06. 06. 2026 – HAMRY – vojenský den 6. 6. 2026 Sobotní den jsme strávili na krásném dětském dni v Hamrech u Plumlova, kde nás obklopovala nádherná příroda a příjemná atmosféra. Díky příslušníkům 601. skupiny speciálních sil jsme si mohli užít odpoledne plné vojenské atmosféry, zábavy, zážitků a zajímavých aktivit. Děti si vyzkoušely střelbu ze vzduchovky, lezení po žebříku, skákání v pytlích a mnoho dalšího. Nechyběla ani vojenská auta, hasiči a další. Každý si našel něco, co ho bavilo, a o dobrou náladu nebyla nouze. Celý čas byl nabitý pohybem, smíchem a novými zkušenostmi. Po splnění aktivit čekala na děti sladká odměna, která jim udělala velkou radost. Domů jsme se vraceli, plní krásných zážitků a spokojených úsměvů. Velkou pochvalu si zaslouží všechny děti za jejich nadšení, aktivní přístup a vzorné chování během celé akce. Zároveň bychom chtěli srdečně poděkovat příslušníkům 601. skupina speciálních sil za perfektní organizaci, vstřícný přístup a skvěle připravené zázemí. Díky jejich úsilí jsme mohli prožít opravdu výjimečné odpoledne, na které budeme ještě dlouho vzpomínat. Na závěr dne jsme všechny skupiny v našem areálu DD společně opekli špekáčky a zakončili jsme tak krásný den. Děkujeme za pozvání a těšíme se na další společné setkání.
Více informací23. 05. 2026 – Aquapark a Zoopark ve Vyškově 23.5.2026. Krásný slunečný den přímo vybízel k výletu. Většina dětí si zvolila zážitkové aktivity v aquaparku; část dětí se šla podívat na zvířátka do Zooparku. V aquaparku se děti vyřádily při jízdě na tobogánu, proplouvaly divokou řekou, zaplavaly si v bazéně pro plavce a malé děti se zase spokojeně čachtaly v dětském brouzdališti. Zatímco v aquaparku si děti užívaly vodní hrátky, děti, které šly za zvířátky, si mohly na „Dvorečku naší babičky“ pohladit kozy, ovečky a podívat se do chlívku k prasátku. Prohlédly si také slepičky, králíky, oslíky, papoušky, koníky, velbloudy a další zvířátka. Spokojené byly všechny děti. Zmrzlina pro osvěžení v parném dni byla závěrečnou tečkou. Pak už nezbývalo nic jiného, než nastoupit do správného autobusu, který nás zavezl zpět do Prostějova.
Více informací16. 05. 2026 – Turnaj přehazované Hranice 16. 5. 2026 Sobotní přehazovaná byla pro všechny zúčastněné opravdu skvělým zážitkem. Turnaj mezi dětskými domovy, který pořádal Dětský domov Hranice, se nesl v úžasné atmosféře plné adrenalinu, sportovního nadšení, emocí a týmového ducha. Od prvního zápasu až po závěrečný potlesk bylo vidět, že si děti celé odpoledne maximálně užívají a dávají do hry úplně všechno. Celá akce byla perfektně zorganizovaná a chtěla bych moc poděkovat pořadatelům z Dětský domov Hranice za jejich skvělou péči, přístup a příjemné prostředí, které pro všechny vytvořili. Bylo vidět, že si dali záležet nejen na samotných zápasech, ale i na tom, aby se všichni cítili dobře a odjížděli s krásnými zážitky. Obrovskou pochvalu si ale zaslouží hlavně naše děti. Jsem na ně opravdu pyšná. Nejen za jejich výkony během zápasů, ale především za jejich vytrvalost, odhodlání a chuť na sobě pracovat. Děti poctivě trénovaly i před samotným turnajem, často po odpoledních. Přesně takové momenty ukazují, jak důležitý je sport, společný čas a vzájemná podpora. Nešlo jen o výhry nebo body, ale hlavně o radost ze hry, společně strávený čas a zážitky, na které budeme ještě dlouho vzpomínat. Děti si zaslouží obrovské uznání za energii, kterou do celého dne vložily, a za krásnou reprezentaci našeho domova. Za odměnu jsem je po turnaji vzala do McDonald’s na zmrzlinu, kde jsme celý den společně zakončili s úsměvem a dobrou náladou. Myslím, že jsme si sobotu užili opravdu na maximum a odvážíme si nejen sportovní zkušenosti, ale hlavně spoustu krásných vzpomínek.
Více informací09. 05. 2026 – Dětské rytířské hry – zámek Plumlov 9.5.2026 Děti si užily krásné odpoledne. Děvčata se mohla oblékat do šatů princezen, kluci za rytíře. Také si zasoutěžili za sladké odměny a zatančili na podiu. Nakonec jsme si všichni prohlédli nádvoří, kde byly vystaveny historické předměty, pokochali jsme se krásnými výhledy a s dobrou náladou jsme se vraceli domů.
Více informací01. 05. 2026 – První máj a dětské dopravní hřiště. Prvního května se v Kolářových sadech konalo zábavné odpoledne s živou hudbou a soutěžemi pro děti. Část dětí se proto s tetami vypravila do parku ke Hvězdárně s cílem zasoutěžit si a pobavit se. Děti se potočily na kolotoči, zúčastnily se připravených soutěží a za splněné soutěže dostaly odměnu. V sobotu jsme pak s dětmi navštívili dopravní hřiště. Děti si zajezdily na různých dopravních prostředcích, a přitom si zopakovaly pravidla bezpečného pohybu na silnici a při přecházení vozovky. Využily trampolíny ke skákání a některé děti prolezly lanovou dráhu. Protože byl krásný jarní den, koupili jsme dětem nanuky na osvěžení.
Více informací25. 04. 2026 – Turistický výlet 25. 4. 2026 Smržice Dnešní den jsme věnovali turistickému výletu v rámci turistického kroužku. Vyrazili jsme po cyklostezce do Smržic, kde na děti čekala dvě krásná hřiště. Jako odměnu dostaly nanuk a daly si i svačinu – bábovku, kterou jsme společně upekli na žluté a vanilkové skupiny. Celý výlet jsme si moc užili. Cesta byla příjemná, doprovázelo nás hezké počasí, svítilo sluníčko a vůbec nefoukalo, takže jsme si postupně odkládali bundy a mikiny. Děti byly šikovné a většina z nich trasu zvládla úplně bez problémů. Jen Nely, Sára a Jenny se kousek svezly, aby nemusely jít úplně celou trasu, jinak to ale všichni zvládli statečně a s nadšením. Po návratu na domov nám strejda s klukama, kteří mezitím stavěli novou trampolínu, připravili opékání. Společně jsme si opekli špekáčky, což bylo moc hezké zakončení celého dne.
Více informací18. 04. 2026 – Výlet na farmu Doubravský dvůr – 18.4.2026 Byl krásný slunečný den. Naplánovali jsme pro děti výlet na farmu. Nejprve jsme se prošli po areálu farmy. Nahlédli jsme do stájí, kde jsme mohly krávy i nakrmit a pohladit. Dětem se nejvíc líbila telátka. Pozorovaly, jak farmáři pracují. Po prohlídce jsme zamířili do mlékárny, kde jsme ochutnali výbornou zmrzlinu. Na farmě děti využily i dětské hřiště. Byl to příjemný a poučný výlet. Děti si pak zbytek dne vyprávěly o příjemných zážitcích.
Více informací11. 04. 2026 – Sportovní odpoledne 11. 4. 2026. Nedaleko našeho domova se nachází volně přístupné hřiště u ZŠ Dr. Horáka. Využili jsme krásného počasí a vypravili se s dětmi na „ovál“. Děti se nejprve rozcvičily a potom soutěžily ve čtyřech disciplínách: hod do dálky, skok do dálky, vytrvalostní běh a sprint. Nebylo důležité vyhrát, ale zúčastnit se, a hlavně mít radost z pohybu. Děti daly do soutěžení všechny svoje síly. Diplom a sladkou zmrzlou odměnu dostaly všechny děti, které se zúčastnily.
Více informací10. 04. 2026 – V roce 2025 jsme se přihlásili do projektu Nadace Tesco ve spolupráci s ENROS, s názvem Správný start. Se svojí žádostí s názvem projektu "Kdo si hraje nezlobí" jsme uspěli a obdrželi částku 45 000,- Kč na aktivity dle projektu. Cílem projektu byly spokojené děti a mládež. Jejich lepší sociální začlenění mimo prostory DD. Děti se naučily komunikaci s ostatními, což jim umožní možné další začlenění do společnosti po opuštění DD. Kroužky v DD jim ukáží další možné směřování v budoucích letech. Projekt "Kdo si hraje, nezlobí" je zaměřen na zájmovou činnost a vyplnění volného času dětí z Dětského domova Prostějov. Děti navštěvovaly zájmové a umělecké kroužky v nabídkách institucí, které se tímto využíváním volného času zabývají. Taktéž naši vychovatelé nabídli dětem zájmové kroužky, ve kterých se mohly děti realizovat. Jednalo se o sportovní, umělecké a rukodělné kroužky, které děti velmi rády navštěvují. Příspěvek na tento projekt jim umožnil využívat těchto nabídek ve větší míře. Není nad rozzářené oči dětí, které tyto kroužky baví a naplňují jim smysluplně volný čas. Za tyto možnosti bychom ještě jednou chtěli poděkovat nadaci TESCO a Nadaci rozvoje občanské společnosti, které nám a našim dětem umožnily smysluplné čerpání volného času.
Více informací25. 03. 2026 – Jako každoročně bychom chtěli poděkovat Pivovaru Bernard za dlouholetou přízeň a spolupráci. Zpráva o štědrosti Pivovaru Bernard je pro nás velkým povzbuzením. A věřte, že naše již osmnáctiletá spolupráce je každým rokem kapkou naděje, že mezi námi jsou vstřícní a vnímaví lidé, jimž není osud dětí lhostejný. O to více, že spolupráce s pivovarem Bernard přetrvává již tolik let. Finanční prostředky použijeme na letní pobyty pro děti, které jsou rok od roku finančně náročnější. Děti se již na prázdniny těší a plánují, jaká dobrodružství zažijí. Proto jsme rádi za každý finanční příspěvek. Těšíme se, že se opět setkáme v roce 2027. Děkujeme ještě jednou majitelům a zaměstnancům Pivovaru Bernard a přejeme jim mnoho úspěchů i v nadcházejícím období.
Více informací