Novinky

Maškarní karneval 2020

29. 02. 2020 Maškarní karneval V sobotu 29. února jsme v naší společenské místnosti uspořádali maškarní karneval. Na vzájemné strašení a předvádění se těšili jak malí, tak i velcí. Dopoledne nás čekala příprava masek a odpoledne mohla akce vypuknout. Každý z nás představil a malinko povyprávěl o své masce. Vyhodnotit nejlepší masku nebylo možné, protože všichni byli jedineční a originální. Poté následovala diskotéka, kterou D. J. Gaba proložil zábavnými soutěžemi a všichni jsme se náramně pobavili. Sladkou odměnou byl zmrzlinový pohár, který si zasloužil opravdu každý.

Více informací

ULŠ 2020

22. 02. 2020 ULŠ – 22.02.2020 I v letošní sezoně se účastníme Ušaté lyžařské školy. Navštěvuje ji Sam, Michal, Míša, Vojta, Mates a Diana. Tyto děti učí lyžovat instruktoři z Klubu turistiky a sportu. Z výcvikem začali 11.01.2020 na mírných sjezdovkách s bezpečným dojezdem. 22. února jsme byli na Ramzové, děti se snažily, užily si spoustu legrace a dokazovaly si lepší výsledky.

Více informací

Bowlingový turnaj

15. 02. 2020 Bowlingový turnaj 15. 2. 2020. Tuto sobotu jsme s dětmi vyrazili na bowlingový turnaj. Mladší děti se zúčastnily turnaje od 15 hodin a starší od 16 hodin. Děti se snažily hozenou koulí srazit co možná nejvyšší počet kuželek na konci dráhy. Některé koule se kutálely, jako by se jim ani nechtělo, jiné se několikrát odrazily od mantinelů, důležité bylo, že nakonec dosáhly cíle. Mezi dětmi se našlo několik opravdu dobrých hráčů s výbornými výsledky. Aktuální bodové zisky si děti vzájemně porovnávaly na obrazovkách. Díky rychlému střídání hráčů měl celý turnaj napětí a spád. Hodina uběhla jako voda a dětem se ani nechtělo odcházet zpět na domov.

Více informací

Jarní prázdniny - jedno velké dobrodružství

12. 02. 2020 Jedno velké dobrodružství 12. a 13. 2. 2020 Od nepaměti se lidé dohadovali o tom, zda existuje Peklo - či nikoli. Proto jsme se rozhodli to raději prověřit a vydali jsme se do vesničky Čertovina, kde se prý peklo nachází. Přivítal nás tam starý opelichaný čert a spolu s čerticí Muribanou nás provázeli svým královstvím, kde vládl vládce pekel -Lucifer. Navštívili jsme čertovskou školu, kde vzdělávají čertí dorost. Přešli jsme do mučírny, kam se dostanou pouze zlobivci a děti si mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak se tam s hříšníky zachází. Na audienci u samotného Lucifera byli ti největší hříšníci zavřeni do klecí vedle jeho trůnu. Bohužel peklo naznalo, že ještě nenastal ten pravý čas na trvalý pobyt v pekle a tak nás podzemí vyplivlo na povrch zemský, kde si ještě chvíli máme počkat a hřešit klidně dál. Ale výprava byla úspěšná, protože můžeme z vědeckého hlediska zodpovědně potvrdit, že peklo určitě existuje, protože my ho viděli na vlastní oči. Z pekla jsme se všichni přesunuli autobusem do Hlinska. Tam jsme děti rozdělili na dvě skupinky. Starší děti se třemi vychovateli se vydaly zpět pěšky do pekla Čertovina, kolem Ratajských rybníků. Příroda tam byla moc hezká a poprášená sněhem. Podle mapy jsme měli jít po žluté značce, ale nějakým nedopatřením tam nikde žádná značka nebyla. Tak se stalo, že jsme trochu bloudili. Dostali jsme se až do končin, kde lišky dávají dobrou noc. Dokonce nám jedna liška v krásném huňatém kožichu přeběhla přes cestu, ale někde zapomněla Budulínka – asi v Podlesíčku. A my bloudili dál. Naštěstí, kde se vzaly, tu se vzaly dvě dobré ženy a pomohly nám najít cestu z lesa ven. Potom jsme si ještě pomohli navigací a místo původních čtyř kilometrů jsme jich ušli osm. Do Čertoviny jsme ale došli, sice z úplně jiné strany, ale byli jsme tam. Zde nás nabral autobus a jeli jsme pro mladší děti a vychovatele, kteří je doprovázeli. Ti měli prohlídku pohádkové vesničky v Podlesíčku. Potkávali tu pohádkové postavičky , viděli jejich chaloupky a dozvěděli se o nich zase něco nového. Jelikož jim ale už byla zima, čekali na nás po prohlídce v místním hotelu u čaje. Opět jsme se všichni sešli v autobuse a jelo se domů. Jenže adrenalinové zážitky ještě neskončily, v lesích Vysočiny jsme zapadli do závěje a čekali další tři hodiny na vysvobození autobusu z příkopu. Pro děti to byl ještě silnější zážitek než samotné Peklo. U toho jsme ještě třikrát shlédli aktuální pohádku : S čerty nejsou žerty. Do domova jsme dorazili až po 23:00 hodině. Děti se najedly a ještě neměly obě nohy v posteli a už spaly. Druhý den jsme měli objednanou tělocvičnu na Realném gymnáziu. Strávili jsme tu dvě hodiny. Děti si zahrály vybíjenou, turnaj ve florbalu, míčem střílely na bránu, skákaly parkur a vyzkoušely si jízdu na sportovních vozíčcích pro paraplegiky. Zážitků a vyžití měli všichni za oba dva dny až dost. Odpoledne všichni už jen odpočívali a čerpali sílu na další akci.

Více informací

Špilberk 2020

11. 02. 2020 Výlet do Brna, návštěva hradu Špilberk – 11.02.2020 Jarní prázdniny jsme si zpříjemnili výletem do Brna. Navštívili jsme hrad Špilberk. Prošli jsme parkem až na stejnojmenný kopec, kde jsme se pokochali výhledem na celé Brno. Na hradě se nás ujala příjemná průvodkyně, která nás provedla proslulými kasematami. Od ní se děti dozvěděly mnoho zajímavých příběhů za života žalářníků. Mimo jiné viděly místnost s mučírnou a kobky známých vězňů jako byl baron Trenck a loupežník Babinský. Historický žalář by se mohl znovu využívat, pak by spousta darebáků po týdnu byly ráda na svobodě. Na nádvoří jsme si poslechli zvonkohru a prohlédli středověkou studnu. Na zpáteční cestě jsme si všímali starobylých domů, udělali jsme edukační zastávku u Mahenova divadla a v McD se děti občerstvily. Výlet se vydařil, děti byly spokojené a někteří z nich si odnesly i zajímavé vědomosti.

Více informací

Vzpomínání na Vánoce

26. 01. 2020 Vzpomínáme na Vánoce 26. 1. 2020 Tuto neděli jsme s trochou nostalgie zavzpomínali na Vánoce 2019. Děti se ve společenské místnosti podívaly na natočenou vánoční besídku pro sponzory a vojáky. Na plátně se to hemžilo malými neposednými čertíky. Pak přiběhly Jeskyňky, které unesly neposlušného Smolíčka pacholíčka. Toho nakonec zachránil jelen se zlatými parohy. Děti si také zazpívaly koledy. Zabrousili jsme ještě o pár let zpět do minulosti a pustili dětem jednu dřívější akci „O poklad loupežníka Furementýna“. Zkonstatovali jsme společně, jak nám ty děti vyrostly a jak ten čas letí. Na závěr tohoto setkání dostaly všechny děti, které se zúčastnily besídky, sladkou odměnu a drobné dárky.

Více informací

Soutěž o nejveselejšího sněhuláka

18. 01. 2020 Soutěž o nejveselejšího sněhuláka Na sobotu 18. ledna 2020 jsme naplánovali klasickou zimní soutěž „ O nejveselejšího sněhuláka“. Předpověď počasí sice slibovala sněhovou nadílku, ale během dne nespadla ani vločka, tak jsme začali improvizovat. A docela se nám dařilo. Vytvořili jsme ve skupinách sněhuláky z polyesterenových koulí, ze zavařovacích sklenic, objevili se namalovaní sněhuláci na výkresech . Mlsouni upekli sněhuláky v troubě, ti ale dlouho nevydrželi – chutnali nám… Až navečer začalo opravdu sněžit. Některým z nás to nedalo a alespoň jednoho malého symbolického sněhuláka jsme ještě postavili. Druhý den přišla obleva a déšť a zmizel i ten sněhulák. Co se dá dělat. Snad to nebyl poslední sněhulák této zimy. A jak dopadla soutěž? Vyhráli jsme všichni, protože naši sněhuláci byli ten den opravdu nejveselejší ze všech sněhuláků na zemi, protože jsme je vyráběli s nadšením a pro potěšení všech.

Více informací

Vánoce 2019

24. 12. 2019 Vánoce 2019 Vykouzlit úsměv na rtech dětí, které nemohou z různých důvodů trávit nejkrásnější svátky v roce se svými blízkými, rodiči a sourozenci, je těžké. Díky všímavosti a srdečnosti spousty lidí na to nejsme v dětském domově sami. Sny a přání se snažíme dětem splnit prostřednictvím projektů – Stromy splněných přání. Letos jsme využili nabídky České spořitelny, obchodního centra Zlatá brána, občanského sdružení Ve spojení a nadace Děti v akci. Tyto instituce se zasloužily o to, že všem dětem, o které se staráme v dětském domově, se u vánočního stromečku rozzářily oči a měly radost ze splněných přání. Na Štědrý den se v našem domově sešla spousta hostů, kteří přišli dětem popřát krásné Vánoce, ale přinesli i spoustu dárků. Tradičně nás v tyto sváteční chvíle navštívili zástupci 601. skupiny speciálních sil, členové Kiwanis clubu Prostějov, manželé Zapletovalovi a hejtman olomouckého kraje pan Ladislav Okleštěk. Všichni hosté nějakým způsobem, ať již finančním nebo symbolickým dárkem přispěli ke spokojenosti dětí, které se hostům odměnily pásmem čertovských tanečků, básniček, pohádkou O Smolíčkovi a drobnými dárky, které s tetami a strejdou připravovaly. Těsně před vánočními prázdninami, kdy už byly děti plné očekávání, nás poctili svoji návštěvou pracovníci redakce Prostějovského večerníku. Při přátelském posezení jsme si povídali o tom, jak v domově slavíme Vánoce, jaké zvyky a tradice si tu s dětmi připomínáme a k tomu všemu hosté do každé rodinky nadělili knihy, kalendáře, hry, hračky a finančně přispěli na mimoškolní aktivity dětí. Na závěr je třeba poděkovat všem výše zmíněným, kteří se zasloužili o šťastné, veselé a bohaté Vánoce v našem dětském domově. Přátelům a sponzorům díky za podporu a spolupráci. Pracovníkům domova za péči, optimismus a trpělivost s dětmi. A dětem nezbývá než popřát, aby byly zdravé, měly chuť a sílu uspět v dnešní době a to čemu se v domově naučily, mohly uplatnit ve své životě.

Více informací

Obchůdky s Albertem 2019

13. 12. 2019 Obchůdky s Albertem. Rok uběhl jako voda a my jsme s dětmi opět přišli 13. prosince 2019 do OC Albert v Prostějově na Plumlovské ulici. V rámci projektu „Obchůdky s Albertem“ jsme se snažili zpříjemnit předvánoční čas zákazníkům obchodu. Za podpory NF Albert jsme s dětmi vyrobili spoustu výrobků z keramiky, dekorací a dalších drobností, kterými mohli zákazníci udělat radost sobě nebo s nimi obdarovat své blízké. Těšilo nás, pokud se návštěvníci obchodu u našeho stánku zastavili, zajímali se o náš domov a nákupem výrobků přispěli na mimoškolní aktivity dětí například o jarních prázdninách. Díky NF Albert a jeho projektům zapojené děti alespoň trochu nakouknou do tajemství obchodu a podnikání. Zjistily, že v ceně výrobku musí být zahrnutý nejen náklad na materiál, ale i práce, obal a určitý zisk. Viděly, že cesta výrobků od samostatného vzniku, výroby až po prodej je složitá a náročná. Děti, které se prodeje zúčastnily, prošly školením s paní lektorkou, která přijela za námi na dětský domov. Děti dostaly cenné rady a informace jak být úspěšné. Což si troufáme říci, že se povedlo. Máme radost z vydělané částky a z toho, že se k nám na stánek zákaznicí vrací. Děkujeme NF Albert, že podporuje aktivity dětí v dětských domovech, děkujeme zákazníkům, kteří si u nás nakoupili a přejeme všem šťastný nový rok 2020.

Více informací

Obchůdky s Albertem

13. 12. 2019 V pátek 13,12,2019 proběhnou Obchůdky s Albertem - prodej výrobků dětí z Dětského domova v Prostějově. Těšíme se na vás.

Více informací

Novinky

Kalendář akcí