo sluníčko nad mraky, a proto jsme se domluvili, že si uděláme výlet do přírody. Dříve než jsme zahájili pěší turistiku, zavezl nás vláček do Kostelce na Hané. Odtud jsme se vydali po zpevněných cestách mezi poli směrem k hoře Kosíř. Cesta nebyla náročná, a tak ji zvládli i ti nejmenší. Když jsme vstoupili do lomu, připadali jsme si jako v pohádce. Vládla tu panenská příroda a její tvořivost. Zdolávali jsme spadlé stromy, zarostlé křoviny a velké balvany. Mnozí měli nutkání prolézat každou díru do skály. Žádné zkameněliny ani vzácné rostliny jsme nenašli, zato nás přivítali krásně zbarvení motýlci, kterých tu žije na padesát druhů. Vytvořili jsme si zde i zázemí pro zaslouženou odměnu – posezení u ohniště a opékání. Celkem jsme ušli 10 km a příjemně unaveni jsme se vraceli na domov.

Více informací

Reduta Olomouc

04. 05. 2019 Malý Noe – Jeden dětský den nestačí – Reduta Olomouc – 4.5.2019 V sobotu 4. května jsme vyjeli vlakem na výlet do Olomouce. Tu jsme prošli pěšky až na dětské hřiště u OC Šantovka. Tam se děti nejdříve občerstvily a potom se vyřádily na zajímavých atrakcích. Dále jsme pokračovali do Moravského divadla. V Redutě se konal benefiční koncert na pomoc dívence Stele, která trpí genetickým onemocněním a z toho důvodu potřebuje pořídit speciální kočárek. Hudební představení se skládalo z dílničky Svěráka a Uhlíře. Jejich písničky zazpívali malí sólisté za doprovodu Orchestru olomouckých hudebníků. Naše děti vystoupení bavilo, zapojily se do zpěvu i soutěží a Honza získal jednu z cen. Jsme moc rádi, že i náš domov mohl pomoc těm, které to potřebují.

Více informací

Svátek práce, 1. máj

01. 05. 2019 První máj se dá slavit nejrůznějšími způsoby. Jedno ale zůstává stejné. Ve většině případů se jedná o vítání jara, tepla a nové energie. Slunečný den úplně vyzýval k procházce do přírody. A tak jsme vyrazili na Velký Kosíř - na nejvyšší kopec Hané. Jeli jsme autobusem do Čelechovic a odtud pěšky pohodovým tempem na Kosíř. Cestou nás na kole předjely zdatnější děti se strejdou. Na Kosíři si děti za odměnu opekly špekáčky. Na této turisty oblíbené dobrotě si pochutnaly pod krásně modrou oblohou. Na Kosíři jsme nebyli sami. Velcí, malí, celé rodiny, ti všichni si užívali nádherný den v přírodě. Po obědě a odpočinku jsme se vypravili do zámeckého parku v Čechách pod Kosířem. Prošli jsme se kolem rybníka a úplně nasávali krásu jarní přírody. Někteří zavzpomínali na doby minulé, kdy dětský domov sídlil v prostorách místního zámku. Do Prostějova jsme se dopravili opět autobusem. Na domov jsme přišli příjemně unaveni.

Více informací

Novinky

Kalendář akcí