Novinky

Hledá se talent - Pardubice 2020

13. 09. 2020 4.ročník soutěže Hledá se talent - 13.9.2020 Pardubice V neděli 13. září nás čekala soutěž Hledá se talent z organizace Děti v akci. 12 dětí si zodpovědně připravilo své vystoupení. Předvedly zpěv a tanečním vystoupení. Děti pilně nacvičovaly, scházely se vždy, kdy to bylo možné, aby dopilovaly poslední chybičky ve svých vystoupeních. Porota obdivovala elán, odvahu, nasazení, choreografii, ale i výběr skladeb. Děti získaly 3. místo a vyhrály víkendový pobyt, který věnoval autokemp Cihelna Pardubice. O přestávce jsme si prohlédli pardubické náměstí a okolí zámku. Během celé akce bylo pro nás připraveno občerstvení, oběd a perfektní atmosféra, která panovala celý den.

Více informací

Expedice Velký Kosíř 2020

20. 08. 2020 Expedice Kosíř- srpen 2020 Po krásných letních dnech, kdy jsme chodili na koupaliště, sluníčko malinko ubralo a naskytnul se den stvořený pro pěší turistiku. Děti byly už dávno natěšené a připravené vyrazit na nejvyšší horu Hané. Poprvé s námi šel i malý Gaba, který statečně bojoval s obtížnou trasou na začátku výstupu a byl vzorem pro větší kamarády. Cestou jsme překonávali překážky, ale také soutěžili v různých vědomostních dovednostech. Když jsme zdolali vrchol Velkého Kosíře a vylezli na rozhlednu, otevřela se před námi krásná scenérie širokého okolí. Potom kluci nařezali dříví, rozdělali oheň následovalo opékání klobásek. Chutnalo opravdu každému. S plnými bříšky jsme se dokutáleli z kopce dolů a odjeli zpět na domov. Prostě podařený výlet…

Více informací

LT Losinka

17. 08. 2020 Letní pobyt camp Losinka V termínu od 17. 8. do 22. 8. 2020 jsme strávili společně s dětmi letní pobyt v rekreačním komplexu Losinka. Ten se nachází v krásném prostředí na úpatí Hrubého Jeseníku, na okraji vesnice mezi lesem a říčkou Losinkou. Ubytování bylo ve čtyřlůžkových dřevěných chatičkách, na stravu jsme docházeli do restaurace. Personál byl velmi milý a kuchyně výborná. Děti byly rozděleny do třech týmů, kde si následně zvolily název týmu a nakreslily i své logo. „Šmoulové“, „Smajlíci“ a „Freemove“ mezi sebou soutěžili. První dny jsme s ohledem na počasí podnikali kratší výlety do okolí a trávili čas hrami ve společenské místnosti, kterou jsme měli k dispozici. Také jsme využívali velké fotbalové hřiště přímo v areálu, kde kluci hráli fotbal, ostatní děti míčové hry, badminton a naši nejmenší využili pískoviště. Moc hezké byly vycházky do blízkého zámeckého parku Velké Losiny a na nedaleké moderně vybudované dětské hřiště. Povedený byl turistický výšlap na rozhlednu Bukovka (624 m n.m.) odkud se nám nabízel výhled na hřebeny Hrubého Jeseníku, Kralického Sněžníku i Rychlebských hor. Nakonec vystoupat 111 schodů zvládly všechny děti, některé navíc překonaly samy sebe a svůj strach z výšek. V horkých letních dnech jsme uvítali osvěžení v říčce Losince. Zábavou bylo stavění mohyl z kamenů a nejmenší děti se pustily do stavění přehrady. Poslední den jsme zakončili výletem vlakem do Zemědělského skanzenu „U Havlíčků“ v Rapotíně. Děti čekala mini zoo, park s jezírkem a velké lákadlo, zejména pro kluky, tank T-34, do kterého mohli i nahlédnout. Poslední večer jsme se rozloučili sladkou odměnou, zmrzlinovým pohárem.

Více informací

Prázdninový den s Láďou Samkem 2020

12. 08. 2020 V prázdninových dnech od 12. do 14. srpna náš DD navštívil Ladislav Samek s týmem svých mladých přátel a spolupracovníků. Tato akce byla předem zakomponovaná do prázdninových aktivit, a jak již napovídal název "DĚTI V AKCI", měla za úkol naše děti aktivně zapojit do předem připraveného třídenního sportovně- zábavně-soutěžního programu. Celý projekt byl koncipován tak, aby se zapojily všechny děti i vychovatelé ve službě. Každý den měl předem stanovený program, který se až na malé časové posuny ze strany pořadatelů, naplnil a v průběhu vyladil ke spokojenosti všech zúčastněných. V soutěžním klání pěti družstev byla všem dětem dána stejná šance. V pestrosti úkolů si každý našel, co mu bylo nejbližší a mohl se tak ukázat, zabojovat a získat body pro svůj tým. Ani tropické počasí těchto dnů nikoho neodradilo od hravého soutěžení, touze zvítězit a být odměněn. Nejen pohyb, sportovní zápolení a kreativita byly náplní celé akce. Nečekaný zájem u některých dětí vzbudila přednáška s didaktickou projekcí o vesmíru a kosmonautice. Mladý, zapálený propagátor vědeckých poznatků o tomto nedozírném tématu některé děti tak zaujal, že byl sám až zaskočen průběhem besedy, která se na konci přednášky rozpoutala. Závěrem mohu jako přímý účastník a pozorovatel celé akce konstatovat, že zapojení většiny dětí a snaha pořadatelů o naplnění vize se bezezbytku propojily a ve všech zanechaly pocit z příjemně strávených prázdninových dnů v DD.

Více informací

LT Jedovnice 2020

02. 08. 2020 Letní tábor Jedovnice 2.- 9. 8. 2020 si děti užívaly letní pobyt v hotelu Riviera. Bylo to krásné místo uprostřed Chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Hned pod hotelem se rozprostíral rybník Olšovec, kde se děti mohly koupat a hrát vodní hry. Okolí hotelu je protkáno sítí stezek pro pěší turistiku. Toho jsme využili a vydávali jsme se lesem na pěkné procházky. Navštívili jsme Rudické propadání, kaolínový lom Seč, historický větrný mlýn. Cestou děti poznávaly unikátní botanické druhy, pozorovaly hnízdění vodního ptactva, seznamovaly se se sportovním rybařením. Nedaleko hotelu, na dětském hřišti, děti soutěžily ve sportovních a míčových hrách. Velice zajímavá byla pro děti večerní procházka kolem celého rybníka Olšovce. Počasí bylo dobré, stravování na jedničku a my jsme si společně prožili krásný týden.

Více informací

LT Malá Morávka

18. 07. 2020 Letní pobyt Malá Morávka – Hotel Brans Od 19.7. jsme s dětmi na letním pobytu v Malé Morávce v hotelu Brans. První dva dny nám počasí moc nepřálo , což ale naše děti neodradilo od koupání se ve venkovním vyhřívaném bazénu o stálé teplotě 34°C. Přitom nás zastihla silná průtrž mračen. Ani to nebyla překážka. Dozorovali jsme pod deštníky a nepromokavými dekami a děti řádily v bazénu dál. Pokud nepršelo stavěly děti v lese domečky pro lesní obyvatele. Některé z domečků zastínily svým provedením a propracovaností leckteré architektonické skvosty. Dokonce vznikla i skřítčí vojenská základna a jeden barák Rozpadák. Středeční odpoledne patřilo kultuře. Shlédli jsme pět divadelních představení v duchu známých pohádek a seriálů ( Pat a Mat, Červená Karkulka, Spongeboba, Popelka a Pipi Dlouhá Punčocha). Kulisy a herci byli papíroví. Příprava na toto odpoledne zabrala dětem několik poledních klidů a večerů. Výsledek stál ale za to. Zasmáli jsme se, pobavili se a odměna byla sladká. Festival KoronaVary se obzvláště vydařil. Ve čtvrtek jsme šestimístnou lanovkou vyjeli s dětmi na Kopřivnou. Cestou zpět děti sbíraly lesní plody a zkontrolovaly jsme, jak vypadají již zmíněné domečky pro skřítky. Touto cestou bychom chtěli moc poděkovat pracovníkům a vedení lanové dráhy v Kopřivné, že nás všechny (44 dětí + 6 dospělých) zdarma přepravili nahoru. Po tomto dobrodružství děti opět navštívily bazén a den jsme ukončili táborákem a výbornými buřty. Poslední den jsme dopoledne navštívili Karlovu Studánku. Prošli jsme si lázeňské městečko a děti dostaly sladkou odměnu v podobě kopečkové zmrzliny, na které si náramně pochutnaly. Celý týden děti sbíraly body za pořádek na pokojích a za různé aktivity, které musely plnit v družstvech tvořených 9 dětmi. Na konci pobytu bylo vyhodnocení družstev, jak jinak než opět s odměnami. Odpoledne jsme věnovali balení oblečení a táborových věcí. Pak děti dostaly osobní volno a hrály míčové hry na hřišti za hotelem. Všem se nám v hotelu moc líbilo a odváželi jsme si spoustu krásných zážitků zpět domů.

Více informací

LT Tabačka 2020

02. 07. 2020 Letní prázdninový pobyt v Beskydech 2020 – chata Tabačka. Na tomto místě, obklopeni krásnou přírodou, jsme strávili týden plný nejrůznějších aktivit. Na přilehlém hřišti si děti užily fotbalové a florbalové zápasy, přehazovanou, týmové aktivity zaměřené na spolupráci ve skupině, hraní badmintonu, kriketu nebo petanque. Své síly jsme změřili při přetahování lanem. Dle očekávání, přetahovanou vždy vyhrály holky, a to i tehdy, když kluci protestovali a požadovali výměnu strany, že prý byli v nevýhodě. Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli užít vodních radovánek na místním koupališti. Otužilci se vykoupali v umělém jezeře Balaton. U Balatonu se také odehrála velmi napínavá hra Člověče, nezlob se s živými figurkami, dětmi. Také jsme absolvovali turistický výšlap na Soláň, procházku k dřevěným sochám v Pluskovci nebo výšlap k horskému bufetu Horní Bečva Pod Kotlovou. Děti si kromě těchto aktivit malovaly na kamínky, hrály společenské hry, vytvářely z různých semínek a koření vlastní obrázky, soutěžily v pojídání věnečků zavěšených na laně nebo si vyzkoušely přemísťování skittles bonbonů pomocí dlouhých slámek. Nechyběl ani sběr hub, opékání špekáčků a hra o poklad. Poděkování patří panu majiteli, který vařil výborná jídla a některým dětem tak chutnalo, až se jim dělaly boule za ušima. Odjížděli jsme unaveni, ale spokojeni a s hlavami plnými zážitků.

Více informací

Florbalový turnaj

30. 06. 2020 Florbalový turnaj Poslední červnový den oslavily děti sportovním zápolením. Naši malí florbalisté poměřili své síly a bojovali o vítězný pohár, ostatní děti nadšeně fandily. Odměnou pro všechny pak bylo voňavé opékání klobás, kterým tento hezký den skončil. A navíc „hurá, začínají prázdniny“!

Více informací

ZOO Lešná 2020

27. 06. 2020 Výlet do ZOO Lešná Odměna za vysvědčení pro děti z našeho DD bylo navštívení ZOO Lešná. V sobotu 27.6.2020 jsme vyjeli na výlet. Počasí nám přálo, po celý den bylo teplo, jen odpoledne nás osvěžil lehký deštík. Během jednoho dne jsme si prohlédli zvířata členěná podle jednotlivých kontinentů. Mohli jsme tak „procestovat“ Afriku, Asii, Austrálii i Ameriku. Dětem jsme předčítali informace o životě zvířat, pozorovali jsme krmení žiraf, krmili jsme rejnoky a ocitli jsme se v jejich bezprostřední blízkosti. Téměř všechna zvířata byla venku ke zhlédnutí. Nadšení a plni dojmů jsme odjížděli domů.

Více informací

Olympiáda dětí Zdětín 20

20. 06. 2020 Olympiáda dětí a mládeže 2020 Zdětín V sobotu 20. června reprezentovalo 13 dětí náš dětský domov na sportovním klání ve Zdětíně. I přes nepříznivé, větrné a deštivé počasí se pořadatelům z TJ Sokol Zdětín sešla zhruba stovka závodníků. Obsadili jsme všechny věkové kategorie, naši předškoláci i žáci ZŠ soutěžili v hodu, sprintu a trojskoku. Nejvíce se jim dařilo v běhu. Na závěr jsme měli velikou radost, protože jsme odváželi jednu ze zlatých medailí. Poděkování si ale zaslouží všichni za sportovní nadšení.

Více informací

Novinky

Kalendář akcí