Novinky

Olympiáda dětí Zdětín 20

20. 06. 2020 Olympiáda dětí a mládeže 2020 Zdětín V sobotu 20. června reprezentovalo 13 dětí náš dětský domov na sportovním klání ve Zdětíně. I přes nepříznivé, větrné a deštivé počasí se pořadatelům z TJ Sokol Zdětín sešla zhruba stovka závodníků. Obsadili jsme všechny věkové kategorie, naši předškoláci i žáci ZŠ soutěžili v hodu, sprintu a trojskoku. Nejvíce se jim dařilo v běhu. Na závěr jsme měli velikou radost, protože jsme odváželi jednu ze zlatých medailí. Poděkování si ale zaslouží všichni za sportovní nadšení.

Více informací

Radíkov 2020

15. 06. 2020 Pobyt na Radíkově – 15.6.2020 – 19.6.2020 15 dětí z našeho DD se účastnilo vzdělávacího pobytu v chatkách na Radíkově. Dopoledne probíhaly bloky osobnostního rozvoje, odpoledne jsme se přesouvali na různá místa, kde jsme poznávali životní zkušenosti, zaměstnání i fyzickou práci. Navštívili jsme koňskou farmu Posluchov, své síly jsme změřili na lanovém centru Veverák. Organizátoři pro nás připravili celodenní výlet na koloběžkách a na raftech. Také jsme se potěšili se zvířátky v ZOO na Sv. Kopečku. Dětem se pobyt moc líbil.

Více informací

Projekt "První krok"

08. 06. 2020 Projekt „První krok“ Registrační číslo projektu: CZ.03.2.60/0.0/0.0/16_064/0006243 Doba realizace projektu: 1.9. 2018 – 31.8.2021 Hlavním cílem projektu je snížit riziko sociálního vyloučení cílové skupiny (mladí lidé žijící v dětských domovech) a napomoci jí připravit se na samostatný život. Projekt si neklade za cíl nahradit již existující aktivity dětských domovů, ale poskytnout mladým lidem další pomoc při jejich sociální i profesní integraci. Specifickými cíli projektu je: - zvýšit sociální a profesní dovednosti s důrazem na důležitost vlastní zodpovědnosti, která je potřebná k úspěšnému začlenění do společnosti i na trh práce - předat praktické informace orientované na trh práce a finanční gramotnost (prevence dluhových pastí) - vytvořit zdravé přístupy k rodičovství a partnerství ve smyslu prevence před syndromem CAN a prevence sociálně patologických jevů a kriminality - zmírnit důsledky ústavní výchovy a zvýšit připravenost mladých lidí na život ve společnosti - rozšířit vzdělanostní úroveň, naučit mladé lidi sebepoznání, komunikační dovednosti, jednání s lidmi - řešit aktuální potřeby mladých lidí netradičními aktivitami, praktickým způsobem je připravit na úskalí samostatné osobní i profesní dráhy (možnost využití tréninkových míst) - zaměřit se na prevenci kriminality a sociálně patologických jevů, která je vzhledem k prostředí, ze kterého tito mladí lidé pocházejí markantní. Cílovou skupinou projektu jsou mladí lidé (od 15 let) vyrůstající v dětských domovech (DD) ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji, kteří se zároveň soustavně připravují na výkon budoucího povolání. Bližší informace: Mgr. Jiřina Králová, tel. 603 502 991, jirina.kralova@centruminspirace.eu Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Více informací

Aktivity v době volna

05. 06. 2020 Aktivity v době volna Ze začátku nám po škole nebylo vůbec smutno, učili jsme se doma s tetami a odpoledne jsme zažívali krásné chvíle při sportování, bojové hře, práci na zahradě, pečení a vaření dobrot. I když tato doba byla náročná, přežili jsme ji všichni ve zdraví a dobré náladě. Nebudete věřit, do školy jsme se všichni moc a moc těšili!

Více informací

Dětský den na DD 2020

01. 06. 2020 Dětský den na DD Dnešní den byl pro nás děti tak trochu slavnostní. Mezinárodní den dětí je přece náš svátek! I když jsme ráno museli do školy, odpoledne se neslo v duchu pohody a zábavy. Tety se strejdou si pro nás připravili zábavné soutěže. Na šesti zábavních stanovištích jsme mezi sebou zápolili o nejšikovnějšího sportovce - vlastně šikulu. Užili jsme si spoustu legrace, ale i sportovního zápolení. Za snahu a úsilí každého čekala sladká odměna. A tradiční opékání klobásek bylo vyvrcholením tohoto povedeného odpoledne.

Více informací

Celodenní výlet na Plumlov

30. 05. 2020 Celodenní výlet na Plumlovskou přehradu - 30. května 2020 Sobotní dopoledne jsme vyrazili směr na prostějovskou rekreační lokalitu – přehrada a plumlovské podzámčí. Na část cesty do Domamyslic jsme využili autobus MHD, aby to i ti menší z nás zvládli. Pak už nás čekala příjemná procházková cesta kolem polí, lesa, koní, přes hráz až na Pláž u Vrbiček. Tam jsme udělali obědovou přestávku a ti největší otužilci se vrhli i na koupání. Později jsme se vydali k Podhradskému rybníků a do kempu, kde nás zcela nečekaně přivítala diskotéka pro děti. Radosti bylo až až, trochu deště nás neodradilo a cestu zpět jsme unavení, ale se skvělými zážitky, zvládli všichni bez reptání. Výletu NAZDAR!

Více informací

Růžičkův lom 2020

28. 05. 2020 Výlet do NPP Kosířské lomy Využili jsme docela hezkého počasí a rozhodli se, že si dnes vyrazíme na kratší výlet. Počkali jsme až se odpoledne vrátí naši nejmenší ze školky, a potom už nic nebránilo vyrazit do dvou lomů, které se nachází nedaleko Čelechovic na Hané. Státní i Růžičkův lom patří k významným lokalitám oblasti Velkého Kosíře a jsou tvořeny devonskými vápenci. Autem jsme se dojeli až na parkoviště, a pak postupně oba lomy prošli a „probádali“. My starší už tuto raritu Kosíře známe, ale pro menší kamarády to byl uchvacující zážitek. Na chvilku se z nás stali malí horolezci… Nikomu z nás nic nestalo, a ve zdraví jsme se navrátili domů. Prostě super výlet.

Více informací

Výlet na Kosíř 2020

25. 05. 2020 Přestože bylo počasí proměnlivé a měli jsme obavy z deště, vyrazili jsme z Čelechovic na expedici Kosíř. Tuto Hanáckou, majestátnou horu, jsme zdolali po strastiplném výstupu ve čtrnáct hodin. Malé zdravotní patálie po cestě jsme překonali rodinnou výpomocí a všichni jsme zdraví zdolali náš cíl. Přestože les byl per i stromů prostý, objevili jsme sojčí pírka, která nám nadělala spoustu radosti a vlila novou energii do žil. A nějaké stromy jsme po cestě také objevili. Další energii jsme doplnili přímo na hoře, kde jsme za pomoci skautských praktik rozdmýchali dohasínající oheň a opekli na něm vše, co jsme si přinesli nebo v nejbližším okolí objevili. Apetit této skupiny je obdivuhodný. Naštěstí v okolí nepobíhala žádná zvěř, jinak by i ta určitě padla a skončila na rožni. Spokojeni a plni zážitků jsme vyrazili zpět k našemu autu. U cesty nám zavazela spousta klád, které jsme museli přeskákat, museli jsme podpořit některé skomírající jedince a namotivovat již umdlévající osoby. Naštěstí jsme objevili další sojčí pírko a vítězně dorazili k autu a s radostí odjeli směr domov. A přestože někteří již umírali, po příjezdu jakoby je polila živá voda, znovu skotačili u domova se svými kamarády. Myslím, že se nám výlet celkově velmi vydařil.

Více informací

Nadační příspěvek ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem

18. 05. 2020 Během nelehké situace v době uzavření škol v ČR a přenesením školních povinností na rodiny a potažmo dětské domovy, přišla Nadace Terezy Maxové dětem s nabídkou příspěvku na mimořádnou pomoc v době vyhlášení nouzového stavu z důvodu výskytu COVID-19. Vzhledem k tomu, že komunikace se školami a množství zasílaných úkolů nám vzhledem k nedostatku technických prostředků dělalo značné obtíže, rozhodli jsme se požádat o nadační příspěvek na pořízení této techniky. Tisky mnoha stran úkolů pro každou skupinu, čítající 8 dětí, nás přiměli k zakoupení 4 tiskáren na skupiny, kde touto technikou nedisponují. Dále jsme se rozhodli pořídit tři notebooky pro žáky, kteří komunikují s pedagogy online. Všechny tyto prostředky pomohou dětem s nelehkou přípravou do školy a také tetám a strejdům v komunikaci s třídními učiteli. Za tuto nabídku v rámci Grantového řízení ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem jsme velmi vděčni. Děkujeme ještě jednou a přejeme všem mnoho zdraví a úspěšný boj s pandemií způsobenou Koronavirem.

Více informací

Pivovar Bernard 2020

15. 05. 2020 Stalo se již dobrou tradicí, že každý rok věnuje Rodinný pivovar Bernard našemu dětskému domovu 10 haléřů z každé prodané lahve Prostějovské jedenáctky. Také v této, pro všechny velmi těžké době, přišla opět radostná zpráva, že výtěžek z této akce činil částku 11 440,- Kč. Moc nás tato zpráva potěšila. A jelikož jsme již třetí měsíc zavřeni ve svém nejbližším okolí, rozhodli jsme se, že darovanou částku věnujeme na týdenní pobyt mimo zařízení v době letních prázdnin. Jenom budeme doufat, že nám to stav s nemocí Covid 19 umožní. Všichni děkujeme za tento příspěvek a budeme se těšit na prožité chvíle v rekreačním zařízení v ČR.

Více informací

Novinky

Kalendář akcí