Novinky

Herbář 2010

29. 11. 2010 HERBÁŘ Přírodovědný kroužek 2.skupina V loňském roce děti ze zelené skupiny vytvořily herbář rostlin a květin.Tato práce byla součástí environmentální výchovy, zaměřená na…

Více informací

Loštice 2010

29. 11. 2010 V Ý L E T D O L O Š T I C a okolí V sobotu 20.listopadu jsme se ráno vypravili na výlet do Loštic – města tvarůžků. Navštívili jsme tamní muzeum, kde nám paní průvodkyně…

Více informací

Čištění ptačích budek

22. 11. 2010 AKCE DD - ČIŠTĚNÍ PTAČÍCH BUDEK V sobotu 9.října jsme se vypravili s dětmi na vycházku k říčce Hloučele, kde jsme za krásného, slunečného počasí, strávili odpoledne plné zážitků, her a nových poznatků. V malém lesíku nás čekala skupina pracovníků z Eko-centra Prostějov, kteří poutavým vyprávěním o ptácích a jejich chování, děti velmi zaujaly. Celá akce byla soutěží, kdo z dětí najde nejvíce ptačích budek, které jsou označeny písmeny a důmyslně skryty před predátory ve větvích stromů. Děti se nadšeně do soutěže zapojily a našly všechny budky. Potom nám pracovníci ukázali v praxi, jak,kdy a čím se ptačí budky čistí. Kromě těchto budek jsou v lesíku také dvě budky pro netopýry, které jsou jinak konstrukčně řešeny. Odpoledne pokračovalo volnými hrami se zvířátky a soutěžemi a celou akci jsme zakončili dobrým občerstvením.

Více informací

Pecka 2010

11. 11. 2010 Rekreační pobyt Pecka 2010 V pondělí 9.srpna 2010 jsme odjeli na prázdninový pobyt do rekreačního střediska Pecka u Nové Paky. Autobus nás v odpoledních hodinách dovezl do rekreačního střediska, které leží v nádherné a členité krajině nedaleko městečka Pecka, kterému dominuje zřícenina stejnojmenného hradu. Areál se rozprostírá na velmi prostorném pozemku a je obklopen bohatými lesy. Bydleli jsme v chatkách a každé ráno nás vítal nádherný výhled na městečko s hradem. Náš tábor byl zaměřen turisticky, ale měli jsme možnost i sportovního vyžití. Hráli jsme nohejbal, někteří zkoušeli i tenis, ale největší radost jsme měli z každodenního koupání na koupališti v kempu. I když jsme zažili dvě noční bouřky, tak nám počasí docela přálo. Rostlo hodně hříbků a kluci jimi pravidelně zásobovali kuchyni a tam nám za odměnu připravili výbornou smaženici. Týden v malebném prostředí uběhl jako voda a my se v neděli vrátili zase do našeho domova. Tento tábor se nám opravdu vydařil.

Více informací

Dolní Bečva - Rozpité

11. 11. 2010 LETNÍ TÁBOR DOLNÍ BEČVA - ROZPITÉ 23. 8. - 29. 8. 2010 Za tajemstvím boha Radegasta Na poslední táborový pobyt jsme odjeli do malebného podhůří beskydských hor, do penzionu s názvem Rozpité v obci Dolní Bečva. Celý pobyt se nesl v duchu hledání tajemství boha Radegasta, mocného slovanského boha úrody a hojnosti. Děti plnily různé úkoly rozdělení do tří oddílů s originálními názvy a erby, které si sami vymyslely a vytvořily. O přízeň boha Radegasta usilovali: Černí Ondráši, Radegasti a nejmenší Lesní Skřítkové. Pod patronátem pohádkových postav se nesl celý týden plný her, procházek, soutěží a příjemných zážitků. Na konci pobytu byly děti za svou snahu a aktivitu odměněny tajemným pokladem. Společně jsme strávili krásný týden v příjemném prostředí s velmi milou obsluhou a vstřícným přístupem majitelů penzionu a budeme moc rádi, když se sem znovu vrátíme.

Více informací

Dětský den u Abrahámka 2010

11. 11. 2010 Dětský den s Okrašlovacím spolkem města Prostějova Po příchodu dětí ze školy 23. 6. 2010 jsme se vydali na Hloučel k posezení U Abrahámka. Sešli jsme se tam společně s dětmi a vychovateli z dětského domova v Plumlově. Po přivítání a společném přípitku dětským šampaňským, děti zaujalo vystoupení známého kouzelníka. Potom následovaly soutěže a drobné hry. Celou akci doprovázeli dva skvělí DJ, kteří dokázali rozpohybovat naprosto všechny děti i dospělé. Příjemným zakončením byl společný táborák a posezení u ohně. Touto cestou bychom chtěli také ještě jednou poděkovat „Okrašlovacímu spolku“ za příjemně strávené odpoledne, bohaté občerstvení a skvělou atmosféru.

Více informací

Čechy pod Kosířem - indiáni 2010

11. 11. 2010 Čechy pod Kosířem 2010 Dne 3. října 2010 jsme se vydali s dětmi do Čech pod Kosířem, kde se odehrála rekonstrukce indiánsko-francouzské bitvy z 2. poloviny 18. století. Dětem se představilo téměř 80 dobrovolníků, které spojuje opravdový zájem o historii. Děti mohly nahlédnout také do dobového tábora, kterému byla nádhernou kulisou zámecká zahrada v Čechách pod Kosířem. Po shlédnutí bitvy jsme navštívili stálou expozici výtvarníků a řemeslníků z regionu Haná, která je umístěna v jedné z částí zámku. Příjemné dopoledne jsme zakončili posezením u čaje v kavárničce, která je součástí nového informačního centra na návsi.

Více informací

Prázdninový pobyt Karlov 2010

22. 09. 2010 Karlov 2010. Tento cyklisticko - turistický tábor proběhl v Karlově pod Pradědem od 24. 7. - 30. 7.. 2010. Ubytovaní jsme byli v chatě Edison, která je jako dělaná pro akce s dětským kolektivem. Hned za chatou je hřiště s kolotočem a houpačkou a travnatý plácek pro pohybové hry a soutěže. Okolní lesy byly plné borůvek, děti sbíraly a paní kuchařky pekly koláče. Skupinka dětí každý den vyjížděla na kolech do okolí. Terén byl náročný, ale všichni ho zvládli, tety taky. Ostatní chodili na vycházky a hráli nejrůznější hry. Ve středu 28. 7. se uskutečnil celodenní cyklovýlet do lázní Karlova Studánka. Největší převýšení z Karlova na Hvězdu jsme zvládli díky školnímu autu a vozíku na kola. Pak už to bylo jen na nás. Karlova Studánka a její okolí se všem líbilo. Na jedné cyklostezce mezi pastvinami jsme zažili nevšední dobrodružství s hodně, hodně zvědavou krávou. Spojení cyklistiky s pěší turistikou se velmi osvědčilo a příští prázdniny bychom to chtěli zopakovat. Cyklistice ZDAR!

Více informací

BUJINKAN CZECH DOJO

07. 09. 2010 Bujinkan Czech Dojo Od roku 1991 se Bujinkan Czech Dojo (BCD) rozrostlo v širokou základnu s mnoha dojo, učiteli a studenty. Přestože studenti pochází z různých míst České republiky, trénují spolu na pravidelných seminářích a předávají si zkušenosti. Mnoho studentů BCD také pravidelně jezdí do Japonska, kde se snaží studovat nejen u Sokého, ale i u nejdéle studujících japonských Shihanů. Jelikož během roku jsou v Japonsku skoro neustále různí členové BCD, máme možnost přímého propojení se studiem v Japonsku z přílivu čerstvých znalostí a zkušeností. V tom je síla BCD, neustálé propojení s Hombu, setkávání se a společné studium nabytých zkušeností. Solidarita a tolerance jsou vlastnosti, které Bujinkan Czech Dojo spojuje již mnoho let. Mnozí učitelé měli možnost se osamostatnit, avšak zůstali věrni myšlence BCD a Luboše Pokorného. Soudržnost českého Bujinkanu nejlépe vystihuje kaligrafie namalovaná Sokém Dr. Masaaki Hatsumim na jaře roku 2008. Výraz ;Rentaikai; (Rentaičo) představuje rodinu BCD, jejímž zakladatelem je Luboš Pokorný a jenž spolu s ostatními učiteli nadále zachovává společnou myšlenku BCD. V sobotu, 28.8.2010 náš dětský domov navštívili přátelé ze sdružení Bujinkan Czech Dojo, aby nám popovídali o zajímavých aktivitách, které provozují ve výše zmíněném sdružení bojových sportů a aby nám předali dar ve formě finanční sbírky mezi členy sdružení.Strávili jsme s nimi příjemné odpoledne plné otázek a odpovědí. Mezi návštěvou byli také naši dlouholetí kamarádi ze 601. skupiny speciálních sil z Prostějova. Všem jim mnohokrát děkujeme nejen za finanční dar, ale i za milou návštěvu našeho dětského domova.

Více informací

Prázdninový tábor Žďárský Potok

07. 09. 2010 P R Á Z D N I N O V Ý T Á B O R - Ž Ď Á R S K Ý P O T O K. V pondělí 12.července odjely děti našeho DD prožít několik dnů do krásného prostředí v Jeseníkách, do obce Žďárský potok, kde nás čekalo velmi milé uvítání od místních obyvatel. Po ubytování a vybalení batohů jsme se vydali na krátkou vycházku do obce a nasbírali jsme si materiál na naši pozdější pracovní činnost. Další dny probíhaly v činorodé pracovní činnosti-menší děti procvičovaly jemnou motoriku při práci s jehlou, při navlékání korálků, ohýbání a tvarování drátků, velcí chlapci si „mákli“ při srovnání nařezaného dřeva do hranic, zábavě a hrách.Protože nám přálo počasí, sluníčko svítilo celý den, mohly si hlavně menší děti užít koupání v nafukovacím bazénu. Po večerech si děti uspořádaly hudební pořady, třikrát to byla diskotéka a jednou ;Carusso shaw;. Ve středu jsme se všichni vydali na větší výlet na Skřítek a lesní cestou domů jsme sbírali jahody, borůvky a pozorovali přírodu. Ten den odpoledne jsme zažili jeden nevšední zážitek , přišli nám zahrát myslivečtí trubači na borlice a lesnice různé skladby, které hrají na honech, například při slavnostním rozloučení se zvěří. Večer jsme si vypůjčili od místních vozíček, na kterém jsme přivezli z lesa dřevo a udělali si táborák s opékáním špekáčků. Na letošním táboře nemohla chybět stezka odvahy v blízkém lese, která prověřila statečnost malých i velkých. Dny rychle utíkají, ještě sobotu jsme celou strávili na hradě Sovinec, kde probíhalo nesčetně zajímavých vystoupení a přehlídek zručnosti řemeslníků a už se musíme loučit. Díky všem místním za zpříjemnění našeho pobytu, za výbornou stravu a za rok zase přijedeme.

Více informací

Novinky

Kalendář akcí