Novinky

Slavata triatlon tour 24

15. 05. 2024 Slavata triatlon tour 2024 Olomouc Tak jako každoročně, tak i letos jsme se zúčastnili úžasné sportovní akce, kterou organizuje Tomáš Slavata se svoji partou nadšenců. Závody kdy mohou poměřit své síly jak děti z dětských domovů, tak i z běžných rodin je velmi oblíbený a mezi všemi dětmi vítaný. Letos se závodu ve všech kategoriích setkalo v úžasné atmosféře více než sto dětí. Náš DD reprezentovalo 5 chlapců a tři děvčata. Konkurence byla opravdu veliká a na očekávané stupně vítězů se nám tentokrát nepodařilo vystoupit. Že se nejedná o lehký závod jsme zjistili až v cíli kde někteří z nás doběhli z posledních sil. Trať v areálu olomoucké Flory byla perfektně připravena a o všechny závodníky dobře postaráno. Největší radost měl asi malý Gaba, který v závěrečné tombole vyhrál mobil Samsung a Andrej, který si odvezl velké Lego. Závěrem bychom chtěli Tomovi a jeho kamarádům poděkovat za nádherně strávené sportovní odpoledne a za rok nashledanou!

Více informací

Pálení čarodějnic

27. 04. 2024 27. dubna 2024 Pálení čarodějnic a opékání špekáčků. Dopoledne děti ve společenské místnosti vyrobily s pomocí tet velkou čarodějnici. Po obědě si děti, které měly zájem, pečlivě připravovaly kostýmy a namalovaly se tak, že některé děti jsme téměř nepoznali. Další program už pokračoval venku. Na smluvené místo se slétly čarodějnice a čarodějové. Pro děti bylo připraveno několik stanovišť, kde plnily různé úkoly, od čarodějnického luštění až po létání na koštěti. Do přípravy soutěží se zapojily i starší děti. Pak se rozdělal oheň na ohništi a došlo na pálení čarodějnice. Následovala volná hra dětí a opékání špekáčků na grilu. Adamovi a Samovi se špekáčky náramně povedly a všem moc chutnalo. Úplně na závěr odpoledne vybrala porota tři nejhezčí čarodějnice. Pochvala patří všem dětem, které se zúčastnily a zapojily do dnešních aktivit.

Více informací

Zábavné odpoledne s CMG 24

25. 04. 2024 Zábavné odpoledne s ICM Prostějov Ve čtvrtek 25. dubna 2024 za námi na domov zavítaly pracovnice Informačního centra pro mládež Prostějov s dobrovolníky, převážně studenty z Cyrilometodějského gymnázia a připravili si pro nás soutěživé a zábavné odpoledne. Děti plnily úkoly na pěti stanovištích, vše se zapisovalo na kartičky a na závěrem jsme dostali drobné odměny a sladkosti. Velice nás nadchlo malování na obličej, možnost vytvořit si klíčenku nebo vlastní magnetku. Velká fronta se tvořila i u fotokoutku kde nám přímo vytiskli fotky. Počasí bylo malinko chladnější, ale celkově jsme si užili pěkné odpoledne. Moc děkujeme a těšíme se na další návštěvu a překvapení, které pro nás zase připraví.

Více informací

Herní odpoledne

20. 04. 2024 Hry - místo odpolední vycházky 20.4.2024 Dnes jsme se měli odpoledne vypravit na vycházku do jarní prosluněné přírody. Bohužel jsme museli náš dlouhodobý plán pozměnit a improvizovat, jelikož počasí si postavilo hlavu a bylo přesvědčivě aprílové. Od pátku nás trápily rychlé dešťové přeháňky se silnými poryvy ledového větru střídající se se statečně bojujícím sluníčkem. Jak by zaznělo v pohádce o Křemílkovi a Vochomůrkovi - … a doma u roztopené pece jim bylo dobře. Proto jsme se všichni po poledním klidu přesunuli do společenské místnosti, kde nám bylo teplo a příjemně a otevřeli jsme kouzelnou skříň plnou her. Udělali jsme si společné herní odpoledne. Děti i my jsme prostřídávali deskové, vědomostní a stolní hry, rychlé kvízy, procvičovali jsme jemnou motoriku a paměť a děti si protáhly i svá těla u hry Twistr . Taky se při tom pořádně nasmály, protože chvílemi to vypadalo, že je nerozpleteme. Všechno ale dobře dopadlo a po 17. hodině jsme se rozešli na své byty připravovat večeři. Strávili jsme příjemné společné odpoledne v teple našeho Domova.

Více informací

Výlet na kolech 24

13. 04. 2024 Výlet na kolech V sobotu 13. 4. 2024 jsme se staršími dětmi z oranžové, zelené a růžové skupiny využili krásného jarního počasí a vyrazili na první letošní výlet na kolech. Nechyběla poctivá příprava v podobě chystání svačinek a pití na cestu. Před samotným výletem jsme zkontrolovali stav kol a samozřejmě jsme je pořádně dofoukli. Společně jsme si zopakovali pravidla bezpečnosti při jízdě na kole a dodržování pravidel silničního provozu. Poté jsme nasadili helmy a vyrazili. Přejeli jsme centrum města Prostějova a pokračovali dál biokoridorem Hloučela až do Mostkovic k Plumlovské přehradě. Naší první zastávkou byla pláž U Vrbiček, kde jsme se občerstvili a osvěžili v přehradě. Pokračovali jsme dál až do Plumlova k Podhradskému rybníku a do místní cukrárny. Tam na děti čekala lahodná kopečková zmrzlina. Po zasloužené odměně následovala cesta zpět na Domov. Celé odpoledne se neslo v dobré náladě a už teď se těšíme na další podobné sportovní akce.

Více informací

Protidrogový vlak

09. 04. 2024 Protidrogový vlak – Revolution Train – 9.4.2024 V úterý odpoledne jsem se vydala se šesti dětmi na prostějovské hlavní nádraží, kde si udělal dvoudenní zastávku Protidrogový vlak – Revolution Train – v rámci projektu prevence závislostí. Po příchodu na místo dostaly děti papír s otázkami, ke kterým se měly možnost během následující hodiny vyjadřovat v návaznosti na promítaný příběh, ve kterém účinkovali známí i méně známí mladí herci. Vždy, když se příběh zastavil, měly děti možnost vyjádřit svůj názor - co a jak by udělaly v nastalé situaci ony. Zároveň byl film prokládán reálnými, působivými a hmatatelnými situacemi, na které si mohli všichni sáhnout nebo je částečně prožít. Děti si vyzkoušely, jaké to je, být účastníkem ošklivé dopravní autonehody, jak se asi cítí lidé v cele předběžného zadržení, u výslechu nebo na místě činu, kde byl nalezený mrtvý člověk. Taky viděly, v jakých podmínkách žijí feťáci a jaké jsou následky nadužívání návykových látek. Celou dobu jsme měli svého průvodce, od kterého jsme se dozvěděli, že procházíme skutečným příběhem, který si prožili skuteční lidé. Někteří dopadli bohužel špatně a už nejsou mezi námi, ale právě ti, co nad svým osudem vyhráli se právě snaží o to, aby už nikdo nemusel prožít stejné strastiplné chvíle jako oni. V posledním vagonu mohly děti na lístečky napsat svoje pocity, postřehy a názory. Zároveň si mohly přečíst na nástěnkách to, co formou vzkazu napsali návštěvníci před nimi. Celý vlak a celá atmosféra v něm působila velice emotivně, autenticky a uvěřitelně. Děti i já jsme měli ještě dlouho potom, nad čím přemýšlet. Myslím, že nikdo z nás by to dobrovolně nechtěl zažít na vlastní kůži. Je dobře, že tyto projekty spatřily světlo světa a kdyby měly odradit od braní drog pouze jediného člověka, tak mají svůj smysl.

Více informací

Poděkování TJ Haná Prostějov

05. 04. 2024 PODĚKOVÁNÍ FOTBALOVÉMU KLUBU HANÁ PROSTĚJOV Děti z našeho dětského domova tráví svůj volný čas docházkou na různé zájmové kroužky. Několik chlapců se nadchlo pro fotbal a navštěvují fotbalový klub Haná Prostějov. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem v oddílu za podporu, výbornou spolupráci, vstřícné jednání a ochotu při plnění fotbalového snu našich dětí. Podpory si moc vážíme. Zaměstnanci a děti Dětského domova v Prostějově.

Více informací

Příprava na Velikonoce 24

30. 03. 2024 Příprava na Velikonoce Každý se po zimně těší na jaro a symbolem jara jsou Velikonoce. Velký pátek, Bílá sobota a Velikonoční neděle - jsou jejich neodmyslitelnou součástí. Od pátku do neděle jsme spolu s dětmi nezaháleli. Na všech bytech se uklízelo, smýčilo a také peklo. Celým domovem se linula neodolatelná vůně pečených beránků a jiných lákavých dobrot. Děti ochotně pomáhaly a byly tak rychlé, že se občas stalo, že než stačil vychovatel zareagovat, tak se jim podařilo do těsta vmíchat něco dřív, než by tam mělo přijít. Potom s očekáváním všichni sledovali troubu a hlavně beránka v ní - jak vychovatelé, kteří doufali, že se beránek povede a děti zase doufaly, že se beránek trošku nepovede. Všechny ,, nepodarky ,, děti úspěšně a ochotně likvidovaly“ a tak sem tam, sotva vychladlý beránek zmizel téměř bez jediného drobečku a všichni byli spokojení. Také jsme malovali a barvili jak vajíčka na pomlázku, tak kraslice na výzdobu. V neděli už zbývalo byty jen dozdobit a všechno hezky naaranžovat, aby v pondělí mohly děti chodit po pomlázce a odpočívat. Tak dobrou chuť, bohatou pomlázku a krásné a pohodové Velikonoce.

Více informací

Jarní prázdniny 2024

16. 03. 2024 Jarní prázdniny 2024. Jarní prázdniny jsme s dětmi zakončili tvořením na jarní trhy pořádané před Velikonocemi ve Zlaté bráně, ale také jsme uklidili venkovní prostory kolem našeho domova. Děti tedy za pomoci tet vyráběly velikonoční vajíčka, zajíčky, ovečky nebo navlékali korálky na náramky. Po dlouhé zimě je také potřeba provést jarní úklid, a tak děti zametaly, vyhrabávaly listí z trávy nebo sbíraly odpadky. Některé děti šly v neděli po obědě plavat do městských lázní, kde si také užily plno zábavy. Konec jarních prázdnin byl tedy plný aktivit, nejen kreativních nebo pracovních, ale i sportovních.

Více informací

Jarní prázdniny 24

14. 03. 2024 Dva dny jarních prázdnin Ve středu jsme odpoledne vyrazili na Hloučel. Cestou jsme se zastavili u tety Báry, která pro nás měla spoustu dobrot a taky chová listovky, které děti zaujaly svým vzhledem. Nakonec jsme na Hloučel nedošli, ale bylo to příjemně strávené odpoledne. Druhý den jsme navštívili s mladšími dětmi Šmoulíkov a starší děti se vydováděly v laser aréně. Odpoledne jsme pobyt na zahradě v areálu využili k úklidu kolem domova a vysbírali jsme všechen papírový, plastový i hliníkový odpad, který zaplnil 8 igelitových tašek. Potom jsme šli s menšími dětmi pozorovat probouzející se jarní přírodu a celý den opět uběhl jako voda.

Více informací

Novinky